• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Masaż - nie tylko relaks, ale i ulga w bólu

JP
22 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Masaż to jedna z najstarszych metod terapeutycznych, jakie zna ludzkość. Potrafi zdziałać cuda - przynosi ulgę cierpiącym, pozwala skutecznie walczyć z mankamentami urody takimi jak cellulit i relaksuje. Masaż to jedna z najstarszych metod terapeutycznych, jakie zna ludzkość. Potrafi zdziałać cuda - przynosi ulgę cierpiącym, pozwala skutecznie walczyć z mankamentami urody takimi jak cellulit i relaksuje.

Można powiedzieć, że jest lekarstwem i relaksem w jednym lub po prostu regeneracją. Masaż, bo o nim właśnie mowa, może wpływać na całe nasze ciało. Postanowiliśmy sprawdzić, kiedy warto się na niego zdecydować.



Czy korzystasz z masaży?

- Przemęczenie, ból mięśni po intensywnym wysiłku, a do tego stres, który wywołuje nadmierne napięcie mięśni towarzyszy coraz częściej w życiu każdego człowieka. Ból pleców czy nóg u osób pracujących przez długie godziny w nieodpowiedniej pozycji ciała, to wszystko sprzyja niechcianym dolegliwościom, które na co dzień przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu - mówi Agnieszka Lisiewicz z Yasumi Instytut Zdrowia i Urody.
Masaż to jedna z najstarszych metod terapeutycznych, jakie zna ludzkość. Potrafi zdziałać cuda - przynosi ulgę cierpiącym, pozwala skutecznie walczyć z mankamentami urody takimi jak cellulit i relaksuje. Wykonywany za pomocą różnorodnych technik może nie tylko zrelaksować, ale i leczyć.

- Masaż doskonale odstresowuje, rozluźnia ciało i umysł, ale także może zdziałać cuda w problemach bólowych karku, pleców czy głowy. Pobudza układ krążenia, zaopatruje mięśnie w tlen i substancje odżywcze. Odpowiednio dobrany masaż pomaga paniom mającym problem z cellulitem, poprawia kondycję i wygląd skóry, sprawia, że ta staje się jędrna i elastyczna. Regularny masaż pomaga także w przypadku obrzęków kończyn dolnych, gdyż świetnie pobudza układ limfatyczny. Masażu nie traktuje się tylko jako formy relaksu, ale także jako metodę leczenia. To sposób na przyjemne rozluźnienie i dobre samopoczucie - podkreśla Agnieszka Lisiewicz.

Czym jednak jest masaż?



- Masażem nazywamy czynności, poprzez które terapeuta mechanicznie oddziałuje na skórę, tkanki podskórne, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięź, torebki stawowe, układ nerwowy, naczynia krwionośne i limfatyczne, a także na zasadzie zmian odruchowych, na układ krążenia, oddechowy, wewnątrzwydzielniczy i inne narządy wewnętrzne - mówi dr n. med. Jarosław Hoffman, ekspert, adiunkt z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Jednym z najczęstszych wskazań do zastosowania masażu leczniczego są choroby i dysfunkcje narządu ruchu. Jednym z najczęstszych wskazań do zastosowania masażu leczniczego są choroby i dysfunkcje narządu ruchu.

Kiedy masaż leczniczy?



Jednym z najczęstszych wskazań do zastosowania masażu leczniczego są choroby i dysfunkcje narządu ruchu. Najczęściej zalecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, m.in. spowodowane rwą kulszową, ale również w przypadku wad postawy, siedzącego trybu życia czy nadwagi.

- Oprócz tego często stosuje się go w sporcie, kosmetyce i relaksacji, w których uzyskuje się zwiększenie masy mięśniowej, ujędrnienie i wygładzenie skóry czy też odprężenie. Współcześnie masaż postrzegany jest jako działanie harmonizujące funkcje fizyczne i psychiczne. Relaksujące działanie masażu opiera się na obniżeniu poziomu hormonów stresu, a jednocześnie zwiększeniu wydzielania oksytocyny i serotoniny, podnoszących nastrój - podkreśla dr n. med. Jarosław Hoffman.
Masaże lecznicze i terapeutyczne zwykle wykonywane są mocniej. Przeciwwskazania do masażu to wszelkie choroby nowotworowe, stany gorączkowe, ostre stany zapalne, choroby skóry czy choroby zakaźne.

Do kogo wybrać się na masaż?



Równie ważnym zagadnieniem jest fakt, kto taki masaż powinien przeprowadzić. Zanim wybierzemy gabinet masażu leczniczego, sprawdźmy o nim opinie, gdyż nieprofesjonalna terapia może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

- Żeby się tylko zrelaksować, wystarczy udać się do certyfikowanego masażysty. Jeśli jednak cel jest bardziej medyczny, warto skorzystać z pomocy dyplomowanego fizjoterapeuty, który najpierw wykona odpowiednie badania lub zapozna się z zaleceniami lekarskimi. Jeśli tego nie zrobi, lepiej poszukać innego fachowca - radzi dr n. med. Jarosław Hoffman.
JP

Miejsca

Opinie (29) ponad 10 zablokowanych

  • Gabi

    W Bunkier Spa polecam masaż czekoladą. Fajny zapach podczas zabiegu i super odprężający masaż to myślę to, co ucieszy wiele osób :) Ja byłam bardzo zadowolona.

    • 0 0

  • Pracuję dużo w pozycji siedzącej

    Odkąd regularnie korzystam z zabiegów, które świadczy https://maria-massage-center.pl nie mam najmniejszego problemu z bólem pleców.

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

IV Gdańskie Dni Zdrowia

spotkanie, konferencja

Prowadzenie cukrzycy u kobiet z cukrzycą ciążową lub cukrzycą typu I

badania

Rola osoby towarzyszącej w porodzie warsztaty dla mamy i taty

warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane