Wiadomości

stat

Masaż dla przyszłej mamy. "Sposób na ciążowe dolegliwości"

Masaż jest doskonałym i bezpiecznym - dla ciężarnej i jej dziecka - sposobem na zmniejszenie ciążowych dolegliwości.
Masaż jest doskonałym i bezpiecznym - dla ciężarnej i jej dziecka - sposobem na zmniejszenie ciążowych dolegliwości. mat. Balola

Opuchnięte nogi, ból pleców i mięśni, rozstępy, nocne skurcze łydek - to najczęstsze dolegliwości w czasie ciąży. Przez 9. miesięcy organizm dotyka wiele zmian. Nic więc dziwnego, że ciężarne czują się nadmiernie zestresowane i napięte. Doskonałym i bezpiecznym sposobem na zmniejszenie tych dolegliwości jest masaż. - Jak każda odpowiednio stosowana aktywność fizyczna, przynosi wiele korzyści zdrowotnych, a także poprawia samopoczucie przyszłej mamy - przekonuje Aleksandra Zachryczek, fizjoterapeutka z Baloli.Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, chociaż nie zawsze bywa łatwy i przyjemny, ze względu na charakterystyczne dla niej dolegliwości. Wszystkie przyszłe mamy odczuwają zmiany zachodzące w ich organizmie - obrzęki, napięcia oraz bóle kręgosłupa, nóg i karku.
W prawidłowo przebiegającej ciąży kobiety mogą jednak korzystać z zabiegów dedykowanych przyszłym mamom, które łagodzą wiele przykrych dolegliwości.

- Masaż kobiet w ciąży to recepta na gorsze samopoczucie i czas relaksu. To nie zbytek, nie fanaberia, a bardzo ważna sprawa dla uzyskania dobrego samopoczucia i świadomości tego, jak radzić sobie w tym pięknym, ale wymagającym czasie - przekonuje Aleksandra Zachryczek, fizjoterapeutka z Baloli.

Przede wszystkim bezpieczeństwoNiestety panuje przekonanie, że ciąża jest przeciwwskazaniem do masażu. Warto jednak podkreślić, że odpowiednio dobrany zabieg nie stanowi zagrożenia.

- Spotykamy się niejednokrotnie z niedowierzaniem pań, które były w ciąży, a nie zdawały sobie sprawy, że profesjonalny terapeuta może zniwelować oraz bezpiecznie przeciwdziałać tym problemom. "Gdybym tylko o tym wiedziała" - to najczęstszy komentarz większości z nich. Warto polecić ten zabieg siostrze, żonie czy koleżance spodziewającej się dziecka - dodaje fizjoterapeutka.
Jak przekonuje, przeświadczenie, że ciąża to stan patologii, w którym nie warto podejmować próby złagodzenia przykrych dolegliwości towarzyszących jest błędne.

- Warto rozmawiać z profesjonalistami w zakresie fizjoterapii, znaleźć ukojenie i spokojnie cieszyć się błogosławionym stanem - podkreśla.

Relaksuje, redukuje napięcie, łagodzi bólMasaż przyszłej mamy w sopockiej Baloli rozpoczyna się od bezpłatnej konsultacji, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań i zaplanowanie postępowania terapeutycznego.

- Bezpieczeństwo to najważniejszy element każdej wizyty, który jest dla nas priorytetem. W przypadku masażu prenatalnego, autorzy publikacji naukowych wymieniają jako przeciwwskazania m.in.: 2 pierwsze miesiące ciąży, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz nerek, cukrzycę i zapalenie trzustki - wylicza Zachryczek.
W czym tak naprawdę pomaga masaż przyszłej mamie? Relaksuje, zmniejsza napięcia mięśniowe, poprawia krążenie, łagodzi bóle kręgosłupa, niweluje obrzęki kończyn dolnych i górnych. Koszt takiego masażu to 120 zł.

Warto pamiętać, że fizjoterapeutka i kosmetolodzy posiadają również wachlarz możliwości terapeutycznych by pomóc w powrocie do formy po porodzie. Chodzi tu m.in. o: mobilizację blizny, masaże lecznicze, zabiegi laserowe i pielęgnujące twarz i ciało.
O zaletach masażu dla przyszłych mam mgr fizjoterapii Aleksandra Zachryczek opowie również podczas najbliższych targów "Mama i ja" w Gdańsku 24 marca o godzinie 11.00.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje