badania, konsultacje

stat
Wydarzenie już się odbyło

Marta Znaniecka - Mindfulness. Trening redukcji stresu

Mindfulness - po co nam uważność w "zabieganym" świecie?Wykład z elementami ćwiczeń.

Mindfulness jest uniwersalne. Nie ma znaczenia kim jesteś, ile zarabiasz, skąd pochodzisz, ani jaki masz światopogląd. Jon Kabat-Zinn mówi, że jeśli masz ciało i umysł, to już wystarczy - mindfulness może być dla ciebie istotne.

Współcześnie, kiedy okazuje się, że większość czasu pozostajemy w trybie działania otoczeni masą rozmaitych bodźców i nieprawdopodobną ilością informacji, uważność nabiera coraz to większego znaczenia. Nasz świat bardzo się zmienił. Wystarczy powiedzieć, że jedno wydanie opiniotwórczej gazety codziennej zawiera ilość informacji porównywalną do tej, z którą miał do czynienia człowiek żyjący w XVII wieku od momentu narodzin do śmierci. Dodając do tej ilości (bodźców, wyzwań, spraw, deadline'ów) tempo codziennego życia otrzymujemy napięcie, zmęczenie, a z czasem wyczerpanie. Potrzebujemy momentów zwolnienia. Potrzebujemy zatrzymania i dosłownego odetchnięcia. Mindfulness ma w tym względzie wiele do zaoferowania.

Zapraszam na wykład, w czasie którego dowiesz się, czym jest praktyka uważności i jakie może nam przynieść korzyści.

dr Marta Znaniecka, Pracownia Redukcji Stresu
Jest doktorem pedagogiki, certyfikowaną trenerką Mindfulness Based Stress Reduction (Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności) oraz trenerką w trakcie szkolenia Mindful Self-Compassion (Uważne Samowspółczucie). Uprawnienia nauczycielskie w tym zakresie zdobyła w Institut for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) i w Center for Mindful Self-Compassion (USA).  Ukończyła szkolenia przygotowujące ją do rozwijania uważności z dziećmi i młodzieżą (Mindfulness in Schools Project/Wielka Brytania, Mindful Schools/USA). 
W ramach Pracowni Redukcji Stresu w Gdańsku (www.redustres.pl, https://www.facebook.com/redustres/) prowadzi treningi uważności dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Współpracuje ze szkołami oraz organizacjami, które chcą praktykować uważność jako wsparcie dla lepszego radzenia sobie ze stresem i podnoszenia dobrostanu psychofizycznego.

Uczestniczy w czteroletnim procesie kształcenia w ramach Szkoły Psychoterapeutów Gestalt (Instytut Integralnej Terapii Gestalt w Krakowie).

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij