• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Laminacja włosów, rzęs i brwi. Co warto wiedzieć i ile się utrzymuje?

Joanna Stolp
23 maja 2023, godz. 08:00 
Opinie (13)
Po zabiegu laminacji włosy nabierają zdrowego wyglądu, stają się gładkie, elastyczne i proste, dlatego zabieg jest także znany jako keratynowe prostowanie włosów. Po zabiegu laminacji włosy nabierają zdrowego wyglądu, stają się gładkie, elastyczne i proste, dlatego zabieg jest także znany jako keratynowe prostowanie włosów.

Laminacja włosów, brwi i rzęs - świadoma pielęgnacja sprawia, że coraz chętniej decydujemy się na taki zabieg. Laminowanie sprawia, że włosy stają się gładkie, lśniące i odporne na działanie czynników zewnętrznych. W przypadku rzęs i brwi taki zabieg ma na celu m.in. regenerację i odżywienie. Na czym polega?

Laminowanie - co to jest?Czy korzystałe(a)ś kiedyś z zabiegu laminacji włosów, rzęs lub brwi?

- Laminowanie jest to pokrywanie powierzchni naszych włosów laminatem, czyli produktem, dzięki któremu uzyskujemy dodatkową odporność na działanie czynników zewnętrznych. Laminacja pomaga również zmienić strukturę włosa, w związku z czym osiągniemy efekt wyprostowania włosów, brwi lub podkręcenia rzęs - mówi mgr Paulina Kulbińska, kosmetolog, ekspert Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Laminowanie włosów - na czym polega?Laminowanie włosów polega na wypełnianiu łuski włosa proteinami, głównie aminokwasami i keratyną, czyli podstawowym budulcem włosów. Jest to białko uzupełniające ubytki w strukturze włosa, co pozwala na odżywienie i odbudowę. Dzięki laminacji włosy nabierają zdrowego wyglądu, stają się gładkie, elastyczne i proste, dlatego zabieg jest także znany jako keratynowe prostowanie włosów. Zabieg jest przeznaczony zwłaszcza dla osób, których włosy są zniszczone farbowaniem lub innymi zabiegami.

- Osobiście uwielbiam zabieg laminowania włosów, ponieważ laminacja pozwala zabezpieczyć łuskę włosa przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi, takimi jak chociażby otarcia od kurtek czy szalików, a także zapobiega elektryzowaniu włosów - mówi Magdalena KołodziejSalonu Fryzur Juku.
Warstwa ochronna po zabiegu laminacji zabezpiecza także przed wilgocią oraz zbyt wysoką temperaturą suszarki lub prostownicy. Zabieg przyspiesza także wchłanianie substancji odżywczych i regenerację włosów. Efekt laminacji włosów utrzymuje się do trzech miesięcy.


Zabieg laminowania brwi to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z niesfornymi, trudnymi do ułożenia włoskami. Zabieg laminowania brwi to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z niesfornymi, trudnymi do ułożenia włoskami.

Laminowanie brwi - jak wygląda?Zupełnie na czym innym polega zabieg laminacji brwi, który ma na celu ułożenie włosków w odpowiednim kształcie, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku niesfornych, trudnych do uczesania brwi. Pozwoli to również na zmianę kierunku wzrostu włosów, na przykład tych, które rosną w dół. Dzięki temu brwi będą też wyglądały na gęstsze i bardziej lśniące, a wykonanie makijażu w domowych warunkach - znacznie łatwiejsze. Zabieg również odżywia i regeneruje brwi.

Podczas zabiegu wykorzystywane jest działanie kwasu tioglikolowego, który otwiera łuskę włosa i uelastycznia ją, przez co włoski są bardziej podatne na ułożenie. Ze względu na użycie w trakcie laminacji specjalistycznych preparatów, które mogą uszkodzić włoski, bardzo ważna jest precyzja i wykonanie przez wykwalifikowaną w tym kierunku osobę.

- W pierwszym etapie zabiegu wykorzystywany jest kwas tioglikolowy, który zmienia kształt włosa poprzez rozerwanie mostków dwusiarczkowych, a następnie tworzenie nowych. W następnym etapie nadaje się brwiom pożądany kształt i utrwala go poprzez nałożenie keratyny, która odbudowuje strukturę włosków - dodaje Paulina Kulbińska.
Efekt laminacji brwi utrzymuje się od czterech do sześciu tygodni.


Laminacja rzęs podkręca je, odżywia i regeneruje. To świetna alternatywa dla osób, które nie chcą przedłużać rzęs. Laminacja rzęs podkręca je, odżywia i regeneruje. To świetna alternatywa dla osób, które nie chcą przedłużać rzęs.

Laminacja rzęs - czym się różni od laminacji brwi?Nieco podobne jest laminowanie rzęs, ponieważ wykorzystywany jest ten sam schemat zabiegowy. Zabieg ma na celu odżywienie, podkręcenie i przyciemnienie rzęs. To świetna alternatywa dla osób, które nie chcą przedłużać rzęs. W odróżnieniu od przedłużania metodą 1:1 laminacja nie niszczy, a regeneruje rzęsy. W trakcie zabiegu wykonywany jest także lifting rzęs, który polega na nawinięciu rzęs na specjalny wałeczek. Stopień podkręcenia i uniesienia rzęs dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb oraz upodobań.

- Podczas zabiegu laminacji brwi i rzęs dodatkowo wykonywana jest koloryzacja farbką i aplikowana odżywka mocno regenerująca, zwana botoksem. W swoim składzie zawiera naturalne olejki, kwas hialuronowy, witaminy A, E, C, keratynę i kolagen - podkreśla Paulina Kulbińska.
Zabieg laminacji rzęs trwa około godziny i utrzymuje się pomiędzy sześć a osiem tygodni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Depresja? Pomożemy ci ją pokonać

konsultacje

Konferencja "Miejmy Się Dobrze!"

99 - 259 zł
konferencja

Bezpłatna szkoła rodzenia dla kobiet w ciąży z Ukrainy

badania, konsultacje

Najczęściej czytane