• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koronawirus. Kolejki i problemy z testami na COVID-19 w Trójmieście

Tak wyglądała samochodowa kolejka do testów na koronawirusa.

Długie kolejki do testów na koronawirusaproblemy z umówieniem się na takie badanie, również prywatnie - o tym od kilku dni informują nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Również w sobotę, 22.01.2022 r., do punktów mobilnych ustawiały się sznury samochodów z osobami, które chciały przetestować się na COVID-19.Czy miałe(a)ś problem ze zrobieniem testu na COVID-19?

Zobacz wyniki (3338)
- Po zakażeniu domownika, nakładana jest kwarantanna na rodzinę mieszkającą pod jednym dachem. Od poniedziałku liczba dni w kwarantannie zostanie skrócona, ale nie zmieni to sytuacji osób, które w taką izolację trafiły wcześniej. Jeżeli chcemy zostać zwolnieni z kwarantanny, to trzeba zrobić test. Ale nie można się na niego umówić - napisał do naszej redakcji pan Michał.
Wszystko wskazuje na to, że związane jest to z dużą liczbą chętnych do zbadania się osób. Potwierdzają to informacje przekazywane nam przez czytelników w Raporcie z Trójmiasta.

Punkty pobrań na NFZNa zdjęciach i filmach widać długie kolejki do punktów pobrań. Dziękujemy za sygnały.

Duża kolejka samochodów do testów

Kolejka do punktu testowego przy szpitalu na Zaspie rośnie. Koniec przy kościele - 31 samochodów. Są problemy, żeby zapisać się na termin badania. Do takiego GUM-edu trudno się dodzwonić... Od redakcji: wszystkie najważniejsze informacje na temat koronawirusa.


Z kolei według stanu na sobotę, 22.01.2022 r., na kwarantannie przebywa 24,6 tys. mieszkańców Trójmiasta.

Czytaj też:

Krótsza kwarantanna, darmowe testyResort zdrowia poinformował kogo dotyczą nowe zasady kwarantanny.
Resort zdrowia poinformował kogo dotyczą nowe zasady kwarantanny. twitter/MZ

Koronawirus. Kłopoty z rejestracją na test na COVID-19Choć na test na koronawirusa można zarejestrować się online (instrukcję, krok po kroku, opisano w poradniku na portalu pacjent.gov.pl), to czytelnicy sygnalizują nam problemy z zapisami.

Zobacz też:

Testy w mobilnych punktach pobrańKłopot pojawia się przy rejestracji zarówno internetowej, jak i telefonicznej. Trudno dostać się także na testy prywatne.

Testy na koronawirusa. Infolinia i rejestracja UCKGdzie jeszcze można wykonać testy

Gdzie w ten weekend w Trójmieście można wykonać test na COVID-19? Może być odpłatnie. W Gdańsku infolinia zawieszona do poniedziałku. Brak dostępnych miejsc.


Koronawirus - skierowanie na test. Co dalej?Co kiedy uda nam się jednak dostać skierowanie na test?

- Jeśli otrzymasz zlecenie na test, zostaniesz automatycznie objęty kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia cię z kwarantanny - instruują urzędnicy.

Powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w aptekachTymczasem minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, że w aptekach uruchomione zostanie powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2. Testy w aptekach mają być wykonywane od 27 stycznia - będą one opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie będzie na nie wymagane skierowanie.

- Każdy, kto jest zainteresowany, wypełniając formularz bądź w domu, bądź na miejscu w aptece, będzie mógł poddać się testowi i bardzo szybko zweryfikować testem antygenowym, czy jest zakażony, czy nie - powiedział Niedzielski.
Wskazał, że testy będą prowadzone w aptekach, które "są odpowiednio przygotowane infrastrukturalnie".

- Mówimy tutaj o sytuacji, w której musi być wydzielone pomieszczenie, muszą być zachowane pewne standardy bezpieczeństwa, ale te apteki, które w tej chwili prowadzą szczepienia - a jest ich ponad tysiąc - takie standardy spełniają, więc to są potencjalni kandydaci na przeprowadzanie właśnie tego testowania - powiedział.

Opinie wybrane