• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdynia drukuje maski dla lekarzy

Ewa Palińska
28 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
  • Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia tworzy maski, które następnie podarowane zostaną pomorskim szpitalom.
  • Drukarki 3D dostępne na terenie PPNT Gdynia pracują w oparciu o technologię spiekania proszku polimerowego (SLS). Można z ich pomocą wytwarzać nie tylko pojedyncze elementy, ale także małe i średnie serie z materiału dopuszczonego do długotrwałego kontaktu ze skórą
  • Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia tworzy maski, które następnie podarowane zostaną pomorskim szpitalom.
  • Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia tworzy maski, które następnie podarowane zostaną pomorskim szpitalom.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia aktywnie wspiera akcję pomocy dla szpitali w ramach walki z COVID-19. Przy współpracy z firmą Bibus Menos rozpoczął wytwarzanie ramek do przyłbic ochronnych, wykorzystywanych przez służby medyczne. Gotowe maski trafią do pomorskich szpitali.



Braki sprzętu, masek, środków ochrony osobistej - to niestety codzienność z jaką w czasie walki z koronawirusem musi zmierzyć się większość szpitali w Polsce.

Koronawirus. Szpitale potrzebują maseczek, nawet tych bez atestu



Czy posiadasz w domu maseczki ochronne?

Pomoc szpitalom zaoferował też Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Obecnie trwają tam prace nad stworzeniem masek, które trafią do pomorskich szpitali.

- Drukarki 3D dostępne na terenie PPNT Gdynia, pracujące w oparciu o technologię spiekania proszku polimerowego (SLS) mają tę niepodważalną zaletę, że za ich pomocą można wytwarzać nie tylko pojedyncze elementy, ale także małe i średnie serie z materiału dopuszczonego do długotrwałego kontaktu ze skórą - mówi Sławomir Olszewski, specjalista ds. druku 3D w PPNT Gdynia.

Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot: wszystkie informacje



Specjaliści z firmy Bibus Menos zoptymalizowali proces powstawania maski w taki sposób, aby wydruk był jeszcze bardziej wydajny. Dzięki temu podczas jednej sesji będzie można stworzyć nawet kilkadziesiąt sztuk elementów mocujących.

- Fakt, że na parkowym sprzęcie możemy wydrukować tak dużą liczbę elementów w ramach jednego procesu to olbrzymia zaleta - podkreśla Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. - Oczywiście wyprodukowane wyposażenie ma charakter prototypowy, jednak wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazł się nasz kraj w obliczu epidemii, skłania nas do tego, by podejmować próby niesienia pomocy medykom znajdującym się na pierwszej linii walki z wirusem.
Jako że od kilku tygodni zapotrzebowanie na środki ochrony zgłaszane przez szpitale z całej Polski jest tak ogromne, że stały się one towarem deficytowym, akcję zdecydowała się wesprzeć także Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zaoferowała ona zakup materiału, z którego wytwarzane są osłony przyłbic.

Miejsca

Opinie (106) 2 zablokowane

  • to jest ten pisbolszewicki pakiet ratunkowy

    2 mld na reżimową propagandę w reżimowych mediach i premie dla swoich a reszczie srodkowy palec lichockiej i groźby terleckiego i kaczyńskiego

    • 2 0

  • Gdzie kupic maskę

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztat muzykoterapeutyczny Opowieści wewnętrznego dziecka

100 zł
warsztaty, spotkanie

Ratuję, bo kocham i potrzebuję

warsztaty, spotkanie

Galeria Przymorze zachęca do oddawania krwi

imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane