• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kompleksowe leczenie bólów kręgosłupa. Pokonaj je razem z nami

25 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Leczenie dolegliwości bólowych pleców tabletkami nie jest drogą do lepszego samopoczucia. Bardzo dobre wyniki daje leczenie dolegliwości za pomocą zabiegów fizjoterapii i terapii manualnej. Leczenie dolegliwości bólowych pleców tabletkami nie jest drogą do lepszego samopoczucia. Bardzo dobre wyniki daje leczenie dolegliwości za pomocą zabiegów fizjoterapii i terapii manualnej.

Bólu kręgosłupa nie należy bagatelizować. Jednak leki przeciwbólowe czy przeciwzapalne w dłuższej perspektywie nie są dobrym rozwiązaniem. W walce z bólem skuteczna może okazać się indywidualna terapia kręgosłupa, łącząca kilka elementów terapeutycznych oraz nowoczesnych metod leczenia.Leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne w przypadku bólu kręgosłupa nie są dobrym rozwiązaniem. Bez wcześniejszej diagnozy bywają też ryzykowne - pacjent obciąża kręgosłup nie wiedząc, co dzieje się w miejscu urazu. Grozi to powrotem bólu ze wzmożoną siłą, a nawet pogorszeniem stanu zdrowia.

Co w takim razie należy zrobić gdy wystąpił ból kręgosłupa?

W pierwszej kolejności należy dokonać kompleksowej diagnostyki u specjalisty z zakresu leczenia bólów kręgosłupa. Następnie leczenie powinno obejmować przyczyny wystąpienia dolegliwości bólowych, a nie tylko łagodzić efekt w postaci występowania bólu za pomocą środków przeciwbólowych.

Bóle kręgosłupa leczyć można na dwa sposoby: zachowawczo (nieoperacyjne) i operacyjne.

Pacjenci słusznie starają się unikać leczenia operacyjnego, bo niesie ono za sobą wiele zagrożeń i możliwych do wystąpienia komplikacji. Tylko 3-4 proc. przypadków wymaga leczenia operacyjnego. Pozostałe są możliwe do wyleczenia metodą nieoperacyjną.

W leczeniu bólów kręgosłupa metodą zachowawczą specjalizują się Gabinety Pomorski Rehabilitant, które osiągają 95 proc. skuteczności w zmniejszeniu dolegliwości bólowych lub całkowitym wyeliminowaniu przyczyn bólu.

Niestety, często zapomina się, że leczenie fizjoterapią i terapią manualną, daje tu bardzo dobre wyniki (zgodnie z badaniami z 2013 r., opublikowanymi w dzienniku "Spine", blisko 43 proc. pacjentów, którzy zgłosili się z pourazowym bólem pleców do chirurga, zostało od razu skierowanych na operację kręgosłupa. Tylko 1,5 proc. przypadków w pierwszej kolejności skierowano do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego, specjalisty z zakresu nieoperacyjnego leczenia bólów kręgosłupa).

Mgr Marcin Rosadziński, specjalista terapii manualnych opracował schemat kompleksowej, indywidualnej terapii kręgosłupa.
Mgr Marcin Rosadziński, specjalista terapii manualnych opracował schemat kompleksowej, indywidualnej terapii kręgosłupa.
Skuteczne leczenie nieoperacyjne można wykonać w gabinetach wyspecjalizowanych w leczeniu kręgosłupa. Gabinety Pomorski Rehabilitant odnoszą duża skuteczność w nieinwazyjnym leczeniu bólu pleców pod opieką medyczną mgr fizjoterapii Marcina Rosadzińskiego, specjalisty terapii manualnych.

Kompleksowe leczenie bólu zaczyna się od postawienia właściwej diagnozy i znalezienia przyczyny dolegliwości. W tym etapie wykonuje się szereg testów i badań, czasami konieczne są też badania obrazowe, takie jak MRI i RTG.

Po ustaleniu przyczyn dolegliwości rozpoczynamy indywidualnie dobrane leczenie. W jego skład wchodzą takie działania jak: farmakoterapia (wspomaga leczenie, przeciwbólowa, przeciwzapalna, rozluźniająca), fizykotarepia (wspomaga leczenie, czasami oddziałuje na przyczyny dolegliwości, przeciwzapalna, przeciwbólowa, stymulująca do szybszej regeneracji; zabiegi laserem, ultradźwiękami, elektroterapią, magnetoterapią, krioterapią, falą uderzeniową), terapia manualna (różnymi metodami specjalnymi, które oddziaływują na obszar i przyczynę dolegliwości, cechują się dużą skutecznością) oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia stabilizacyjne (rozciągające, asymetryczne, wzmacniające itp., które oddziaływują na przyczynę dolegliwości i zapobiegają nawrotom choroby).

Schemat kompleksowej indywidualnej terapii kręgosłupa został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki i doświadczenia w leczeniu pacjentów z wymienionymi dolegliwościami przez mgr Marcina Rosadzińskigo, specjalistę w leczeniu bólów kręgosłupa. Połączenie wielu elementów terapeutycznych oraz nowoczesnych metod leczenia daje bardzo dobre wyniki - u 95 proc. pacjentów w postaci zmniejszenia bólu lub całkowitego wyeliminowania dolegliwości bólowych.

Przed rozpoczęciem leczenia bólu kręgosłupa trzeba znaleźć jego przyczynę. Przed rozpoczęciem leczenia bólu kręgosłupa trzeba znaleźć jego przyczynę.
Wskazaniami do leczenia są: bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, rwa kulszowa,dyskopatia, bóle głowy (migreny), bóle karku, bóle pleców, bóle barków (rwa barkowa), drętwienie jednej ręki lub obu rąk, bóle przeciążeniowe kręgosłupa (np. świeży postrzał po dźwignięciu ciężaru), skrzywienia kręgosłupa dzieci, młodzieży, dorosłych, bezsenność, bóle kręgosłupa w przebiegu ciąży i po jej rozwiązaniu, zespoły bólowe po urazach komunikacyjnych i sportowych

Niestety, w leczeniu bólów kręgosłupa nie występuje jedna "magiczna tabletka", która wyleczy zarówno przyczyny jak i skutki dolegliwości. Leczenie jest skomplikowane i wieloetapowe. Niektóre urazy są możliwe do wyleczenia w ciągu 2-3 wizyt, inne bardziej zaawansowane będą wymagały dłuższego leczenia, nawet 2-3 tygodniowej kuracji.

Nie warto lekceważyć tej dolegliwości - długotrwały stan chorobowy może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia pacjenta, narządów wewnętrznych, bólów stawów oraz mięśni. Nieleczone dolegliwości mają też duży wpływ na nasze samopoczucie oraz aktywność.

Gabinety Fizjoterapii, Rehabilitacji i Terapii Manualnych funkcjonują w trzech lokalizacjach:

1. W Przychodni Jasień, przy ul. Kartuskiej 404 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku
2. W Przychodni Borowo, przy ul. Współczesnej 1N w Borkowie
3. W Przychodni Jabłoniowa, przy ul. Jabłoniowej 29 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku

Rejetracja pod nr: 515-314-704
e-mail: pomorskirehabilitant@poczta.fm
www: www.pomorskirehabilitant.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (73) ponad 50 zablokowanych

 • ja też mam 95% skuteczności (3)

  ponieważ 95% problemów ludzie sami wywołują
  brakiem ruchu i nieumiejętnością poruszania się
  i brakiem mięśni potrzebnych do utrzymania prawidłowej pozycji ciała,

  najprostsza rehabilitacja i nauka poruszania się, stania, siedzenia i chodzenia
  rozwiązują wszystkie problemy
  ale oczywiście brawo, że umiecie te problemy zaadresować,
  to jest cały sukces

  (inne firmy też są na rynku i są doskonałe więc życzę powodzenia w konkurencji)

  • 10 7

  • Wszystko pieknie. A tak naprawde wystarczy codzienna gimnastyka, zero siedzenia na kanapie. Generalnie mniej siedzenia w jednej pozycji przez wiele godzin. Zamiast samochodu - zwykle chodzenie.
   I nie trzeba wydawac na lekarzy, rehabilitacje, lekarstwa.

   • 5 3

  • w teorii wszystko pięknie wygląda, ale praktyka...

   od dzieciństwa jesteśmy źle uczeni chodzić, siedzieć, wykorzystywać mięśnie, radzić sobie z emocjami itd, to nic dziwnego że potem są takie schorzenia,

   można to skorygować w dorosłości (o ile ktoś ma odpowiednią wiedzę, zapał no i finanse), ale niestety czym skorupka za młodu nasiąkła tym na starość ... często ból lubi wracać pomimo większej dbałości o ciało i ducha ;)

   • 2 0

  • Pomorski Rehabilitant

   Ok To możemy to sprawdzić. czy ty też masz taką skuteczność. Zapraszam do projektu badawczego: weźmiemy po 10 pacjentów skierowanych na leczenie operacyjne ze względu na zaawansowaną dyskopatie u których dotychczasowe leczenie nie dało rezultatu i sprawdzimy jaka jest wasza skuteczność i nasza. My z dużą dozą prawdopodobieństwa osiągniemy wyniki 10/10 czyli wszyscy wyleczeni do stanu całkowicie bez bólowego i sprawdzimy jaką wy macie skuteczność; z naszych badan wynika, że może uda wam się wyleczyć 1 max 2 pacjentów z 10. Podpiszemy zgodę na publikowanie tych materiałów włącznie z danymi firmy i osobowymi. co ty na to? Nawet możemy sfinansować ten projekt. kontakt badania@pomorskirehabilitant.pl

   • 0 0

 • tylko osteopata! (3)

  Jak w tytule. Oni naprawdę znają się na kręgosłupach.

  • 2 6

  • ta, i okłady ze świętych relikwii

   i nacieranie olejem z węża

   • 6 1

  • Potwerdzam!

   Dokładnie! Tylko osteopata. Ja chodzę do Krakowa do Fizjomedu. Leczę kręgosłup od kilku dobrych lat i do tej pory z kiepskim skutkiem. Dopiero kiedys przez przypadek jeden lekarz polaczyl moje problemy trawienne z bolem kregoslupa i zaproponowal wizyte u osteopaty. Zaczelam tam sie leczyc, odstawilam srodki przeciwbolowe i pozbylam sie bolu. Polecam szczegolnie tym osobom, ktore juz nie wiedza w jaki sposob wyleczyc kregoslup, bo nic nie pomaga.

   • 0 0

  • dokładnie! potwierdzam!

   Ja uważam tak samo. Leczenie w orodkach zdrowia na sali gimnastycznej nic mi nie dalo, to samo masaze na wakacjach, choc bralam je w serii, dopiero jak poszłam do Fizjomedu w Krakowie do osteopaty, to uwolniłam się od bólu.

   • 0 0

 • Super lekarz :)

  Super lekarz :)

  • 0 1

 • Dobry fachowiec (3)

  Do gabinetu Pana Marcina Rosadzińskiego trafiłem z bólami kręgosłupa w krzyżu. Kilka wizyt i dolegliwości zniknęły. Polecam

  • 0 1

  • Bo Pan Marcin dba o to, by stale być na bieżąco i wykorzystuje nabyte umiejętności, by pomagać. Oczywiście bez chęci współpracy ze strony pacjenta wiele nie zrobi, ale on ma podejście do każdego. Zdecydowanie jeden z lepszych rehabilitantów jakich spotkałam.

   • 0 0

  • Dobry lekarz

   Kręgosłup to nasz ważny element ciała bez niego nie damy rady funkcjonować odpowiednio. Ten specjalista Pan Marcin Rosadzińskii z moim bólem poradził sobie szybko i skutecznie.

   • 0 0

  • Również leczyłam się u tego lekarza i jestem zadowolona z tego co udalo sie osiagnac w tak krotkim czasie. Świetny doswiadczony specjalista

   • 0 0

 • rehabilitacja (3)

  Zgadza się, ze problemy z kręgosłupem to są są schorzenia na tzw nasze życzenie. I nie ma jak ruch. Brak ruchu czyni z nas po prostu kaleką. Tylko gorzej jak z czymś przeginamy. nadmierne, wycieńczające treningi, bociążające kręgosłup, np gimnastyka sportowa.. Co do samodzielnej rehabilitacji owszem, jest ona skuteczna, ale raczej nie w takich skomplikowanych przypadkach. Moja maa miała takie problemy, ze miała problem ze wstaniem. Bardzo jej pomógł właśnie pan Marcin Rosadziński. Rozruszał to wszystko. Przynajmniej lepiej się czuje.

  • 0 0

  • rwa kulszowa (2)

   rwa kulszowa - miałam taki ból, ze ani nie mówię. fajnie, że są tacy lekarze jak pan doktor Marcin. Bardzo mi pomógł w rehabilitacji i okazał mi ogromne wsparcie.

   • 0 0

   • Profesjonalna pomoc (1)

    U mnie też był problem z rwą kulszową. Ale po diagnostyce u lekarza Pana Marcina Rodadzińskiego z problemem udało się powalczyć i już nie mam problemu. Czasem warto poszukać dobrego specjalistę, który pomaga od serca.

    • 0 0

    • jasne ze warto ! Pan Marcin jest bardzo dobrym specjalista, ma dobre opinie i nie ma sie co temu dziwic. Nie obiecuje gruszek na wierzbie a wie co pomoze a co moze zaszkodzic

     • 0 0

 • Ból kręgosłupa (5)

  Mój ból kręgosłupa był tak rozległy, że czasem miałam już dość. Jednak Pan doktor Marcin pomógł mi. Ból ustał po dłuższym leczeniu. Jestem bardzo mu wdzięczna za pomocą, bo inni fachowcy sobie z tym nie mogli poradzić, a u niego się udało.

  • 0 0

  • Super

   Miałam bardzo poważne problemy z kręgosłupem. Bardzo często dostawałam ataku rwy kluszowej dzięki Panu Rosadzińskiemu jestem zdrową osobą bez problemów z kręgosłupem.

   • 0 0

  • rewelacja (3)

   Świetny specjalista z czystym sumieniem można mu zaufać. Widać że specjalista zna się na tym co robi i wykonuje swój zawód z pasją.

   • 0 0

   • świety

    Naprawdę super specjalista. Od razu poradził sobie z moim problemem. Jeszcze raz wielkie dzięki.

    • 0 0

   • Złoty człowiek Pan Marcin Rosadziński (1)

    Byłam przekonana, że już nic nie pomoże na moje bóle kręgosłupa. Za sprawą siedzącej pracy przez wiele lat nabawiłam się skoliozy i lordozy. Ból właściwie stał się moim codziennym towarzyszem. Gdy polecono mi pana Marcina Rosadzińskiego, trochę sceptycznie podeszłam do spotkania. Jednak okazało się, że to jest złoty człowiek. Nie mam pojęcia do końca, jak to uczynił, ale o niebo lepiej się czuję. Bardzo dziękuję i polecam.

    • 0 0

    • mialam to samo.. dwoch lekarzy nie dawalo mi szans, niedowlad prawej strony i widmo wozka.. ale sprobowalam ostatniej deski ratunku pana Marcina i o dziwo podjal sie mojego leczenia.. nie wrocilam do 100% sprawnosci ale poruszam sie samodzielnie, nie jestem od nikogo zalezna i ciesze sie zyciem

     • 0 0

 • Ból (2)

  Dokładnie - Pan Marcin Rosadziński jest świetnym fizjoterapeutą i dzięki niemu można pozbyć szybko bólu kręgosłupa, który naprawdę nie daje żyć. Warto wybrać się na wizytę, sprawdzić, co zostanie nam zaproponowane i regularnie chodzić na takie wizyty, jeśli jest to konieczne.

  • 0 0

  • Ja polecam Pana Marcina z tego względu, że podchodzi do swojej pracy w taki sposób, jak trzeba i zawsze można liczyć na jego wiedzę, umiejętności i pomoc w powrocie do pełnej sprawności. Nie zamieniłabym tego rehabilitanta na nikogo innego.

   • 0 0

  • Wiem coś o tym bo też taki ból duży miałem. Niestety czasem trzeba szukać profesjonalisty w leczeniu. Pan doktor Marcin Rosadziński właśnie taki jest. Po kilku rehabilitacjach pomogło , ból ustępuje powoli. Stosuje się do jego rad chodzę na ćwiczenia i jest wszystko ok.

   • 0 0

 • Rehabilitacja dzieci

  W tym gabinecie możliwa jest również rehabilitacja dzieci, co według mnie jest super rozwiązaniem, ale tutaj potrzeba doskonałej wiedzy, ponieważ rehabilitacja wykonywana jest na częściach ciała, które stale sie jeszcze rozwijają, więc ja gabinet polecam ze względu na najlepszych specjalistów, ich ogromną wiedzę i doświadczenie.

  • 0 0

 • Polecam

  Ja też doskonale wiem po sobie, że środki przeciwbólowe są dobre tylko na krótka chwilę a później ból powraca. I to nie jest wyjście dlatego cieszę, że zdecydowałam się na wizytę u pana doktora. Teraz ból kręgosłupa jest już mniejszy a do tego wiem jakie ćwiczenia mogę wykonywać żeby sobie pomóc także jestem bardzo zadowolona z wizyty

  • 0 0

 • przepuklina

  Miałam od dawna problem z kręgosłupem, przepuklina odzywała się coraz częściej więc zdecydowałam o leczeniu w klinice M. Rosadzińskiego - czytałam wiele opinii o stosowanych terapiach i metodach leczenia przepukliny także. PO pewnym czasie ból ustał, operacja na chwile obecna nie jest potrzebna.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Biologia totalna | wykład wprowadzający 10 maja (piątek), godz. 20:30-22:30

70 zł
warsztaty, spotkanie

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego: Nowoczesne technologie a prawo medyczne

konferencja

Distinguished Gentleman's Ride

w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Najczęściej czytane