Wiadomości

stat

Kobieta prywatnie, czyli współczesna pin-up girl

Trend pin-up, pomimo upływu lat, jest nadal bardzo popularny w modzie
Trend pin-up, pomimo upływu lat, jest nadal bardzo popularny w modzie fot. i stylizacja D. Lipińska

Marynarskie paski, długie i gęste rzęsy oraz czerwone usta - to tylko niektóre z elementów cechujących pin - up girl. Chociaż trend narodził się w latach 40., dzisiaj ponownie robi furorę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ściśle łączy się z nim kobiecość i pogoda ducha.Czy obowiązująca moda ma odzwierciedlenie w twoim codziennym wyglądzie?

tak, zawsze zwracam uwagę na to, co aktualnie jest na topie

6%

zdarza się, ale tylko wtedy, gdy moda dopasuje się do mnie

44%

nie, ponieważ mam swój styl, który nie zależy od mody

33%

nie mam stylu i nie dbam o modę

17%
Pin-up oznacza to samo, co "przypiąć" lub "powiesić". Dokładnie od tej czynności wzięła się nazwa trendu. Uśmiechnięte dziewczyny pin - up były piękne, radosne i tryskające energią, a pojawiały się głównie na plakatach. Charakteryzowały się zalotnym makijażem - obowiązkowo były to sztuczne rzęsy, czarne kreski na górnej powiece, czerwone usta i czerwonawe rumieńce na policzkach. Na głowie królowały luźne lub delikatnie upięte loki.

Dziewczyny pin-up miały na sobie przeważnie kobiece rozkloszowane sukienki w kwiaty ściągnięte w talii paskiem i obowiązkowo buty z odkrytymi palcami. Można było je zobaczyć także w stylizacji marynarskiej czy stroju kąpielowym. Królowały też groszki, prążki, kokardki i wisienki. Wszystko oczywiście słodkie i urocze. Z charakterystycznym wyglądem szła w parze nie tylko pogoda ducha, ale także zmysłowość i zalotność rozumiana jak najbardziej pozytywnie, jako wspaniała cecha płci żeńskiej.

Dzisiaj pin-up ponownie wraca do łask. Kobiety coraz częściej wykorzystują elementy stylizacji z tamtych lat, które przejawiają się głównie w makijażu i ubiorze. Wykorzystują trend jako inspirację do zabawy, czerpią z pin-up to, co akurat dla nich wydaje się najważniejsze. I chociaż pin-up posiada ściśle wskazane elementy, które charakteryzują trend, współcześnie niekoniecznie chodzi o to, żeby czerpać z nich wszystkich na co dzień. Jest to jednak doskonały pretekst do tego, aby pobawić się swoim wyglądem prywatnie.

- Powrót pin-up jest świetnym dowodem na to, że kobiety chcą być w pełni kobiece - wyjaśnia stylistka Dorota Lipińska - Zalotne spojrzenie, zmysłowo podkreślone usta czy zarumienione policzki to właśnie kobiecość pokazana w pełni, nie mówiąc już o wspaniale podkreślonej talii czy butach z odkrytymi palcami.

Pin-up to nie tylko powrót pewnych elementów stroju czy makijażu. To także wspaniała wskazówka dla kobiet, jak traktować i postrzegać swoją kobiecość, jak podkreślić swoje atuty.

- W pin-up każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje stylistka. - Z jednej strony jest to sygnał dla młodych kobiet, aby kochały swoje ciało, były radosne i zadowolone z siebie. Dla kobiet dojrzałych powrót pin - up to doskonały dowód na to, że kobiece kształty to coś pięknego i można podkreślić je właśnie poprzez elementy ubioru czy makijażu.

I chociaż dla pin-up w pełnej okazałości nie ma niestety miejsca na co dzień - mocny makijaż czy pantofelki z odkrytymi palcami niekoniecznie są w dobrym tonie w miejscu pracy, a bujne loki powinny być zdecydowanie ujarzmione, kiedy idziemy na spotkanie biznesowe, prywatnie mamy ogromne pole do manewru.

- Chociaż na co dzień nasz wygląd ograniczany jest przez normy i zasady ubioru dostosowane chociażby do miejsca pracy, prywatnie mamy szansę od tego odpocząć, a pin-up jest do tego świetną okazją. Pin-up to przecież nic innego, jak "kobieta prywatnie", która cieszy się z życia i swojej kobiecości. - dodaje stylistka.

Co rusz w modzie powtarzają się pewne trendy i rozwiązania. Wynika to nie tylko z pomysłów znanych projektantów, ale także z nastawienia ich odbiorców, w grupie których przeważają przecież kobiety. To one właśnie sygnalizują, co jest im w damy momencie potrzebne. Nie da się ukryć, że jak na razie króluje "moda na kobiecość".

Opinie (80) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje