• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kobido - na czym polega i kto powinien z niego skorzystać?

Joanna Puchala
3 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Masaż kobido ma m.in. działanie przeciwstarzeniowe, rozluźniające i niwelujące bruksizm. Masaż kobido ma m.in. działanie przeciwstarzeniowe, rozluźniające i niwelujące bruksizm.

Kiedyś zarezerwowany wyłącznie dla rodziny cesarskiej, dziś zyskuje coraz większe grono zwolenników zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Kobido, bo o nim właśnie mowa pomaga zniwelować negatywny upływ czasu widoczny na twarzy, rozluźnić mięśnie i poprawić kondycję skóry. Nazywany jest nawet "niechirurgicznym liftingiem twarzy'.
Masaż Kobido - efektyCzy znasz zabieg kobido?

Podobnie jak tradycyjny masaż, wykonuje się go na powierzchni skóry, ale jego działanie jest znacznie głębsze.

Kobido dotyczy wyłącznie twarzy. Szukając rozwiązania dla całego ciała warto wybrać się np. na masaż tajski w Trójmieście.

- Nie bez powodu kobido jest nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy bezinwazyjnie utrzymać lub odzyskać młodość i dobrą kondycję skóry. Kobido wykonywane regularnie pomoże zniwelować napięcia mięśniowe, stymulować metabolizm skóry, usuwać nadmiar toksyn, złagodzić: bóle głowy, sztywność karku, problemy ze snem czy bruksizm, ale przede wszystkim pomaga zrelaksować się i walczyć ze stresem - mówi Anna Zakrzewska-Szokalska z firmy Z natury rzeczy.
Na tym jednak nie kończą się zalety tego zabiegu. To także świetny sposób na pielęgnację przeciwstarzeniową. Kobido zapewnia bowiem prewencyjne utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Masażyści w Trójmieście - znajdź swojego eksperta


- Kobido jest niezwykle skutecznym masażem tkanek głębokich: wzmacnia je, polepsza krążenie krwi i usprawnia przepływ limfy. To także idealny zabieg dla osób, które zmagają się z workami pod oczami, a także tych, które chciałyby zwalczyć tzw. "chomiczki" lub nie dopuścić do ich powstania - wyjaśnia Magdalena Kamińska z Prana Spa w Radisson Blu Hotel.

Masaż Kobido - co to?Kobido jest połączeniem relaksacji i kombinowanego masażu oddziałującego na głębokie warstwy skóry. Zabieg składa się z kilku etapów, które w zróżnicowany, ale pozytywny sposób wpływają nie tylko na skórę twarzy, ale także na cały organizm.

- Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu - ocenia Karolina Tiutiurska ze Spa Osowa.
Zabieg kobido można uznać za intensywny masaż twarzy. Dociera do najgłębszych struktur skóry, a dzięki ruchom liftingującym poprawia owal twarzy.

- Miejscami może być lekko bolesny zwłaszcza tam, gdzie mięśnie często w skutek stresu są pospinane, np. mięśnie żuchwy. Na drugi dzień po masażu buzia jest wypoczęta i wygląda dużo lepiej - mówi Aleksandra BartelaBeauty Studio.
Czytaj także: 5 zabiegów kosmetycznych, które można wykonywać latem

W odróżnieniu od tradycyjnego masażu, kobido działa na skórę głębiej, dzięki czemu przynosi lepsze efekty. W odróżnieniu od tradycyjnego masażu, kobido działa na skórę głębiej, dzięki czemu przynosi lepsze efekty.

Masaż Kobido - jak wykonać?Podczas sesji masażu kobido terapeuta używa wielu technik. Rozpoczyna się relaksacją i rozluźnieniem nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, karku, ramion oraz głowy.

- Zabieg początkowo opiera się na powolnych, relaksujących ruchach, które mają na celu głęboko odprężyć masowaną osobę, a następnie wprowadza się techniki szybsze, czyli tzw. efekt latających dłoni i głębokie, aby rozluźnić napięcia mięśniowe, pobudzić skórę do regeneracji i uzyskać efekt naturalnego liftingu - mówi Katarzyna Waligóra z salonu Plus dla Urody.
Ugniatanie, szczypanie, rolowanie, rozcieranie, drobienie, podrzucanie i modelowanie następuje w drugiej fazie zabiegu, a kończy go wygładzenie, wyciszenie skóry oraz akupresura.

Masaż Kobido - jak często?Warto jednak pamiętać, że jak we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych - najważniejsza jest regularność. Chociaż efekty można już zauważyć po pierwszym zabiegu, to zaleca się wykonanie całej serii dwa razy do roku, a w razie potrzeby po jej zakończeniu - także zabiegi na podtrzymanie efektu. Cena pojedynczego zabiegu kosztuje od 160 do 250 zł i zależy od czasu trwania zabiegu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Niedzielna pobudka z Thera Wellness

150 zł
zajęcia rekreacyjne, trening, joga

Bezpłatne wizyty u diabetologa związane z cukrzycą ciążową

konsultacje

W drodze do zdrowia: Joga na wyspie

1650 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Najczęściej czytane