Wiadomości

stat

Kandydat na stanowisko dyrektora największego szpitala wybrany. Rekomendowano Jakuba Kraszewskiego

Jakub Kraszewski od listopada 2016 r. pełni obowiązki dyrektora naczelnego UCK.
Jakub Kraszewski od listopada 2016 r. pełni obowiązki dyrektora naczelnego UCK. fot. Edyta Steć/trojmiasto.pl

Kandydatura Jakuba Kraszewskiego została zarekomendowana na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. O jego wyborze zdecyduje rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To druga propozycja w konkursie na dyrektora największego szpitala na Pomorzu, wcześniej z objęcia funkcji zrezygnował Paweł Chodyniak. Kraszewski do tej pory pełnił obowiązki dyrektora UCK po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku odwołana została Ewa Książek-Bator.- Komisja konkursowa, w drodze tajnego głosowania, bezwzględną większością wybrała kandydata na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Kandydatura Jakuba Kraszewskiego została zarekomendowana prof. Marcinowi Gruchale, rektorowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformowała Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy rektor podejmie decyzję w tej sprawie.

Szef największego szpitala na Pomorzu powinien mieć minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami zdrowia, a zwłaszcza szpitalami. Wiadomo, że Jakub Kraszewski ma wieloletnie doświadczenie w pracy w ochronie zdrowia. Z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku związany jest od 2009 r., początkowo na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego ds. personalnych. Od listopada 2016 r. pełni też obowiązki dyrektora naczelnego UCK.

W pierwszym ogłoszonym konkursie na to stanowisko zgłosiło się 7 osób.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to największy na Pomorzu szpital. Rocznie leczy się w nim ponad 90 tysięcy pacjentów.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to największy na Pomorzu szpital. Rocznie leczy się w nim ponad 90 tysięcy pacjentów. fot. trojmiasto.pl
Poprzednia dyrektor odwołana

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to największy szpital na Pomorzu. Rocznie leczy się w nim ponad 90 tysięcy pacjentów, przeprowadza się prawie 23 tysiące zabiegów operacyjnych.

Wcześniej funkcję dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez siedem lat pełniła Ewa Książek-Bator. Pod koniec listopada ubiegłego roku została odwołana ze stanowiska przez rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcina Gruchałę.

Czytaj więcej: Odwołano dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego

- Ta zmiana związana jest z nowymi planami współpracy uczelni ze szpitalem, które wymagają od dyrektora nieco innych predyspozycji - podkreślały władze uczelni i zapewniały, że pracę dotychczasowej dyrektor oceniały pozytywnie.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (50)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Badania, konsultacje