Wiadomości

stat

Jak trwale pozbyć się niechcianych włosków? Depilacja laserowa hitem salonów kosmetycznych

Zabiegi depilacji laserowej pozwalają trwale zlikwidować niechciane owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania optymalnego efektu
Zabiegi depilacji laserowej pozwalają trwale zlikwidować niechciane owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania optymalnego efektu fot. fotolia/jutaphoto

Piękna i gładka skóra wielu osobom kojarzy się z bólem i wyrzeczeniami. Niestety tradycyjna depilacja, choć niedroga i prosta w użyciu, jest również krótkotrwała. Jak przekonują kosmetolodzy najskuteczniejszym sposobem, aby na trwałe usunąć niechciane owłosienie jest depilacja laserowa. Spektakularne efekty, jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.Czy skorzystałe(a)ś kiedyś z zabiegu depilacji laserowej?

tak, ale dawno temu i efekt się nie utrzymał 26%
tak, powtarzam co jakiś czas zabieg i nie mam problemu z niechcianym owłosieniem 20%
nie, taki zabieg bądź pakiet zabiegów jest dla mnie zbyt drogi, preferuję tradycyjne formy depilacji 54%
zakończona Łącznie głosów: 198
Zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny, a efekty długotrwałe - depilacja laserowa w porównaniu do tradycyjnych metod jest obecnie najskuteczniejszą metodą na trwałe wyeliminowanie niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązki laserowej.

- Głowica lasera emituje światło, które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji - tłumaczy dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog, właściciel Clinica Dermatologica oraz Clinica Cosmetologica w Gdańsku.
Przed wakacjami największą popularnością wśród pań cieszą się zabiegi depilacyjne na okolice bikini, nóg oraz na pachy. Jednak również panowie chętnie korzystają z depilacji laserowej wybierając zabiegi na pachy bądź plecy.

- Wybrałam zabieg na całe nogi, bikini i pachy. Tydzień temu zakończyłam całą serię zabiegów na te części ciała. Co do bólu to za pierwszym razem - dwa, trzy pierwsze zabiegi - nic nie czułam. Dopiero później zaczęło mnie boleć. Poziom bólu zależy od partii ciała, wiadomo, że przy okolicach bikini ból był dotkliwszy. Każdy ma inny próg bólu i każdy inaczej to odczuwa. Ale da się to wytrzymać. Co do efektów, to jestem na razie mega zadowolona - opowiada Ewelina z Sopotu.
Trwałe efekty po kilku zabiegach

Aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosków na dłuższy czas nie wystarczy jeden zabieg. Wszystko zależy od struktury włosa, ale najczęściej dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie 3-6 zabiegów.

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3 zabiegach można na stałe usunąć 80-92 proc. włosów.

- Liczba zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od części ciała, na której wykonujemy zabiegi, karnacji oraz ilości włosów. Po zakończonej serii zabiegów usuniętych zostaje około 92 proc. włosów przy ciemnym typie owłosienia. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, znacznie delikatniejsze, meszkowate. Ze względu na wcześniej przeprowadzane zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym czy pęsetą, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia większej liczby zabiegów dla uzyskania lepszych rezultatów - mówi kosmetolog Karolina Browarczyk z gabinetu kosmetologii estetycznej Laser Center w Sopocie.
U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania.

Niezupełnie bezboleśnie

Depilacja laserowa może powodować dyskomfort, niestety nie jest to zupełnie bezbolesny zabieg. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać szczypanie lub pieczenie, ale poziom bólu jest bardzo indywidualny i zależny od stopnia naszej wrażliwości.

- Laser light sheer duet jest jednym z najnowocześniejszych i najmniej bolesnych urządzeń do depilacji laserowej. Zawsze chłodzimy skórę przed rozpoczęciem zabiegu, co zmniejsza bolesność do minimum. Aczkolwiek w dużej mierze zależy to od wrażliwości klienta - przekonuje kosmetolog Jolanta Klinicka z gabinetu Laserina w Gdyni.
Dzięki nowoczesnym technologiom podczas zabiegu obsługa zadba o to, aby ból związany z depilacją zredukować do minimum.

- Pacjent może liczyć na pełen komfort podczas zabiegu. Włosy nie są bowiem wyrywane, a unicestwiane za pomocą wysokiej temperatury. Nie jest ona jednak odczuwalna ze względu na wykorzystanie technologii Advanced Contact Cooling, polegającej na kontaktowym chłodzeniu zarówno w trakcie zabiegu, jak i przed oraz po nim. Zwiększa to efektywność zabiegu, a także skraca jego czas do niezbędnego minimum. Depilacja jest więc całkowicie bezbolesna - dodaje dr Igor Michajłowski.
fot. fotolia/Maksymiv Iurii
Jak przygotować się do wizyty i na co uważać?

Pierwsza wizyta w gabinecie poprzedzona jest wywiadem i konsultacjami. Na początku zostanie przeprowadzona próba laserowa w celu zbadania reakcji skóry na impuls laserowy oraz dobrania właściwej dawki. Przed samym zabiegiem należy zrezygnować z różnego rodzaju kremów, gdyż skóra nie może być niczym posmarowana, powinna też zostać ogolona. Również na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem powinniśmy zrezygnować z opalania zarówno naturalnego, jak i tego w solarium. Również po zabiegu powinniśmy unikać mocnego słońca.

- Przed, w trakcie i po zabiegach należy bezwzględnie unikać leków światłouczulających czy antybiotyków, a zabieg może być wykonany najwcześniej po 2 tygodniach od zakończenia leczenia. Należy również unikać ziół: dziurawca, nagietka, leków złuszczających oraz kosmetyków takich jak peelingi - zarówno przed, jak i po zabiegu. Nieodpowiednie są również kremy zawierające isotretioninę, retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. minimum na tydzień przed zabiegiem. A bezpośrednio po zabiegu nie można stosować mydła, spirytusu, dezodorantów, toników na bazie alkoholu, zrezygnować z sauny i basenu 3-4 dni ochronne. Nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu. Po zabiegu polecamy zaopatrzyć się w produkty łagodzące skórę, czyli np. Panthenol - tłumaczy Karolina Browarczyk.
Koszt zabiegu w Trójmieście waha się średnio od 100 zł do nawet 600 zł i zależny jest od wskazanej partii ciała oraz gabinetu, w którym dokonujemy zabiegu.

Kiedy powinniśmy zrezygnować z depilacji laserowej?

Mimo że depilacja laserowa nie jest niebezpieczna, to wiąże się z pewnym ryzykiem. Z tego powodu istnieje szereg przeciwwskazań dotyczących tej metody usuwania owłosienia. Z zabiegów depilacji laserowej powinny przede wszystkim zrezygnować panie, które podejrzewają, że mogą być w ciąży. Również przyjmowanie leków z pochodną witaminy A nie jest wskazane. Jednak to tylko nieliczne sprawy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

- Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji są: ciąża, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, np. opryszczka, choroby skóry takie jak bielactwo czy łuszczyca, rozrusznik serca, padaczka, choroba nowotworowa, zmiany nowotworowe, skłonność do powstawania bliznowców - wylicza Browarczyk.

Opinie (34) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje