• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak trwale pozbyć się niechcianych włosków? Depilacja laserowa hitem salonów kosmetycznych

Malwina Talaśka
20 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Zabiegi depilacji laserowej pozwalają trwale zlikwidować niechciane owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania optymalnego efektu Zabiegi depilacji laserowej pozwalają trwale zlikwidować niechciane owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania optymalnego efektu

Piękna i gładka skóra wielu osobom kojarzy się z bólem i wyrzeczeniami. Niestety tradycyjna depilacja, choć niedroga i prosta w użyciu, jest również krótkotrwała. Jak przekonują kosmetolodzy najskuteczniejszym sposobem, aby na trwałe usunąć niechciane owłosienie jest depilacja laserowa. Spektakularne efekty, jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.

Czy depilacja laserowa boli? Ile kosztuje depilacja laserowa w 2022 r.?Czy skorzystałe(a)ś kiedyś z zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa - jak przebiega?Zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny, a efekty długotrwałe - depilacja laserowa w porównaniu do tradycyjnych metod jest obecnie najskuteczniejszą metodą na trwałe wyeliminowanie niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązki laserowej.

- Głowica lasera emituje światło, które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji - tłumaczy dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog, właściciel Clinica Dermatologica oraz Clinica Cosmetologica w Gdańsku.
Przed wakacjami największą popularnością wśród pań cieszą się zabiegi depilacyjne na okolice bikini, nóg oraz na pachy. Jednak również panowie chętnie korzystają z depilacji laserowej wybierając zabiegi na pachy bądź plecy.

- Wybrałam zabieg na całe nogi, bikini i pachy. Tydzień temu zakończyłam całą serię zabiegów na te części ciała. Co do bólu to za pierwszym razem - dwa, trzy pierwsze zabiegi - nic nie czułam. Dopiero później zaczęło mnie boleć. Poziom bólu zależy od partii ciała, wiadomo, że przy okolicach bikini ból był dotkliwszy. Każdy ma inny próg bólu i każdy inaczej to odczuwa. Ale da się to wytrzymać. Co do efektów, to jestem na razie mega zadowolona - opowiada Ewelina z Sopotu.

Depilacja laserowa - efektyAby pozbyć się wszystkich niechcianych włosków na dłuższy czas nie wystarczy jeden zabieg. Wszystko zależy od struktury włosa, ale najczęściej dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie 3-6 zabiegów.

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3 zabiegach można na stałe usunąć 80-92 proc. włosów.

- Liczba zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od części ciała, na której wykonujemy zabiegi, karnacji oraz ilości włosów. Po zakończonej serii zabiegów usuniętych zostaje około 92 proc. włosów przy ciemnym typie owłosienia. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, znacznie delikatniejsze, meszkowate. Ze względu na wcześniej przeprowadzane zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym czy pęsetą, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia większej liczby zabiegów dla uzyskania lepszych rezultatów - mówi kosmetolog Karolina Browarczyk z gabinetu kosmetologii estetycznej Laser Center w Sopocie.
U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania.

Czy depilacja laserowa boli?Depilacja laserowa może powodować dyskomfort, niestety nie jest to zupełnie bezbolesny zabieg. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać szczypanie lub pieczenie, ale poziom bólu jest bardzo indywidualny i zależny od stopnia naszej wrażliwości.

- Laser light sheer duet jest jednym z najnowocześniejszych i najmniej bolesnych urządzeń do depilacji laserowej. Zawsze chłodzimy skórę przed rozpoczęciem zabiegu, co zmniejsza bolesność do minimum. Aczkolwiek w dużej mierze zależy to od wrażliwości klienta - przekonuje kosmetolog Jolanta Klinicka z gabinetu Laserina w Gdyni.
Dzięki nowoczesnym technologiom podczas zabiegu obsługa zadba o to, aby ból związany z depilacją zredukować do minimum.

- Pacjent może liczyć na pełen komfort podczas zabiegu. Włosy nie są bowiem wyrywane, a unicestwiane za pomocą wysokiej temperatury. Nie jest ona jednak odczuwalna ze względu na wykorzystanie technologii Advanced Contact Cooling, polegającej na kontaktowym chłodzeniu zarówno w trakcie zabiegu, jak i przed oraz po nim. Zwiększa to efektywność zabiegu, a także skraca jego czas do niezbędnego minimum. Depilacja jest więc całkowicie bezbolesna - dodaje dr Igor Michajłowski.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?Pierwsza wizyta w gabinecie poprzedzona jest wywiadem i konsultacjami. Na początku zostanie przeprowadzona próba laserowa w celu zbadania reakcji skóry na impuls laserowy oraz dobrania właściwej dawki. Przed samym zabiegiem należy zrezygnować z różnego rodzaju kremów, gdyż skóra nie może być niczym posmarowana, powinna też zostać ogolona. Również na minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem powinniśmy zrezygnować z opalania zarówno naturalnego, jak i tego w solarium. Również po zabiegu powinniśmy unikać mocnego słońca.

- Przed, w trakcie i po zabiegach należy bezwzględnie unikać leków światłouczulających czy antybiotyków, a zabieg może być wykonany najwcześniej po 2 tygodniach od zakończenia leczenia. Należy również unikać ziół: dziurawca, nagietka, leków złuszczających oraz kosmetyków takich jak peelingi - zarówno przed, jak i po zabiegu. Nieodpowiednie są również kremy zawierające isotretioninę, retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. minimum na tydzień przed zabiegiem. A bezpośrednio po zabiegu nie można stosować mydła, spirytusu, dezodorantów, toników na bazie alkoholu, zrezygnować z sauny i basenu 3-4 dni ochronne. Nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu. Po zabiegu polecamy zaopatrzyć się w produkty łagodzące skórę, czyli np. Panthenol - tłumaczy Karolina Browarczyk.
Koszt zabiegu w Trójmieście waha się średnio od 100 zł do nawet 600 zł i zależny jest od wskazanej partii ciała oraz gabinetu, w którym dokonujemy zabiegu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowejMimo że depilacja laserowa nie jest niebezpieczna, to wiąże się z pewnym ryzykiem. Z tego powodu istnieje szereg przeciwwskazań dotyczących tej metody usuwania owłosienia. Z zabiegów depilacji laserowej powinny przede wszystkim zrezygnować panie, które podejrzewają, że mogą być w ciąży. Również przyjmowanie leków z pochodną witaminy A nie jest wskazane. Jednak to tylko nieliczne sprawy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

- Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji są: ciąża, infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe, np. opryszczka, choroby skóry takie jak bielactwo czy łuszczyca, rozrusznik serca, padaczka, choroba nowotworowa, zmiany nowotworowe, skłonność do powstawania bliznowców - wylicza Browarczyk.

Miejsca

Opinie (31) 7 zablokowanych

 • (1)

  Lutlampa i opalić

  • 5 3

  • polewamy wrzątkiem i same wyłażą, szybko skutecznie i trwale

   • 5 1

 • jak zabieg dobrze zrobiony (2)

  to nie trzeba czesto powtarzac. Zrobilam serie ok 10 lat temu, wlasnie ją powtarzam. A czy nieprzyjemny? Kwestia gustu, choc w sumie przyjemnosc polega na nieposiadaniu wloskow i trwa latami, wiec pare minut lasera nie stanowi duzego obciazenia.

  • 9 2

  • (1)

   dobrze zrobiony to strata klienta :)

   • 8 1

   • jak źle, też

    • 1 0

 • golenie poniżej kosztów (1)

  ja tam golę swoje panie za półdarmo. i jeszcze mam moce przerobowe mimo że jest to golenie powtarzane co jakis czas

  • 2 4

  • jak je ostatnio oglądałem to miały zarośnięte plecy. postaraj się bardziej

   • 6 1

 • (3)

  Czy pojedyńcze włoski też można gdzieś usunąć?

  • 3 2

  • elektroepilacja. Była taka kosmetyczka przy pl. Kaszubskim w Gdyni (w narożniku od strony komisariatu), nie wiem czy jeszcze działa.

   • 0 1

  • (1)

   gdzieś, czyli gdzie? po nosem?

   • 2 0

   • Jo po nosem inteligiencie.

    • 0 0

 • Nawet przy Light Sheer trzeba powtarzać. (5)

  Boli, boli zawsze. Jednych mniej innych bardziej, ale boli. U kobiet zależy to też od tego w jakiej jest fazie cyklu.
  Ktoś tu pisze, że parę minut lasera nie stanowi dużego obciążenia ;D No nie wiem czy laser działający w strefach intymnych nie jest obciążeniem.
  Nie zmienia to faktu, że efekt jest super. Tylko , że pora roku już trochę za późna by reklamować tego typu zabiegi ;)
  Warto skorzystać z maści znieczulającej, a po zabiegu faktycznie zastosować panthenol.
  Rok temu powtarzałam zabieg w salonie na Abrahama w Gdyni i ku mojemu zdziwieniu nie było ani sprayu zamrażającego przed ani Panthenolu po, co wcześniej zawsze było standardem. Miałam brzydkie poparzenia przez parę dni :/

  • 9 0

  • (4)

   Jest nieprzyjemne, ale z tym bólem to nie przesadzaj. Niektórzy mają dziś istnego p_erdolca na punkcie bólu. Trzeba wydorośleć i zrozumieć, że pewne rzeczy nie są przyjemne, a niektóre bolą. I prosty wybór: boli cię laser? Masz wybór. Nie musisz go sobie robić.

   • 4 7

   • Bardzo ciekawa teoria. Bardzo bezkompromisowa.

    Bez uwzględnienia tego, że ludzie mają różny próg bólu. Idąc tym tropem: boli cię wyrywanie zębów? Masz wybór. Nie musisz tego robić... Wydoroślej!
    W ten sposób często wypowiadają się lekarze z tzw. syndromem Boga.
    Wrzucanie wszystkich do jednego wora...

    "...I prosty wybór: boli cię laser? Masz wybór. Nie musisz go sobie robić..."
    Co ma piernik do wiatraka?! Mam wybór, mogę sobie robić co chcę, w tym depilację, która boli! I ten ból przecierpię, ale nie będę kłamać, że mnie nie bolało!

    Niektórzy ludzie są po prostu wstrętni...

    • 10 4

   • O jezus, przepraszam że mnie coś bolało, widzę że to był tylko mój pitolec. Dobrze że mi to uświadomiłaś. Co prrawda mam już prawie 40kę, ale nie wiem czy zdążę wydorośleć do następnego zabiegu usunięcia zęba, najwyżej wybiorę odczekanie aż sam wypadnie.
    Ciebie chyba jednak też coś boli, tam poniżej pleców.

    • 5 6

   • (1)

    Ale należałoby też napisać prawdę, bez owijania w bawełnę w stylu "depilacja laserowa może powodować dyskomfort, niestety nie jest to zupełnie bezbolesny zabieg". Żeby potencjalny chętny na pewno wiedział z czym się mierzy.

    Jeśli chodzi o ból, to "sufit" w wykonaniu depilatora mechanicznego jest "podłogą" w przypadku lasera, więc jeśli dla kogoś depilator jest nie do zniesienia (a to się często zdarza), to lepiej niech sobie laser odpuści.

    • 3 2

    • Laser mnie nic nie bolał, za to depilator leży nieużywany po kilku próbach użycia, czyli u mnie na odwrót.

     • 1 0

 • "pozwalają trwale zlikwidować owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania efektu" (1)

  Skoro zabieg należy powtarzać, to wcale nie pozwala on na TRWAŁE usunięcie owłosienia, jak sugerujecie.

  • 35 1

  • Trwałe nie oznacza wieczne.
   Trwały materiał nie jest niezniszczalny.

   • 3 7

 • wolnosc dla bobrów! (1)

  j.w

  • 19 1

  • Ryszard jest swetru

   • 2 0

 • Czy taki laser jest w 100% bezpieczny i nie podnosi ryzyka zachorowania na raka skóry??? Od jakiegoś czasu myślę o takim zabiegu może na początek na pachy i później na łydki ale boje się konsekwencji.

  • 19 1

 • tylko depilacja brazylijska

  • 2 2

 • Ja oapalam opalarką. Taką jak się kaczkę opala po oskubaniu. (1)

  Pomaga ale i tak odrastają.

  • 7 0

  • Bobra tez opalasz jak kaczkę.

   • 8 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kwesta na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę

warsztaty, imprezy i akcje charytatywne

Warsztaty dla dorosłych. I wszystko jasne!

20 zł
wykład, warsztaty, spotkanie

Młodzieżowa Grupa Wsparcia

100 zł
warsztaty

Najczęściej czytane