Wiadomości

Internetowa rejestracja w UCK miała być łatwiejsza, ale jest niedostępna

Centralne Laboratorium Kliniczne zostało niedawno przeniesione do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK.
Centralne Laboratorium Kliniczne zostało niedawno przeniesione do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK. fot. Trojmiasto.pl

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku z umówieniem się do lekarza czy na badania przez internet nie powinno być problemu. W laboratorium Centralnym Laboratorium Klinicznym UCK zrezygnowano jednak z tego udogodnienia, co zbulwersowało pacjentów. Dyrekcja placówki przeprasza za niedogodności tłumacząc, że przerwa w rejestracji telefonicznej wynika ze zmiany lokalizacji i konieczności konfiguracji nowego systemu, a możliwość rejestracji przez internet zostanie przywrócona tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.Czy często rejestrujesz się do lekarza przez internet?

tak - zawsze, kiedy mam taką możliwość 61%
tak, choć zdarza mi się to robić również innymi sposobami 16%
nie, ale chętnie spróbuję, jeśli zredukuje to czas oczekiwania na wizytę 13%
nie i nie zamierzam 10%
zakończona Łącznie głosów: 558
Nikt nie lubi czekać w kolejce do lekarza czy na badania dłużej, niż jest to konieczne. Dlatego placówki medyczne coraz częściej wprowadzają możliwość rejestracji telefonicznej. Pacjenci chętnie z takiej opcji korzystają, bo pozwala im to oszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy.

- Od 8 lat dwa lub trzy razy w roku korzystam wraz z dzieckiem z laboratorium GUMed. Po zrozumieniu ich nieco "chorego" systemu mogłem oszczędzić minimum kilkadziesiąt minut podczas każdej wizyty. Dla normalnie pracującej osoby to znaczącą oszczędność - pisze do naszej redakcji pan Tomasz.

Choć nie doskonała, to jednak praktycznaPrzypominamy, że rejestracja elektroniczna w Centralnym Laboratorium Klinicznym UCK polegała na potwierdzeniu, że w umówionej przez pacjenta godzinie zostanie on obsłużony w zakresie rejestracji zlecenia na badania laboratoryjne. Sam pobór krwi nie był jednak regulowany systemem rejestracji online.

Co daje internetowa rejestracja w Laboratorium UCK? Zdaniem pacjentów niewiele...Choć system nie był doskonały, pacjenci chętnie korzystali z tej możliwości. Przed tygodniem chciał się w ten sposób zarejestrować nasz czytelnik pan Tomasz. Nie mogąc znaleźć na stronie internetowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego podstrony, na której można by dokonać takiej rejestracji, wysłał maila do laboratorium z prośbą o podesłanie adresu takiej strony. Oto odpowiedź, jaką otrzymał od osoby pracującej w Centrum Telefonicznej Obsługi Pacjenta:

- Uprzejmie informuję, że nasza rejestracja nie zajmuje się rejestracją na badania laboratoryjne. Rejestracja jest prowadzona po osobistym stawieniu.
Nasz czytelnik nie kryje swojego oburzenia tym faktem:

- Osobiście uważam za szokujące, że w 2019 roku nie można zapisać się na wizytę w internecie. Fakt, że taka możliwość była, a została wycofana, jest niepojęty - żali się.

Przez internet zarejestrujemy się już niebawemDyrekcja Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego tłumaczy, że przerwa w działaniu rejestracji elektronicznej wynika z przeprowadzki do nowej siedziby i - co się z tym wiąże - koniecznością konfiguracji systemu.

- Mamy świadomość, jak dużym udogodnieniem jest internetowa rejestracja do laboratorium i nie zamierzamy rezygnować z tej możliwości - mówi Arkadiusz Lendzion, zastępca dyrektora naczelnego UCK ds. Administracyjno-Technicznych. - Przerwa w funkcjonowaniu usługi wynika ze zmiany lokalizacji i systemu obsługującego proces rejestracji. Laboratorium zostało przeniesione do nowoczesnego budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, w którym na pacjentów czeka więcej niż dotychczas stanowisk do rejestracji i pobierania krwi, a także zdecydowanie bardziej komfortowe warunki. Jesteśmy już na ostatnim etapie konfiguracji nowego systemu, który po pomyślnym zakończeniu testów zostanie udostępniony pacjentom. Pracujemy nad tym, by stało się to w możliwie najszybszym terminie - przekonuje.

Opinie (49) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje