• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

INVICTA uruchomiła punkt pobrań w Sopocie

15 marca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
  • Nowy punkt pobrań znajduje się w pierwszym z wybudowanych budynków Europejskiego Centrum Rodziny w Sopocie.
  • Punkt został uruchomiony z początkiem marca. Oferta skierowana jest nie tylko do mieszkańców Sopotu.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne INVICTA jest liderem innowacyjnej diagnostyki genetycznej w Polsce już od ponad 15 lat. Dysponuje wysokiej jakości sprzętem. Zespół tworzy 70 osób: ekspertów, naukowców i wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych oraz lekarzy genetyków z wieloletnim doświadczeniem. Nowy punkt pobrań znajduje się w Sopocie przy ul. Polnej 64Mapka, w pierwszym z wybudowanych budynków Europejskiego Centrum Rodziny.- Nowy punkt na mapie Sopotu znajduje się przy samym Laboratorium Diagnostycznym INVICTA. Pacjenci do punktu pobrań mają ławy dojazd, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Do dyspozycji, korzystających z punktu jest parking, pozwalający zaparkować samochód przy samym wejściu. Wyniki badań są dostępne w wygodnej wersji elektronicznej, w serwisie www.medipoint.pl - mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. komunikacji i PR INVICTA.
Lokalizacja nowego punktu pobrań w Sopocie. Lokalizacja nowego punktu pobrań w Sopocie.

RejestracjaPacjenci przed przybyciem do punktu pobrań, na badania, powinni umówić się dzwoniąc na infolinię pod nr 58 58 58 800, wew. 3. Konsultanci pracujący na infolinii informują pacjentów, o której godzinie powinni przybyć do Sopockiego punktu pobrań. Punkt pobrań otwarty jest od poniedziałku do soboty, w godzinach 7:00-10:00.

- Punkt uruchomiony został z początkiem marca. Oferta skierowana jest nie tylko do mieszkańców Sopotu. Uważamy, że lokalizacja oraz zakres wykonywanych usług jest również bardzo atrakcyjny dla osób przyjezdnych, wypoczywających w Trójmieście. W ramach codziennej pracy w laboratorium wykonuje się badania diagnostyczne z zakresu: alergologii, biochemii, immunologii, hematologii, cytologii, koagulologii, markerów nowotworowych, testów czynnościowych, analityki ogólnej, diagnostyki prenatalnej, diagnostyki hormonalnej, genetyki, biologii molekularnej, mikrobiologii, histopatologii. W punkcie można wykonać również test ilościowy na przeciwciała wirusa SARS-CoV-2 - informuje Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy INVICTA.
Wejście do punktu pobrań jest oznaczone. Wejście do punktu pobrań jest oznaczone.
Badanie wykonywane jest metodą ilościową, która określa dokładne stężenie przeciwciał w badanej próbce. To jedyny taki test na rynku, który dostarcza najdokładniejszy wynik przeciwciał przeciwko SARS CoV-2. Osoby, które mają zamiar wykonać w laboratorium badania przeciwciał dojrzałych neutralizujących wirusa SARS-CoV-2, czyli test ilościowy IgG i IgM łącznie, mogą dokonać rejestracji za pomocą strony www.testujemy.org.

Kiedy wykonać test serologiczny?Test rekomendowany jest dla osób po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 lub chcących zweryfikować odpowiedź immunologiczną organizmu na szczepionkę.

- Rekomendujemy, aby ozdrowieńcy oraz osoby, które podejrzewają, że mogły przejść zakażenie, wykonały test serologiczny po min. 4 tygodniach od kontaktu z wirusem. Osoby, które mają już za sobą drugą dawkę szczepionki i chcą sprawdzić swoją reakcję immunologiczną, mogą wykonać test po min. 3-4 tygodniach - wyjaśnia Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy INVICTA.
Dodatni wynik badania może świadczyć o przebyciu zakażenia w przeszłości, ujemny zaś informuje, że organizm nie wytworzył przeciwciał. Należy jednak pamiętać, że ujemny wynik nie wyklucza infekcji SARS-CoV-2.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

45 błędów w pierwszej pomocy u dzieci

80 zł
wykład, warsztaty, konsultacje

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

konsultacje

Światowy Dzień Zdrowia

warsztaty, dni otwarte

Najczęściej czytane