• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

III Ogólnopolska Edycja Konferencji Spotkania z Pediatrią

Spotkania z Pediatrią" to kolejna odsłona Konferencji znanej studentom i lekarzom, odbywająca się po raz trzeci na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas Konferencji omawiane są najciekawsze zagadnienia z różnych dziedzin pediatrii, prezentowane wyniki badań oraz osiągnięcia studentów. Trzecia edycja Konferencji, która odbędzie się w dniach 13-14 maja 2022 r. będzie w formie hybrydowej. Część warsztatowa odbędzie się w budynkach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Sesja prac naukowych, sejsa case report oraz wykłady eksperckie odbędą się natomiast w formie on-line.

Tegoroczna edycja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe "Pasjonaci Pediatrii" działające przy Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które zrzesza studentów szeroko zainteresowanych tematami pediatrycznymi. Jako Koło organizujemy wiele akcji prospołecznych promujących zdrowie wśród dzieci. Naszym ostatnim dużym osiągnięciem jest wygrana w konkursie "Czerwonej Róży" na Najlepsze Studenckie Koło Naukowe.
Pragnąc promować tematykę pediatryczną wśród studentów kierunków medycznych, zostaliśmy głównymi organizatorami Konferencji.

Jako studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślamy, że nasza uczelnia znalazła się na 1 miejscu w rankingu uczelni medycznych Perspektywy 2019 oraz w
pierwszej dziesiątce wszystkich uczelni w Polsce. Gdański Uniwersytet Medyczny ma bogatą historię pediatrii. To tu powstał drugi w Polsce Ośrodek Chorób Rzadkich z inicjatywy prof. dr hab. Janusza Limona oraz dr hab. Jolanty Wierzby. Pracuje tu prof. dr hab. Piotr Trzonkowski, zdobywca Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za badania nad limfocytami T- regulatorowymi i ich pionierskim zastosowaniem w terapii komórkowej chorób człowieka. Jest on również odpowiedzialny za pierwszy w Polsce przeszczep wysp trzustkowych. Gdańscy hematolodzy, pod przewodnictwem dr n. med. Nineli Irgi-Jaworskiej, jako pierwsi w Polsce zastosowali transfer mikrobioty jelitowej u dziecka leczonego z powodu białaczki. Na uwagę zasługuje dr hab. Maria MazurkiewiczBełdzińska, twórczynia pierwszego w Polsce ponadregionalnego Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych oraz prof. dr hab. Piotr Czauderna, wybitny chirurg dziecięcy oraz doradca Prezydenta RP.

Program Konferencji ma na celu poruszenie najbardziej aktualnych problemów z dziedziny pediatrii, stworzenie przestrzeni do dyskusji i znalezienie odpowiedzi na pytania nurtujące przyszłych pediatrów. Zaplanowane zostały panele z dziedziny hematologii, gastroenterologii, endokrynologii, ortopedii, laryngologii, neurologii rozwojowej oraz chirurgii dziecięcej. Konferencję uświetnią wykłady uznanych autorytetów świata medycyny. Już od pierwszej edycji, Konferencja jest wspierana przez wybitne osobistości związane z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Opinie