Wiadomości

stat

"Piękno to nie metryka". Dzień Kobiet w domu seniora

Profesjonalny makijaż, fryzjer oraz sesja zdjęciowa pt. "Taka Jestem". W Centrum Pomocowym Caritas im. św. Jana Pawła II w Gdańsku mieszkające tam seniorki w wyjątkowy sposób świętowały Dzień Kobiet.Obchodzisz Dzień Kobiet?

tak, zawsze staram się żeby to był wyjątkowy dzień 13%
tak, ale nie jakoś szczególnie 45%
raczej nie, to dzień jak każdy inny 31%
nie uznaję tego święta 11%
zakończona Łącznie głosów: 190
8 marca bezdyskusyjnie należy do płci pięknej. Dzień Kobiet to święto obchodzone od 1910 roku i upływem lat zmienia się to jak jest postrzegane i co tak naprawdę świętujemy. W dzisiejszych czasach dodatkowo, kobiecy świat staje się coraz bardziej skrajnie wyidealizowany, a panie w 'pewnym wieku' stają się niewidzialne.

Dlatego Centrum Pomocowe Caritas im. św. Jana Pawła II w Gdańsku, które zamieszkuje kilkadziesiąt seniorów i seniorek postanowiło udowodnić, że kobiety w każdym wieku mogą ten dzień świętować w wyjątkowy sposób.

- Są świadome siebie, są ważne same dla siebie, są niepowtarzalne, mają potencjał, pomysły na to, jak zagospodarować swój czas i wciąż pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa. Warto, abyśmy uświadomili sobie, że piękno to nie metryka. Piękno to bogate wnętrze, życiowa mądrość, kolorowa osobowość, styl i klasa. Starszym paniom z pewnością tego nie brakuje - mówi Marlena Pisarczyk, współorganizatorka dnia kobiet w domu pomocowym.
- Tworzymy przyjazne miejsce dla seniorów i osób potrzebujących. Dzisiaj z okazji dnia kobiet zorganizowaliśmy wspólnie z koleżankami z zespołu terapeutycznego niespodziankę dla naszych seniorek. W dniu ich święta przygotowaliśmy m.in. sesję zdjęciową pt. "Taka Jestem". Zaprosiliśmy także wizażystki i fryzjerki, by nasze seniorki poczuły się kobieco - mówi Wioleta Pacak-Rygielska, dyrektor domu seniora im. św. Jana Pawła II.

"Już zapomniałam jak to jest, kiedy 8 marca wszyscy wokół ciebie latają"Tuż po mszy świętej w domu seniora na Przymorzu, panie udały się do sali bankietowej, gdzie czekały na nich wizażystki, fryzjerki i fotograf.

- Jestem bardzo miło zaskoczona. Dziś mam już swoje lata i nie obchodzę Dnia Kobiet tak, jak kiedyś. To wspaniałe, że specjalnie dla nas przyjechały te przemiłe panie i fotograf. Dawno nie miałam na sobie takiego makijażu - czuję się bardzo kobieco - mówiła pani Julia.
Makijaż i sesję umilał koncert jednego z seniorów, który doskonale gra na pianinie. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

- Dzień jest wyjątkowy. Już zapomniałam jak to jest, kiedy ósmego marca wszyscy wokół ciebie "latają". Pamiętam kiedyś najczęściej dostawało się na dzień kobiet rajstopy i goździki lub tulipany. Dziś po tylu latach - makijaż, fryzjer i sesja zdjęciowa.
Pomysł na jaki wpadły nasze opiekunki i zespół terapeutyczny zasługuje na pochwałę. Bardzo dziękuję - mówiła ze wzruszeniem pani Alfreda.

Opinie (33) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje