• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dzień bezpłatnych badań skóry po raz kolejny w Centrum Medycyny Sanitas

27 września 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
W leczeniu raka skóry najlepsze efekty daje profilaktyka, dlatego warto badać się regularnie, nie czekając, aż na ciele pojawią się zmiany wzbudzające nasz niepokój. W leczeniu raka skóry najlepsze efekty daje profilaktyka, dlatego warto badać się regularnie, nie czekając, aż na ciele pojawią się zmiany wzbudzające nasz niepokój.

Centrum Medycyny Sanitas przy ul. Pilotów zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, z uwagi na ogromne zainteresowanie pacjentów poprzednią akcją darmowych badań skóry pod kątem występowania nowotworów, po raz kolejny zaprasza pacjentów na konsultacje ze specjalistami. Z darmowych badań będzie można skorzystać w sobotę 29 września w godz. 10-15. Liczba miejsc jest ograniczona, a rejestracji można dokonywać pod numerem 58 785 85 03.Bezpłatne badaniaW leczeniu raka skóry najlepsze efekty daje profilaktyka, dlatego warto badać się regularnie nie czekając, aż na ciele pojawią się zmiany wzbudzające nasz niepokój. Coraz więcej pacjentów ma tego świadomość i bada się regularnie, niejednokrotnie korzystając z darmowych badań, cyklicznie organizowanych przez Centrum Medycyny Sanitas.

- Ostatnią akcję darmowych badań skóry pod kątem występowania nowotworów organizowaliśmy przed dwoma tygodniami i zainteresowanie było tak duże, że zdecydowaliśmy się ją powtórzyć - mówi Agnieszka Raro, dyrektor Centrum Medycyny Sanitas. - Dbając jednak o komfort pacjentów i aby nikogo nie wypuścić bez udzielenia pomocy postanowiliśmy tym razem określić limit miejsc i wprowadzić rejestrację telefoniczną.
Z darmowych badań będzie można skorzystać w sobotę 29 września w godz. 10-15. Do dyspozycji chętnych będzie dermatolog, który dokładnie zbada skórę pod kątem zmian nowotworowych. Lekarz odpowie też na wszystkie pytania oczekujących oraz doradzi, jak bronić się przed nowotworami skóry.

- W akcji profilaktycznej, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, może wziąć udział każda osoba, która jest zaniepokojona stanem swojej skóry albo chce sprawdzić jej stan. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum medycznego, bo profilaktyka w przypadku nowotworów zawsze jest podstawą w dalszym skutecznym leczeniu - zachęcają przedstawiciele Centrum Sanitas.
Rejestracji można dokonywać pod numerem 58 785 85 03, w godz. 10 - 16.

Nowotwór skóry to nie tylko czerniak!Wiele osób słysząc o nowotworach skóry ma na myśli wyłącznie czerniaka, wywodzącego się z melanocytów, czyli komórek pigmentowych (np. pieprzyków czy znamion). Choć rak ten z reguły ma postać bardzo złośliwą, stanowi jedynie ok. 2 proc. wszystkich nowotworów skóry. Zmiany nowotworowe na skórze nie muszą zatem występować wyłącznie pod postacią pieprzyków czy znamion, ale mieć zupełnie inną postać.

Złośliwa plama soczewicowata, dla przykładu, zazwyczaj objawia się na skórze pod postacią nierównomiernie zabarwionych plamistych wykwitów o nieregularnym kształcie, niekiedy nieco uwypuklonych. Do nowotworów skóry zalicza się też raka podstawnokomórkowego (65-75 proc. wszystkich przypadków, ok. 25 proc. nowotworów w ogóle), który cechuje się miejscowym wzrostem i niewielką zdolnością do tworzenia przerzutów. Wzrost ryzyka zachorowania wiąże się w ich przypadku z narażeniem na promieniowanie jonizujące, stosowaniem niektórych chemioterapeutyków czy predyspozycją genetyczną. Bardzo narażoną grupą zawodową są rolnicy, których tryb pracy zakłada częstą ekspozycję słoneczną oraz kontakty z pestycydami.

Wczesne wykrycie raka skóry zwiększa szansę na wyleczenieOnkolodzy i chirurdzy nie pozostawiają wątpliwości - tylko szybkie wykrycie nowotworów skóry daje szansę na pełne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest obserwowanie swojej skóry i reagowanie na jakiekolwiek niepokojące zmiany na ciele.

Aby skutecznie wykryć raka skóry nie należy koncertować się wyłącznie na zmianach w wyglądzie pieprzyków czy znamion, ale zgłosić się do lekarza również wtedy, kiedy np. borykamy się z łuszczeniem. Nowotwory skóry mogą występować na całej powierzchni skóry człowieka, najczęściej jednak pojawiają się w miejscach najbardziej eksponowanych, np. na twarzy w okolicy oczu i nosa, czy w miejscach bardzo owłosionych, jak głowa.

Mimo że są to nowotwory miejscowo złośliwe, które rzadko dają przerzuty, zagrożenie z ich strony jest istotne ze względu na częstość występowania i lokalizację. Ich główną cechą kliniczną jest bowiem naciekanie pobliskich tkanek i niszczenie okolicznych struktur. Z tego względu raki skóry przyczyniają się do poważnych defektów kosmetycznych, znacząco wpływających na jakość życia chorych.

Metoda Mohsa w Centrum SanitasRównie ważne jak profilaktyka jest wybranie skutecznej metody leczenia. Centrum Medycyny Specjalistycznej, jako jedno z nielicznych placówek, oferuje leczenie metodą chirurgii mikrograficznej Mohsa w modyfikacji prof. Helmuta Breuningera, czyli histologii 3D. Dzięki jej zastosowaniu lekarze mają pełną kontrolę nad usuwaniem zmian, przez co jest ono bardziej precyzyjne. 

Jak przebiega leczenie metodą Mohsa?

- Po ocenie charakteru guza i kierunkach, w jakich się rozrasta lekarze naprzemiennie badają i wycinają zmianę aż do osiągnięcia pełnej czystości onkologicznej. Ślad po operacji chirurgicznej poprzedzonej stwierdzeniem braku nacieku nowotworu pozostaje najbardziej estetyczny, jak to możliwe - wyjaśnia Jacek Wiejek - chirurg plastyczny z Centrum Sanitas.
W Centrum Sanitas metodę Mosha stosuje dwóch uznanych lekarzy, którzy odbyli staż w Klinice Dermatochirurgii Uniwersytetu w Tybindze, gdzie ukończyli specjalistyczny kurs pod kierunkiem prof. Helmuta Breuningera w zakresie stosowania histologii 3D.

Szczegółowe informacje na temat metody Mosha znajdują się na stronie www.nowotworskory.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Zbadaj bezpłatnie swoją skórę

badania

Miejsca

  • Sanitas Gdańsk, Jana Kilińskiego 4 Mapa

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Przygotuj swoje mięśnie dna miednicy na poród. Warsztaty z fizjoterapeutką

wykład, warsztaty, konsultacje

Bezpłatna szkoła rodzenia dla kobiet w ciąży z Ukrainy

badania, konsultacje

Młodzieżowa Grupa Wsparcia

80 zł
warsztaty

Najczęściej czytane