Wiadomości

stat

Dzieci potrzebujące terapii otrzymają pomoc w gdyńskim przedszkolu

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny został otwarty przy ul. Biskupa Dominika zobacz na mapie Gdyni na Wzgórzu. Do placówki uczęszczać będą dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym i wymagające wsparcia na wczesnym etapie rozwoju.Czy podobnych punktów terapeutycznych powinno być więcej?

tak, coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy

95%

niekoniecznie, obecna liczba wystarcza

5%
Punkt przedszkolny "Ja sam" poprowadzi Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdyni. Ma być uzupełnieniem terapii prowadzonej w ośrodkach wczesnej interwencji.

W placówce znajdzie się 25 miejsc dla dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym oraz dla 50 maluchów, które potrzebują wsparcia na wczesnym etapie rozwoju.

- Zauważyliśmy, że wśród naszych pacjentów znajduje się luka w ofercie rozmaitych przedszkoli, do których nasi podopieczni powinni trafić. Nabór wciąż trwa, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc - opowiada Magdalena Czerniak, pełniąca obowiązki dyrektora placówki.
Dzieci będą podtrzymywać terapię z ośrodka wczesnej interwencji. Celem jest rozwój codziennego życia dzieci i komunikacji.

Lokal i dotację przekazała Gdynia. Środki pochodziły też z Unii Europejskiej. Pomogli również sponsorzy.

- Mamy trzy sale przedszkolne dostosowane do możliwości psychomotorycznych dzieci oraz gabinety terapeutyczne ze sprzętem wspomagającym terapię indywidualną prowadzoną przez pracowników Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdyni - dodaje.
Remont pomieszczeń kosztował 600 tys zł. Wyposażanie punktu, które wciąż trwa, pochłonie razem kolejne 500 tys. zł.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje