Wiadomości

stat

Dzieci potrzebujące terapii otrzymają pomoc w gdyńskim przedszkolu

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny został otwarty przy ul. Biskupa Dominika zobacz na mapie Gdyni na Wzgórzu. Do placówki uczęszczać będą dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym i wymagające wsparcia na wczesnym etapie rozwoju.Czy podobnych punktów terapeutycznych powinno być więcej?

tak, coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy

95%

niekoniecznie, obecna liczba wystarcza

5%
Punkt przedszkolny "Ja sam" poprowadzi Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdyni. Ma być uzupełnieniem terapii prowadzonej w ośrodkach wczesnej interwencji.

W placówce znajdzie się 25 miejsc dla dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym oraz dla 50 maluchów, które potrzebują wsparcia na wczesnym etapie rozwoju.

- Zauważyliśmy, że wśród naszych pacjentów znajduje się luka w ofercie rozmaitych przedszkoli, do których nasi podopieczni powinni trafić. Nabór wciąż trwa, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc - opowiada Magdalena Czerniak, pełniąca obowiązki dyrektora placówki.
Dzieci będą podtrzymywać terapię z ośrodka wczesnej interwencji. Celem jest rozwój codziennego życia dzieci i komunikacji.

Lokal i dotację przekazała Gdynia. Środki pochodziły też z Unii Europejskiej. Pomogli również sponsorzy.

- Mamy trzy sale przedszkolne dostosowane do możliwości psychomotorycznych dzieci oraz gabinety terapeutyczne ze sprzętem wspomagającym terapię indywidualną prowadzoną przez pracowników Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdyni - dodaje.
Remont pomieszczeń kosztował 600 tys zł. Wyposażanie punktu, które wciąż trwa, pochłonie razem kolejne 500 tys. zł.

Opinie (10) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje