• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Do endokrynologa w 2025 r. UCK odmawia zapisów "dla dobra pacjenta"

Ewa Palińska
24 lutego 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Poradnia Endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym prowadzi obecnie zapisy na 2025 rok. Skierowania "na cito" (pilne) są dokładnie weryfikowane. Poradnia Endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym prowadzi obecnie zapisy na 2025 rok. Skierowania "na cito" (pilne) są dokładnie weryfikowane.

Długi czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to problem, z którym muszą zmierzyć się pacjenci korzystający z publicznej opieki medycznej. Zdarza się też jednak, że poradnie odmawiają w ogóle zarejestrowania pacjenta, choć ten posiada skierowanie z dopiskiem "pilne". Taka sytuacja spotkała naszą czytelniczkę, która chciała umówić się na wizytę do endokrynologa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Jak udało nam się ustalić, poradnia prowadzi zapisy, jednak dopiero na 2025 rok.Długość kolejek do specjalistów budzi grozę. Zdarza się, że na wizytę trzeba czekać nawet kilka lat.

Zobacz też: Długie kolejki do specjalistów. I lepiej nie będzie

Ile najdłużej czekałe(a)ś na wizytę u lekarza?

Skierowanie "na cito" nie gwarantuje przyjęciaPacjentom, którzy wymagają pilnej interwencji i nie mogą tak długo czekać, lekarze wystawiają skierowania na "cito" (pilne), co ma stanowić sygnał dla rejestratorów, że pomocy należy udzielić niezwłocznie, z pominięciem kolejki. Nasza czytelniczka przekonała się jednak, że takie skierowanie nie tylko niczego nie przyspiesza, ale i nie pomaga umówić się na wizytę. Poradnia endokrynologiczna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym odesłała ją z kwitkiem.

- Od lekarza POZ otrzymałam skierowanie do poradni endokrynologicznej opatrzone dopiskiem "pilne" - relacjonuje nasza czytelniczka. - Zostałam poinformowana, że mam się z nim udać do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Procedura w przypadku pilnych przypadków w UCK wygląda tak, że należy dostarczyć swoją całą dokumentację medyczną i na jej podstawie lekarz rozpatruje zasadność takiego przyjęcia. Tak też zrobiłam. Nie muszę chyba mówić, jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałam się, że nie tylko nie zostanę przyjęta ani w trybie pilnym, ani w ogóle. Nawet w standardowym terminie. Prosiłam, aby wysłano mi na piśmie taką informację, jednak nie otrzymałam odpowiedzi - na skierowaniu znalazł się tylko dopisek informujący o tym, że lekarka (nazwisko dw. redakcji) analizująca moją dokumentację nie dostrzega wskazań do przyjęcia w trybie pilnym. Była to informacja adresowana do mojego lekarza rodzinnego, nie do mnie. Czy odmowa zapisania do poradni, pomijając już kwestię przyspieszenia terminu wizyty, nie jest łamaniem prawa? Jeśli taka praktyka jest zgodna z prawem, dlaczego nie napisze mi tego lekarz bądź ktoś z rejestracji, jak prosiłam?

Endokrynolog - czym się zajmuje i kiedy umówić się na wizytę?Nasza czytelniczka, nie mogąc doczekać się odpowiedzi drogą e-mailową, postanowiła skontaktować się z poradnią telefonicznie. Od rejestratorki usłyszała, że nie zostanie zarejestrowana, bo otrzymała odmowę przyjęcia. Nawet jako przypadek stabilny, w normalnym trybie. Z jakiego powodu? Tego nie udało jej się już ustalić.

Endokrynolodzy w Trójmieście


Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - przewodnik

UCK: "nie odmawiamy rejestracji, ale sugerujemy zapisy do innych placówek"Dyrekcja Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informuje, że pacjentom nie odmawia się zapisu, a jedynie - dla ich własnego dobra - sugeruje, że w innych placówkach mogą uzyskać pomoc szybciej niż w 2025 roku. A na ten rok obecnie zapisuje się nowych pacjentów do Poradni Endokrynologicznej UCK.

- Uniwersyteckie Centrum Kliniczne to szpital wysokospecjalistyczny. Lista oczekujących pacjentów do naszych poradni jest bardzo długa. Z tego względu nasi specjaliści analizują, na podstawie dokumentacji medycznej oraz wywiadu z pacjentem, czy dany przypadek jest rzeczywiście pilny - wtedy chorzy przyjmowani są najszybciej jak to możliwe - tłumaczy Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. - W innej sytuacji pacjent otrzymuje z powrotem skierowanie i może umówić się na wizytę w trybie standardowym. Nie jest automatycznie rejestrowany. Poradnia Endokrynologiczna UCK aktualnie zapisuje pacjentów na luty 2025 r., mamy zatem świadomość, że chory może chcieć poszukać sobie poradni w innej placówce, która dysponuje szybszymi terminami.

Rejestracja na luty 2025 r.Postanowiliśmy sprawdzić, czy z rejestracją do endokrynologa w UCK faktycznie są problemy. Naszej informatorce udało się umówić na wizytę na 18 lutego 2025 roku.

- Przyznaję, że kiedy rejestrowałam się kilka miesięcy temu, nie chciano mnie w ogóle zarejestrować. Tłumaczono, że na wizyty umawiani są tylko pacjenci będący już pod opieką Poradni Endokrynologicznej UCK. Odesłano mnie wówczas z kwitkiem, radząc, abym poszukała sobie miejsca w innej poradni - opowiada Katarzyna. - Tym razem problemu nie było. Pani z infolinii poinformowała mnie jedynie o pięcioletnim czasie oczekiwania. Wizytę wyznaczono mi na 18 lutego 2025 roku.
Zobacz też: Przewodnik po Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Nie musisz tyle czekać, sprawdź, gdzie szybciej otrzymasz pomocWychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował Informator o terminach leczenia. Znajdziemy w nim informacje na temat tego, w jakich placówkach kolejki do specjalistów są najkrótsze i gdzie najszybciej można uzyskać pomoc lekarza. W bazie adresów i telefonów informatora znajduje się blisko 14 tys. placówek medycznych, które udzielają świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Korzystając z nowej wyszukiwarki, sprawdzimy przede wszystkim:

 • gdzie i kiedy najszybciej uzyskamy pomoc lekarza,
 • ile osób oczekuje aktualnie na leczenie w placówce, którą wybraliśmy,
 • czy w szpitalu lub poradni znajdują się udogodnienia dla pacjentów, takie jak parking, podjazd dla wózków, winda, łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Znajdziemy tam również adresy, numery telefonów do poszczególnych poradni i szpitali. Możemy też sprawdzić na mapie, gdzie znajduje się konkretny szpital czy poradnia.

Informacje o terminach leczenia są przekazywane do NFZ bezpośrednio przez placówki medyczne. Szpitale i poradnie są zobowiązane do przekazywania co tydzień do Oddziału Wojewódzkiego NFZ informacji o prowadzonych listach osób oczekujących na leczenie.

Miejsca

Opinie (234) 9 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • "Niech jadą!" i "Środkowy palec dla onkologii". (12)

  Każdego roku z naszego kraju wyjeżdża za godnym życiem prawie 1000 lekarzy. Żeby nie było tylko winy niezbyt udanego rządu, to należy zdyscyplinować pacjentów, którzy nie pojawiają się na ustalone wizyty. Powinni zwracać koszt czasu pracy lekarza, który w tym czasie nie wykonuje świadczeń dla NFZ.

  • 129 16

  • tak było (1)

   to posłanka PiS mówiła "niech jadą". ale szczucie na lekarzy, którzy w pewnym momencie mówią "fakać to, mam dość" zaczęło się sporo wcześniej. to nie kto inny jak trzeci bliźniak, tj Ludwik Dorn chciał ich zaciągać w kamasze dla utemperowania charakterów.

   • 30 5

   • taak, ludzie tego nie pamietaja juz, 2005 rok

    zamordyzm pisu, jak smiesznie ze historia zatoczyla kolo i ludzie nagle zaczynaja sie orientowac jaki jest pis, ale coz, polak i przed szkoda i po szkodzie glupi

    • 17 6

  • Studia medyczne powinny być z założenia płatne. (7)

   Darmowe pod warunkiem 10lat odpracowania w kraju.

   • 21 20

   • czyli mowisz ze chcialbys oprocz ubicia sluzby zdrowia

    ubic jeszcze uczelnie medyczne?

    • 14 10

   • chyba cie tata bił w domu jak tylko takie metody znasz (3)

    zamiast karać i grozić, to lepiej dać dobre pensje i rzeczywiście przyłożyć sie do ochrony zdrowia, edukacji i prewencji (chociażby likwidacja "małpek" żeby daleko nie szukać). wtedy problem wyjeżdzających lekarzy zniknie. zresztą, jest to problem mały w porównaniu do całości problemów ochrony zdrowia.

    • 18 8

    • Dobra pensja, (2)

     czyli jaka? Ile by nie dać, zawsze będzie mało. Vide marszałek senatu.

     • 7 18

     • (1)

      ponoc 150 zł za godzinę to mało dla lekarza w przychodni nocnej

      • 4 1

      • bzdura. nawet na SOR gdańsk tyle nie ma

       jest 90 pln dla internisty na kontrakcie, czyli działalności jednoosobowej. po odprowadzeniu podatku i składek od pensji minimalnej zostanie 65. po odprowadzeniu składek bardziej reprezentatywnych, czyli dwukrotności minimalnej zostanie ~45. tylnej części ciała nie urywa że tak powiem. fakt, to nie jest mało, ale praca ciężka psychicznie / fizycznie, odpowiedzialna. nie pisz bzdur że na NOCh-ach jest 150.

       • 5 1

   • Jak wszystkie studia. Wszyscy to wszyscy

    • 19 2

   • A z jakiej racji Polski podatnik ma łożyć pieniądze na kształcenie strategicznych specjalistów, którzy później wyjadą?

    To fundacja "Mam marzenie", czy co? Albo płacisz i robisz co chcesz, albo musisz coś od siebie dać.

    Nie chcesz pracować w Polsce, ale chcesz tutaj za darmo się wykształcić? Zapomnij.

    Podobnie powinno być zresztą ze wszystkimi kierunkami studiów.

    • 19 7

  • Gdańsk marnuje kilkadziesiat milionów na stadion,ECS,Bunkier angielski,i wtedy to jest kultura

   A TVP która jest obecnie najbardziej popularna stacja telewizyjną to tez kultura lemingi!
   Abonamentu nie płacicie a w każdym kraju jest on obowiązkowy i płaca go wszyscy tylko nie w Polsce! Chcecie lemingi mieć za to bezpłatnie wszystkie ligi piłkarskie ogladac olimpiady i sport ,seriale,rozrywke itp.90% programów to właśnie to i sa one najbardziej popularne daleko wyprzedzając popularnością TVNienawisc .

   • 8 16

  • w tym roku budżet na onko to 11 mld zł, za PO najwięcej było 7,8 mld zł, także nie wiele się zmieniło

   • 1 0

 • w sumie nie wiem co gorsze - (2)

  czy tak jak jest w tekście, możliwość zapisania się na 2025 rok, czy, jak podano w śródtytule, na 2015 ;)

  • 26 7

  • (1)

   Komuszki nie rozumieją że jedyną drogą naprawy sytuacji jest prywatyzacja służby zdrowia, za darmo za dużo pieniędzy jest marnotrawionych po drodze.

   • 1 5

   • bla bla bla

    W USA jest prywatna i ludzi na nią nie stać.

    • 8 0

 • (4)

  na okulistyce w UCK to samo - wisi kartka, że przyjmują tylko tych do operacji. Tak wygląda sieć szpitali w rzeczywistości.

  • 46 2

  • Gdzie jest Unia? kornikami i robaczkami to się zaraz zajmuje, ale życie ludzkie to już nie ważne.
   Chyba najlepiej na terenie uck zrobić parking, po co to tam stoi, ładnie zrównać i tyle, będzie jakiś pożytek, jedyny plus to kształcenie lekarzy dla Niemców.

   • 2 1

  • tyle krawiec uszyje ile sukna skraje

   jak dasz więcej to szpitale nie będą musiały stawać na rzęsach żeby to ogarniać. a że termin długi? ile NFZ dał kontraktu, tyle UCK wyrobi.

   • 3 0

  • (1)

   Problem UCK wynika z tego, że wszyscy się tam pchają bo są tam specjaliści. Na korytarzach ludzie z okolicznych miejscowości nawet tych gdzie są szpitale Kartuzy, Bytów czy Słupsk. Nie, że tego bronię ale przesadą jest, że ludzie z np.: wyrostkami, kamieniami chcą by operował ich minimum dr nauk medycznych. Niestety słabo to świadczy o powiatowych szpitalach. Co do onkologii w województwie to jesteśmy jedynym województwem gdzie nie ma szpitala onkologicznego. Pacjenci są we wszystkich szpitalach i oddziałach. Minęły rządy: 2 kadencje PO i trwa druga PiS i nic w tym temacie się nie dzieje. A zachorowalność na nowotwory w pomorskim jest jedną z wyższych w Polsce. nie piszcie tylko o tych 2mld na tvp bo tu nie chodzi o polityczną przedwyborczą przepychankę

   • 8 1

   • i to się nakłada

    na feudalny system relacji lekarz rezydent - lekarz specjalsta - lekarz stara baba pracownik akademicki -kierownik kliniki. no i na podejście UCK do cięcia kasy gdzie się da. jak na pulmonologii jest pacjent choćby z zawałem, to się nic w kierunku tego zawału nie zrobi bo nie ich działka.

    • 3 1

 • Dr piotr (3)

  Ludzie zdrowi, proszę rejestrujcie się na 25 rok bo za 5 lat możecie być chorzy. A wtedy będziecie czekać do 30 roku

  • 50 7

  • Absolutnie tak nie róbcie! (1)

   Bo zajmijcie miejsca chorym i potrzebującym, nie zapisujcie się na zapas! To wydłuża kolejki! Gdy potem dzwoni się z przypomnieniem do pacjenta, który się umówił na zapas, to taki pacjent nigdy nie przychodzi! Przy całym moim doświadczeniu powiem, że osoby zapisane na odległe terminy, które się stawiły w gabinecie jestem w stanie policzyć na palcach rąk! Nigdy takie osoby same nie zadzwonią z informacją, że nie przyjdą, a wtedy już jest za późno, żeby pacjenta innego zapisać

   • 5 1

   • bo dodzwonienie się do przychodni graniczy z cudem

    i po kilku nieudanych próbach ludzie rezygnują

    • 13 1

  • Do co najmniej 32 roku. Przypominam że od 30 lat służba zdrowia jest ciągle reformowana i widać efekty po coraz dłuższych kolejkach.

   • 1 0

 • nie pozostaje nic innego jak prywatnie (16)

  W Gdańsku nie ma problemu. Wystarczy zabulić tak ok 150-200 pln za wizytę. Okulista - podobnie. Podziękować PiSowi, że w kwestii ochrony zdrowia przez 4 lata nie zrobił zupełnie nic. A raczej spartolił, szczuł na lekarzy i pielęgniarki, do tego wspaniała sieć szpitali.

  • 131 27

  • Michał a co zrobiło PO przez 8 lat, co zrobił SLD (12)

   Itd, itp.....

   • 24 33

   • A, to ja nie wiedziałem że od 5 lat rząd i prezydenta ma PO i SLD, ciekawe.

    • 18 11

   • Nie rozdawalo za darmo (2)

    Podatnikow pieniedzy!
    Na pewno nie latali za pieniadze podatnikow z rodzinami z miasta do miasta na dozynki!
    Nie rozdawali milionami na Rydzyka i agitujacy kosciół!
    Na pewno nie skłocali europy i nie wchodzili bez wazeliny prowokatorom zza wielkiej wody...
    Na pewno tez nie szerzyli takiego bezprawia wobec swoich politykow....

    • 25 11

    • no tak brali za to sobie do kieszenie, wszyscy złodzieje a jeden złodziej na drugiego palcem pokazuj, przestańcie wybierać socjalistów!

     • 1 1

    • z tym bezprawiem nierządów popsl nikt chyba nie przebije - doktryna neumana i takie tam!

     • 0 2

   • PO chociażby kartę DILO (3)

    a Arłukowicz konkretnie postawił się koncernom farmaceutycznym. wtopili sromotnie na walce z mafiami wywożącymi leki za granicę. nie podnieśli składki zdrowotnej. PO operowała głównie w okresie kryzysu finansowego i po nim, kaczyści mają teoretycznie koniunkturę więc dużo większe pole manewru. do prehistorii czyli okresu SLD to bym nie wracał, bo i po co.

    • 19 8

    • (1)

     Tak wprowadzili ale jak to działało... jak całe rządy PO teoretycznie... Po zmianach DILO działa dużo lepiej.
     PO zawsze z tym kryzysem, teraz go nie ma i została podniesiona subwencja na służbę zdrowia. Jak Tusk mówił, ze nie ma z czego to wszędzie zrozumienie. Teraz coś zrobili to i tak źle. Wydaje mi się, ze jest to krytyka dla krytyki bo PiS. Niestety prawda jest taka, ze rządzenie wychodzi im lepiej. I ma w d.. czy to Pis, po sld czy inny twór ludzie będą wybierać tych za których będzie im trochej łatwiej, lepiej. W służbie zdrowia kasy jest więcej i to widać (tak zawsze jej będzie za mało), inwestycje drogowe tez lepiej idą choćby pobliski przykład S6 (a za PO nie dało rady w ogóle) a jeszcze S5,11,17,19 itd.

     • 8 14

     • weź leki i wyłącz propagandę w TVPiS albo wracaj do szkoły uczyć się liczyć

      inwestycje drogowe ?? na ten rok GDDKiA planuje przetargi na 353 km w całej Polsce, w tym tempie to zanim coś zbudują to trzeba będzie już remontować ze starości. o kasie na służbę zdrowia nie wspominaj bo to co się dzieje w tym temacie to żenada

      • 4 4

    • amnezja - nie słyszałeś słów arłukowicza - "chcesz k**wa miliard? zlikwiduj 4 szpitale i przyjdź po 200 milionów" - taka wspaniała była POprzednia władza - likwidacja placówek służby zdrowia, prywatyzacja po balcerowiczowemu!

     • 0 2

   • Mogli to zmienić

    A ty ciągle żyjesz przeszłością. Przecież startowali w wyborach z wielkimi hasłami a co zrobili? Co? Bur*el!

    • 4 0

   • Ani PO, ani PiS się nie popisało w okresach swojej kadencji i oba te gangi powinny zostać pogonione z Wiejskiej

    • 4 3

   • Nie ośmieszaj się tekstami ,ze kiedyś było żle tylko przypomnij sobie ,ze Pis obiecywał ,ze będzie dużo lepiej

    więc dlatego został wybrany

    • 5 2

   • Po tych łapkach w dół widzę,

    zę praktycznie endokrnolog czy inny był dostępny praktycznie od reki. Tylko, że pamietam zgoła coś innego i bzdury Arłukowicza czy innego oszołoma wprawija mnie w śmiech.

    • 3 2

  • PiS tak, dziadostwo

   ale pamiętajmy, że to dziadostwo jest od 1989... nie od 4 lat.

   • 4 1

  • a co Ci niby ma dana partia będąca przy władzy jakakolwiek by nie była ma zrobić w czasie 5 lat.
   Z choinki się urwałeś czy co?
   To co dzieje się "tu i teraz" to pokłosie dziesiątek lat zaniedbań i braku konkretnej wizji w ogóle na Służbę Zdrowia jako taką.
   U nas służba zdrowia to "kiełbasa wyborcza" i tyle. Obiecanki cacanki, każdy tylko gada ciemnej masie a i tak nic się nie zmieni.
   Niestety jak coś chce się załatwić trzeba iść i płacić prywatnie czyli w sumie dwa razy - raz potrącają co miesiąc z wynagrodzenia a dwa sam i tak płacisz.

   • 0 4

  • A PO cos zrobilo? A wczesniej sld?
   Ludzie sa krótkowzroczni

   • 0 1

 • Ciekawostką jest to, że jak rzucą pieniądze na nielimitowane wizyty, to każdemu z tych pacjentów do 2025 powinno się przełożyć wizytę. Bo świadczenia udziela się w kolejności zgłoszeń i nie może być tak, że ktoś nowo zarejestrowany będzie obsługiwany przed tym zapisanym wcześniej. Ciekawe czy szpital wszystkich obdzwoni :)

  • 6 9

 • dobra nie sapcie, sa kraje w ktorych nie ma sluzby zdrowia w ogole (5)

  • 18 57

  • Tak, np w Kongo.

   • 7 1

  • Tak

   I duża część wypłaty nie idzie na d**ilne składki

   • 6 0

  • albo USA

   ile osób zbankrutowało w dowolnym kraju europejskim po rachunku ze szpitala? zero. w USA coś koło 800tys w zeszłym roku (konieczna weryfikacja tej wielkości, brałem z mema). to kejs dla fanów prywatyzacji służby zdrowia:)

   • 7 1

  • Ale też nie płaci się obowiazkowych składek.

   • 3 1

  • Ale oni nie płacą podatków na tę służbę zdrowia

   • 1 0

 • (6)

  Najważniejsze ze mamy co pooglądać w tvpis ;)

  • 61 24

  • (3)

   ja tam wolę lewaków z tefałen

   • 3 14

   • a to proszę bardzo

    co tam wolisz. prywatna tivi, prywatne poglądy i wizje świata. w publicznej wolalbym wizję świata nie kaczysto-centryczną. bo za moje jest. zgrzytam zębami i płacę abonament jak ten osioł.

    • 7 3

   • pomyliłeś określenia

    lewactwo to PiS. Narodowo Socjalistyczna partia populistyczna, powrót do komuny, centralne zarządzanie i rozdawanie zasiłków. do tego jeszcze nominaci partyjni na stanowiskach dyrektorskich

    • 4 3

   • Woły tak mają wole.

    • 0 0

  • gdyby nie tvp to bysmy byli jak dzieci błądzacy we mgle bez świadomosci,co sie tak na prawdę

   działo w naszym kraju za po Okrągłym Stole....

   • 4 7

  • I że jesteśmy gotowi na koronawirusa...

   Ciekawe czy pójdzie im tak samo dobrze jak z ASF.

   • 4 0

 • (5)

  To ta dobra zmiana wasza

  • 48 18

  • (3)

   sprawdź ile się czekało 5 lat temu

   • 4 6

   • aha, czyli spoko, nastepni tez moga nic nie robic bo poprzedni nic nie robili?

    Super logika, to rownie dobrze moze zrobmy loterie na politykow

    • 10 4

   • krócej. podobnie w sądach. (1)

    też sprawdź.

    • 8 1

    • sabotaż i strajk włoski nadzwyczajnej kasty - dlatego w sądach jeszcze się nie poprawia

     • 1 1

  • teraz czas wziąśc sie za nastepną kastę czyli lekarzy, głownie w UCK-bo tam elita pracuje...

   • 0 1

 • 2025 to już za chwilę, ale o co chodzi?

  Straszny syf, ludzie mają zamknąć buzie, grzecznie stać w kolejce i najlepiej umrzeć przed emeryturą, która i tak będzie głodowa.
  Papierowe państwo.

  • 27 16

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Depresja - konsultacje

badania

Darmowe konsultacje z zakresu dermatologii

badania, konsultacje

Grupa dla kobiet: Poczuj swoją moc!

spotkanie

Najczęściej czytane