badania, konsultacje

Dni Krwi Pępowinowej

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 - 23 września 2011
miejsce:

Copernicus - Szpital św. Wojciecha  mapa

adres:
Gdańsk, Jana Pawła II 50 (Zaspa)
bilety:
wstęp wolny
W dniach 22-23 września w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha Adalberta przy al. Jana Pawła II 50 w Gdańsku odbędą się "Dni Krwi Pępowinowej" organizowane przez Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM). Kobiety rodzące w tym terminie będą miały możliwość bezpłatnego oddania oraz zdeponowania krwi pępowinowej w publicznym banku krwi pępowinowej.

W trakcie dwóch dni w gdańskim szpitalu rodzące kobiety będą miały możliwość bezpłatnie oddać i zbankować krew pępowinową w banku publicznym. Zdeponowane porcje krwi będą mogły być wykorzystywane u potrzebujących chorych. Przez cały czas trwania akcji w placówce będzie dostępna konsultantka medyczna z Polskiego Banku Komórek Macierzystych, która odpowie na pytania dotyczące pobierania, przechowywania i wykorzystania komórek macierzystych w medycynie klinicznej.

- Dni Krwi Pępowinowej" to odpowiedź na potrzeby społeczne - mówi Jakub Baran, wiceprezes PBKM - Chcemy nie tylko edukować społeczeństwo na temat możliwości wykorzystania krwi pępowinowej jako źródła cennych komórek macierzystych stosowanych w leczeniu wielu ciężkich chorób, ale przede wszystkim zwiększyć zasoby przechowywanej krwi pępowinowej i jednocześnie zwiększyć jej wykorzystanie do przeszczepień. Chcielibyśmy, aby w Polsce transplantacje z wykorzystaniem krwi pępowinowej były równie często przeprowadzane, jak w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych.

"Dni Krwi Pępowinowej" to ogólnopolska akcja mająca na celu zwiększenie zasobów krwi pępowinowej w Polsce. Projekt realizowany jest przez PBKM w ramach wieloletniego programu rozwoju transplantologii POLGRAFT finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia a koordynowanego przez Centrum Organizacyjno - Koordynacyjne ds. Transplantacji POLTRANSPLANT.

Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. Jest polską firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej w celu późniejszego, ewentualnego ich wykorzystania w leczeniu.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij