Wiadomości

Termometry, elektroniczne nianie, nawet długopisy. Szpitale apelują o pomoc

Najnowszy artukuł na ten temat

Fala pomocy płynie nieprzerwanie

Szpitale potrzebują dużego wsparcia od długopisów po środki ochrony.
Szpitale potrzebują dużego wsparcia od długopisów po środki ochrony. mat. Szpitale Pomorskie/Policja

Czajniki, koce, termometry, artykuły biurowe, ale też elektroniczne nianie - okazuje się, że przez walkę z koronawirusem szpitalom brakuje już nie tylko środków ochronnych dla personelu. Potrzeby są ogromne.Materiały, dzięki którym lekarze mogą bezpiecznie pracować są jednorazowego użytku, często wystarczają jedynie na 4 godz. pracy, dlatego szpitale cały czas o nie walczą. Wszelkimi sposobami szukają ich na rynku. Co jakiś czas wsparcie oferują firmy zewnętrzne i gabinety, które oddają własne maseczki czy środki do dezynfekcji.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Lekarze z trójmiejskich szpitali mają też inne braki, które utrudniają im pracę. Gdańskiemu szpitalowi zakaźnemu brakuje np. nawet karteczek samoprzylepnych i długopisów.

- Można nam pomóc dostarczając: papier ksero, długopisy, ręczniki papierowe TORK, gospodarcze pojemniki na odpady plastikowe (z racji tego, że dużo rzeczy trzeba teraz zamykać w oddzielnych pojemnikach ze względu na sprawy związane z dezynfekcją i izolacją) - informuje UCK.
Czytaj też: Szyją maseczki dla trójmiejskich szpitali

7 Szpital Marynarki Wojennej apeluje o przekazanie elektronicznych niań.

- W związku z przekształceniem naszej placówki w szpital zakaźny potrzebujemy wsparcia. Prosimy wszystkie osoby, które mają możliwość o przekazanie szpitalowi "elektronicznych niań". Staramy się dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć Państwa zdrowie, niestety brakuje nam ok. 30 takich urządzeń. Urządzenia można zostawiać w budynku ochrony 7 Szpitala Marynarki Wojennej. W przypadkach, gdy nie mają Państwo możliwości osobiście przekazać nam urządzeń, prosimy o kontakt telefoniczny z Wydziałem Administracji Wojskowej 58 5526338 - prosi placówka.
Szpital potrzebuje też chusteczek lub sprayu bądź innych tego typu preparatów do gogli, które zapobiegają parowaniu (tzw. Preparatów Anti-fog).

- Prosimy, aby były to środki do nakładania na tworzywa sztuczne (plastik). Będą to preparaty powszechnie używane w sportach zimowych do gogli narciarskich czy gogli motocyklowych - wyjaśniają.
Poza tym w każdej placówce potrzebne są: maseczki chirurgiczne, maseczki chirurgiczne z filtrem FFP 3 i FFP 2, przyłbice ochronne, gogle, okulary ochronne, rękawiczki jednorazowe nitrylowe zwykłe i z długim rękawem, fartuchy ochronne nieprzemakalne, kombinezony ochronne, jednorazowe, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, koce, dozowniki łokciowe, termometry bezdotykowe, ochraniacze na buty i czepki chirurgiczne wiązane.

Czytaj też: Warsztaty samochodowe bezpłatnie ozonują karetki

Każdy może pomócOsoby, które chciałyby wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem, ale nie mogą przekazać potrzebnego sprzętu, mogą wspierać placówki finansowo.

- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i pojawieniem się z Państwa strony chęci przekazywania nam środków pieniężnych, otworzyliśmy w tym celu specjalne konto bankowe, z którego pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu, wyposażenia i materiałów ochrony osobistej na potrzeby Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. Numer rachunku bankowego: 67 1440 1101 0000 0000 1742 2448 - informują Szpitale Pomorskie.
Punkty przekazywania sprzętu jednorazowego użytku dla Szpitali Pomorskich:
Szpital Morski im. PCK, ul. Powstania Styczniowego 1
tel.: 58 72 60 407
do godz. 15.00 - administracja bud. nr 6
po godz. 15.00 - bud. nr 26 a, portiernia

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, ul. Smoluchowskiego 18
tel.: 516 779 340
do godz. 15.00 - administracja
po godz. 15.00 - portiernia główna

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie, ul. dr A. Jagielskiego 10
tel.: 727 406 850
do godz. 14.00 - magazyn główny
po godz. 14.00 - portiernia głównaKoronawirus: jak się zachować, jeśli podejrzewamy zarażenie?

  • z podejrzeniem koronawirusa nigdy nie powinniśmy zgłaszać się do lekarza rodzinnego ani na Szpitalne Oddziały Ratunkowe
  • w przypadku wątpliwości zadzwonić na całodobową infolinię NFZ - 800 190 590 lub telefonicznie skontaktować się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną

Stacje sanitarno-epidemiologiczne w Trójmieście:

Wojewódzka SSE w Gdańsku ul. Dębinki 4, tel. 605602195

Powiatowa SSE Gdańsk ul. Wałowa 27, tel. 698941776

Powiatowa SSE Gdynia ul. Starowiejska 50, tel. 605462480

Powiatowa SSE Sopot ul. Kościuszki 23, tel. 663399599

Graniczna SSE w Gdyni ul. Kontenerowa 69, tel. 608358721

Opinie (158) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje