• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dlaczego fizjoprofilaktyka jest ważna? Spotkanie z ekspertami

Wioleta Stolarska
7 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Praktyka to niezbędny element pracy fizjoterapeuty. Praktyka to niezbędny element pracy fizjoterapeuty.

Fizjoprofilaktyka - dlaczego jest tak istotna? Coraz częściej słyszymy o promowaniu zdrowego trybu życia oraz podtrzymywaniu sprawności osób w różnym wieku, by uniknąć niepełnosprawności. To też główna misja fizjoterapeutów. Zadaniem fizjoprofilaktyki jest nie tylko poprawa jakości życia, ale też zmniejszenie częstotliwości wizyt u terapeuty, a tym samym obniżenie kosztów leczenia. 9 listopada Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku organizuje kolejną edycję Jesiennych Spotkań ze Zdrowiem pod hasłem fizjoprofilaktyki.Prowadzisz zdrowy i aktywny tryb życia?

Konferencja cyklicznie organizowana przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku na stałe wpisała się w harmonogram istotnych wydarzeń poświęconych promocji zdrowia w regionie. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania będzie właśnie "fizjoprofilaktyka".

- Fizjoprofilaktyka to nic innego jak działania fizjoterapeutyczne, których celem jest  zapobieganie skutkom nieprawidłowego stylu życia lub procesom chorobowym. Pragniemy uświadamiać, że fizjoprofilaktyka to m.in. edukacja zdrowotna i promocja aktywności fizycznej. Jako uczelnia kształcąca specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu pragniemy pogłębiać wiedzę i świadomość w zakresie profilaktyki wśród studentów, absolwentów, interesariuszy zewnętrznych uczelni, jak i społeczności lokalnej i mieszkańców Pomorza. W tym roku na uczestników wydarzenia czekają zarówno prelekcje, jak i zajęcia warsztatowe, w których udział potwierdzony zostanie wydaniem certyfikatu. Podczas cyklu prelekcji poruszone zostaną aspekty związane z profilaktyką w zakresie fizjoterapii. Uczestnicy dowiedzą się, jak istotne są zachowania mające na celu zapobieganie późniejszym dolegliwościom związanym z prawidłową postawą - zapowiadają organizatorzy.
Po części teoretycznej odbędzie się bardziej aktywizująca część zajęć pt.:

Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować? Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować?
By wziąć udział w warsztatach, należy się zapisać. To nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy, ale także możliwość zdobycia certyfikatów, istotnych w zawodzie przyszłego fizjoterapeuty. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych ekspertów, członków Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

- Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy nie tylko studentów kierunku fizjoterapia, ale także wszystkie osoby zainteresowane tym obszarem nauki lub pracujących w pokrewnych zawodach - zaprasza WSZ.
Uczelnia regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

- Wierzymy, że dzięki naszym wspólnym działaniom zainspirujemy odwiedzających nas uczestników do dbania o to, co najważniejsze - zdrowie - zachęca uczelnia.
Gdzie w Trójmieście kształcą przyszłe pielęgniarki? Gdzie w Trójmieście kształcą przyszłe pielęgniarki? "Nieustające braki kadrowe"

Kształcą przyszłych pracowników ochrony zdrowiaWyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku od lat kształci ekspertów z dziedziny nauk o zdrowiu. W tym roku jako pierwsza niepubliczna uczelnia rozpoczęła kształcenie przyszłych pokoleń pielęgniarek i pielęgniarzy.

- To najlepszy dowód na nieustannie rosnącą pozycję Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, która od lat identyfikowana jest jako ośrodek kształcenia ekspertów z zakresu nauk o zdrowiu. Teraz również w zakresie kształcenia przyszłego pokolenia pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy stanowią najistotniejszy filar w funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia - dodaje dr n. med. Marzena Podgórska, rektor uczelni.

Wydarzenia

VII Jesienne Spotkania ze Zdrowiem

wykład, warsztaty, spotkanie

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty relaksacji dźwiękiem

120 zł
warsztaty, joga

Niedzielna pobudka z Thera Wellness

150 zł
zajęcia rekreacyjne, trening, joga

Dlaczego szczęście mieszka w jelitach?

129 zł
warsztaty, spotkanie

Najczęściej czytane