Wiadomości

stat

Depilacja woskiem i laserem. Co warto wiedzieć o niej wiosną?

Depilacja wykonywana w gabinetach kosmetycznych jest jednym z najpopularniejszych zabiegów.
Depilacja wykonywana w gabinetach kosmetycznych jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. fot. 123rf.com/ kzenon

Depilacja wykonywana w gabinetach kosmetycznych jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. Regularne korzystanie z tej usługi w salonie urody sprawia, że częstotliwość wraz z ilością zabiegów się zmniejsza, a my odczuwamy większy komfort. Nic więc dziwnego, że zwłaszcza przed sezonem letnim rośnie zainteresowanie tego rodzaju usługami. Zanim jednak zdecydujemy się na depilację powinnyśmy wiedzieć, jak się do niej przygotować lub czego unikać po zabiegu, by nie podrażnić skóry.Czy decydujesz się na depilację w gabinetach kosmetycznych wiosną i latem?

tak, depilację w salonach wykonuję cały rok, nawet tą laserową 15%
tak, ale tylko woskiem 17%
nie, tylko poza sezonem 6%
nie, stosuję inne metody depilacji 35%
nie 27%
zakończona Łącznie głosów: 269
Ryzyko wystąpienia podrażnień i przebarwień po depilacji jest dość duże, dlatego przed wykonaniem konkretnych zabiegów trzeba się zapoznać z przeciwwskazaniami.

Depilacja woskiemDecydując się na depilację woskiem musimy przede wszystkim mieć zdrową skórę, czyli taką, która jest pozbawiona zranień i stanów zapalnych.

- Dodatkowo nie zalecamy wykonywania depilacji na świeżo opalonej skórze, ponieważ jest ona podrażniona. Tak samo, jeżeli planujemy wydepilować nogi przed ważną uroczystością, gdzie odsłonimy nogi, warto zabieg wykonać kilka dni wcześniej, tak żeby zniknęło zaczerwienienie po zabiegu - przestrzega Ewa Brzozowska z eBeautyLab.
Umawiając się na zabieg, warto zwrócić uwagę na odpowiednią długość włosa, która powinna wynosić około 4-5 milimetrów.

Po zabiegu warto nawilżać skórę lub nawet zastosować produkty łagodzące i zapobiegające wrastaniu włosów, które można kupić w gabinetach.
Po zabiegu warto nawilżać skórę lub nawet zastosować produkty łagodzące i zapobiegające wrastaniu włosów, które można kupić w gabinetach. fot. 123rf.com/ kzenon
- Jeżeli włos będzie za krótki, to zabieg nie będzie wykonany dokładnie, ponieważ wosk nie złapie tak krótkiego włosa. Z drugiej strony, jeżeli będą one za długie, to zabieg może być bardziej bolesny. Kilka dni przed planowanym zabiegiem należy intensywnie nawilżać skórę, wtedy zaczerwienienie i podrażnienie po zabiegu będzie mniejsze. Warto też kilka dni wcześniej zrobić peeling ciała, żeby uniknąć wrastających włosów - dodaje Ewa Brzozowska.
Po zabiegu warto nawilżać skórę lub nawet zastosować produkty łagodzące i zapobiegające wrastaniu włosów, które można kupić w gabinetach. Bardzo ważne, by po zabiegu się nie opalać, bo może to spowodować podrażnienia i przebarwienia.

- W czasie 24-48 godzin od wykonanego zabiegu nie należy korzystać z kąpieli słonecznych, solarium, basenu, sauny czy siłowni. Jeżeli zabieg był wykonany w okolicy pach, nie stosujemy też antyperspirantów z alkoholem - zauważa Ewa Brzozowska.
Ceny depilacji woskiem zależą od partii ciała, jaka jest poddawana jest zabiegowi. Takie obszary jak wąsik czy pachy są znacznie tańsze niż poddanie zabiegowi pleców, łydek, ud czy bikini. Przykładowo, średni koszt depilacji całych nóg wynosi 80 złotych, depilacja bikini waha się natomiast w przedziale 40-80 złotych.

Ryzyko wystąpienia podrażnień i przebarwień po depilacji jest dość duże, dlatego przed wykonaniem konkretnych zabiegów trzeba się zapoznać z przeciwwskazaniami.
Ryzyko wystąpienia podrażnień i przebarwień po depilacji jest dość duże, dlatego przed wykonaniem konkretnych zabiegów trzeba się zapoznać z przeciwwskazaniami. fot. 123rf.com/dolgachov

Depilacja laserowaChociaż większość urządzeń do depilacji laserowej zakłada przerwanie serii zabiegów na okres wiosny i lata, kiedy ekspozycja ciała na słońce jest wręcz oczywista, to niektóre urządzenia są oparte o takie technologie, które pozwalają wykonywać zabieg także w tym czasie.

- Używamy urządzeń, które są oparte o najnowszą technologię i pozwalają wykonywać zabiegi również w najcieplejsze dni roku. Skóra jest poddawana serii krótkich impulsów, które działają łagodniej i jednocześnie skutecznej, niż ma to miejsce np. w klasycznej fotodepilacji IPL. Zamiast jednego, silnego "strzału" mamy do czynienia z serią słabszych błysków, które kumulują swą energię w skórze i stopniowo niszczą melaninę zawartą we włosach. Energia impulsów jest magazynowana w mieszkach włosowych do momentu aż osiągnie poziom będący w stanie zniszczyć mieszki. Opalanie się nie jest więc przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów. Mieszkamy też w takim miejscu gdzie panie uwielbiają się opalać, dlatego pozbywanie się włosa i jednoczesne opalanie jest często dla nich najlepszym rozwiązaniem. Niezmiennie zalecamy stosowanie fotoprotekcji najlepiej 50 SPF. Rezultaty są widoczne już po pierwszych zabiegach i najczęściej poziom redukcji wynosi około 30 proc. - mówi Michalina Rochna z DepilConcept Gdańsk.
Chociaż większość urządzeń do depilacji laserowej zakłada przerwanie serii zabiegów na okres wiosny i lata, kiedy ekspozycja ciała na słońce jest wręcz oczywista, to niektóre urządzenia są oparte o takie technologie, które pozwalają wykonywać zabieg także w tym czasie.
Chociaż większość urządzeń do depilacji laserowej zakłada przerwanie serii zabiegów na okres wiosny i lata, kiedy ekspozycja ciała na słońce jest wręcz oczywista, to niektóre urządzenia są oparte o takie technologie, które pozwalają wykonywać zabieg także w tym czasie. fot. 123rf.com/Kamil Macniak
Urządzenie SHR w trakcie kuracji opóźnia wzrost włosa, jak i maksymalnie redukuje owłosienie.

- Z racji tego, że organizm ludzki ma funkcję regeneracyjną, zarówno w przypadku naszej metody, jak i innych zabiegów laserowych zalecane są zabiegi przypominające. Po poprawnie zakończonej serii cieszymy się gładką skórą przez wiele lat - dodaje Michalina Rochna.

Opinie (56) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje