• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Depilacja latem również laserem? Na jaką metodę się zdecydować?

Joanna Stolp
7 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Latem, gdy częściej eksponujemy ciało, jeszcze większą wagę przywiązujemy do metod depilacji. Latem, gdy częściej eksponujemy ciało, jeszcze większą wagę przywiązujemy do metod depilacji.

Latem, gdy temperatury zachęcają do noszenia lżejszych ubrań, chętniej eksponujemy ciało. Nic dziwnego, że z większą troską niż w trakcie innych pór roku przyglądamy się efektywności różnych metod depilacji. Sprawdzamy, które z nich można stosować także latem.Jaką metodę depilacji wybierasz?

Najtrwalsze efekty przynosi depilacja laserowa. Chociaż mamy do dyspozycji różne rodzaje laserów, w tym: aleksandrytowe, diodowe, neodymowo-yagowe, jak również E-light i IPL, to najszersze grono zwolenników zyskały te diodowe. Laser niszczy cebulkę włosa i uszkadza obszar, w którym są komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost włosa.

- Światło lasera przenika przez skórę i kumuluje się w cebulce włosa, gdzie umiejscowiony jest barwnik, który absorbuje tę falę świetlną. Im ciemniejszy jest włos, tym efekt depilacji jest lepszy - mówi mgr Paulina Choszcz, kosmetolog w Klinika Urody Kamelia oraz wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia.
Skuteczna depilacja laserowa powinna być poparta szerokim wywiadem, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Trwały efekt gwarantuje seria od pięciu do siedmiu zabiegów wykonanych w odstępach od czterech do sześciu tygodni. Chociaż tę metodę depilacji wielu specjalistów radzi wykonywać wyłącznie w okresie jesienno-zimowym, gdy nie ma dużego nasłonecznienia, to depilację laserem diodowym można wykonywać również latem.

- Terapię rozpoczętą wiosną, która obejmuje miejsca niewystawiane na słońce, możemy bez problemu kontynuować. W przypadku osób, które się nie opalają, nie chodzą na długie spacery w krótkich spodenkach, to możemy śmiało podjąć się nawet laseroterapii nóg. Należy pamiętać, że podstawą bezpiecznego wykonania zabiegu jest zasada, że skóra nie jest opalona - wyjaśnia Ewa BrzozowskaeBeautyLab.
Czytaj także: Depilacja laserem. Czy jest skuteczna?

Depilacja woskiem latem? Uwaga na przebarwieniaTaka sama zasada dotyczy innej popularnej metody - depilacji woskiem, której także nie można wykonać np. po powrocie z urlopu. Wiąże się to z ryzykiem zerwania naskórka i pojawianiem przebarwień.

- W przypadku podrażnień wywołanych ekspozycją na słońce warto używać preparatów z alantoiną i pantenolem, aby złagodzić dyskomfort. Wtedy też robimy przerwę z depilacją woskiem - dodaje Ewa Brzozowska.
Depilacja woskiem także gwarantuje efekty na dłużej. Wiele osób jednak jej nie preferuje ze względu na ból lub problem z wrastającymi włoskami. Żeby zabieg był skuteczny, włosy muszą mieć też określoną długość - od pół centymetra do dwóch. W trakcie zabiegu rozgrzany wosk jest przykładany do skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie odrywany energicznie w przeciwnym kierunku.

- Po depilacji woskiem na skórze mogą pojawić się delikatne krostki lub podrażnienie, dlatego dwa dni po zabiegu zaleca się nie korzystać z sauny, nie opalać się i nie brać gorących kąpieli - doradza Paulina Choszcz.
Zarówno przed depilacją laserową, jak i woskiem warto na kilka dni przed zabiegiem wykonać delikatny peeling, żeby usunąć martwy naskórek, a także zadbać o nawilżenie skóry przez smarowanie balsamami i picie wody.

Gabinety kosmetyczne - tam usuniesz zbędne owłosienie


Depilacja maszynką jest najtańszym i najpopularniejszym rozwiązaniem, ale przynosi tylko krótkotrwałe efekty. Depilacja maszynką jest najtańszym i najpopularniejszym rozwiązaniem, ale przynosi tylko krótkotrwałe efekty.

Maszynka jednorazowa czy krem do depilacji?Depilacja maszynką jest najpopularniejszą i najtańszą metodą depilacji. Bezpośrednio przed depilacją warto wykonać peeling skóry, a na koniec użyć balsamu nawilżającego. Dobrym pomysłem jest golenie maszynką z włosem, a nie pod włos, co pozwoli uniknąć podrażnień skóry. Pomocna może okazać się także pianka do golenia. Wadą tej metody jest jednak krótkotrwały efekt.

Z kolei po zabiegu usuwania owłosienia przy pomocy kremów włoski odrastają po kilku dniach. Krem aplikuje się na skórę zgodnie z tym, jak wskazał na opakowaniu dany producent oraz na określony czas, a następnie zmywa wodą lub zeskrobuje specjalną szpatułką. Depilacja metodą chemiczną pozwoli cieszyć się gładkimi nogami na trochę dłużej niż w przypadku maszynki do golenia. Warto przed zabiegiem zrobić próbę uczuleniową na małym obszarze skóry, gdyż mogą wystąpić podrażnienia.

Depilator przynosi podobne efekty do depilacji woskiem, bo w obu przypadkach włos jest usuwany z cebulką. Depilator przynosi podobne efekty do depilacji woskiem, bo w obu przypadkach włos jest usuwany z cebulką.

Depilator - czy zapewnia trwały efekt?Depilator, podobnie jak wosk, zapewnia nieco dłuższy czas wzrostu włosa, ponieważ - tak samo jak za pomocą wosku - usuwamy go wraz z cebulką. Niestety bardzo często depilatory nie usuwają od razu wszystkich włosków i konieczne jest użycie depilatora ponownie w ciągu kilku najbliższych dni. Decydując się na ten rodzaj depilacji, warto usuwać włoski w kierunku przeciwnym do ich wzrostu, co może przedłużyć trwałość zabiegu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu

14,99 zł
warsztaty

Konferencja "Miejmy Się Dobrze!"

99 - 259 zł
konferencja

Przygotuj swoje mięśnie dna miednicy na poród. Warsztaty z fizjoterapeutką

wykład, warsztaty, konsultacje

Najczęściej czytane