Wiadomości

stat

Darmowe badania i konsultacje. Przed nami Tydzień Urologii

W najbliższą sobotę rozpoczynają się w Trójmieście obchody Europejskiego Dnia Urologii.
W najbliższą sobotę rozpoczynają się w Trójmieście obchody Europejskiego Dnia Urologii. fot.dolgachov/123rf.com

Wykłady, konsultacje, bezpłatne badania i porady dotyczące profilaktyki to jedne z wielu atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców Trójmiasta w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Urologii, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.Aktualizacja: piątek, 14:50

Rejestrację zakończyła też spółka Copernicus.


Aktualizacja: piątek, 12:30:

Centrum Medyczne Scanmed poinformowało, że nie ma już wolnych miejsc na bezpłatne badania:

- Po publikacji artykułu telefony natychmiast nam się rozdzwoniły i pula bezpłatnych badań urologicznych została rozdysponowana - informuje Magdalena Zwierzewska, kierownik CM Scanmed Gdańsk.
Kończą się też miejsca na badania w Szpitalu św. Wojciecha, dlatego warto pospieszyć się z zapisem.


Czy wykonujesz badania profilaktyczne?

tak, pilnuję tego, aby badać się systematycznie 40%
tak, choć nie wszystkie, których wykonanie sugerują lekarze 27%
nie, ale zamierzam 15%
nie i nie widzę takiej potrzeby 18%
zakończona Łącznie głosów: 186
"Urology Week 2019" to europejska akcja profilaktyczna, mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na istnienie chorób urologicznych.

- W trakcie Tygodnia Urologii będziemy opowiadać o chorobach układu moczowo-płciowego, zachęcać do badań profilaktycznych, a wszystko to pod hasłem "Wczesne wykrycie ratuje życie" - informuje Katarzyna Brożek z Copernicus PL.

Profilaktyka przede wszystkim!Spółka Copernicus zaplanowała w trakcie Tygodnia Urologii wykłady, konsultacje i badania USG jąder.

- Zaczynamy z przytupem: 21 września, w trakcie The Color Run Gdańsk (Ergo Arena), na uczestników biegu będą czekać fantomy do nauki samobadania jąder (dodatkowo również samobadania piersi) i specjaliści, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania - mówi Katarzyna Brożek.

Pobiegnij na kolorowo wokół Ergo Areny


Od 23 do 27 września w Szpitalu św. Wojciecha będą się natomiast odbywały konsultacje i badania USG. Zapisów można dokonywać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 789 442 926 od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.

Ponadto, od 25 do 27 września o godz. 18 w sali wykładowej w Hostelu Copernicus, przy ul. Majewskich 22 w Gdańsku, będą odbywać się prelekcje nt. infekcji układu moczowego, zaburzeń erekcji i innych niepokojących problemów urologicznych.

Urolog to nie tylko lekarz dla panówKiedy mowa o urologii, z reguły porusza się tematy związane z profilaktyką i zdrowiem panów. Wiele osób może odnieść przez to mylne wrażenie, że kobiety nie mają co u urologa szukać.

- Od wielu lat zakotwiczył się taki stereotyp - przyznaje dr Aleksandra Raźnikiewicz, urolog. - Mimo że większość urologicznych schorzeń dotyczy rzeczywiście mężczyzn, to urolodzy pomagają również kobietom w zakresie dolegliwości związanych z układem moczowym. Nietrzymanie moczu i infekcje układu moczowego - to jednostki chorobowe, którymi zajmuje się właśnie urolog - wyjaśnia.
Do pilnej wizyty w poradni urologicznej powinno skłonić na przykład częste i bolesne oddawanie moczu lub krwiomocz, które mogą być objawem infekcji układu moczowego lub zwiastunem chorób nowotworowych układu moczowego.

- Badanie urologiczne u kobiet skupia się głównie na ocenie podczas badania palpacyjnego okolicy nerek i podbrzusza oraz ocenie krocza - mówi dr Raźnikiewicz. - Pełna diagnostyka jest zazwyczaj oparta także o badania dodatkowe, takie jak: badanie ogólne moczu, badania laboratoryjne, ultrasonografię dróg moczowych oraz badanie urodynamiczne.

Bezpłatne badania prostatyW obchody Europejskiego Tygodnia Urologii włącza się też Centrum Medyczne Scanmed. W dniach 24 i 25 września, w godz. 15.30-19, będą się tam odbywały bezpłatne konsultacje urologiczne z badaniem USG. Akcja profilaktyczna skierowana jest do panów z Trójmiasta i okolic, którzy chcieliby skontrolować stan swojej prostaty.

Rejestracji można dokonać, dzwoniąc pod nr tel: 12 629 88 00 i kom. 785 057 972. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Opinie (21) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje