Wiadomości

stat

Copernicus certyfikowanym ośrodkiem leczenia kręgosłupa

Dyrektorem programowym gdańskiego ośrodka został dr hab. n. med. Rafał Pankowski.
Dyrektorem programowym gdańskiego ośrodka został dr hab. n. med. Rafał Pankowski. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Dynamiczny rozkwit gdańskiej szkoły chirurgii kręgosłupa, poprawa jakości leczenia, uznanie w Polsce i na świecie - to główne powody, dzięki którym gdański szpital Copernicus PL zyskał status AO Spine Center. To pierwsza taka placówka w Polsce i obok Estonii (Tallin) pierwsza w Europie Wschodniej.Czy zdiagnozowano u ciebie skrzywienie kręgosłupa?

tak i podją(ę)łam stosowne leczenie

36%

tak, ale nigdy nie podją(ę)łam leczenia, ponieważ nie uznałe(a)m tego za konieczne

40%

nie - mam prosty kręgosłup

10%

nie, ponieważ nigdy się w tej sprawie nie konsultowałe(a)m z lekarzem

14%
Zdobycie statusu AO Spine Center przez szpital Copernicus PL jest efektem wieloletniej współpracy dr. hab. n. med. Rafała Pankowskiego z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z prof. dr. hab. n. med. Wojciechem Klocem, kierownikiem Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. M. Kopernika.

Współpraca polegała na wspólnym opracowaniu standardów leczenia chorób kręgosłupa opierając się na wiedzy ortopedycznej i neurochirurgicznej.

Certyfikat został przyznany spółce na trzy lata od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2021 roku. W tym okresie będą zgłaszać się tu lekarze z całego świata na stypendia edukacyjne z zakresu chirurgii kręgosłupa ufundowane przez Fundację AO. Dyrektorem programowym gdańskiego ośrodka został dr hab. n. med. Rafał Pankowski (ortopeda), który podczas szkoleń będzie współpracował z trzema instruktorami AO Spine Center - prof. dr. hab. n. med. Wojciechem Klocem (neurochirurg), dr n. med. Markiem Rocławskim (ortopeda) i lek. Stanisławem Adamskim (neurochirurg).

Czytaj też: Ortopeda GUMedu operacyjnie prostuje skoliozę innowacyjnym narzędziem

Certyfikat od najlepszych specjalistów kręgosłupaFundacja AO jest medyczną organizacją non-profit prowadzoną przez międzynarodową grupę chirurgów specjalizujących się w leczeniu urazów i zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Obecnie AOSpine jest najdynamiczniej rozwijającą się jednostką fundacji AO, która liczy 6 tys. członków i 23 tys. współpracowników - chirurgów, badaczy i sprzymierzonych specjalistów kręgosłupa. AOSpine wciąż poprawia jakość chirurgii kręgosłupa, dostarcza nowe programy naukowe, generuje nowe pomysły terapeutyczne i rozszerza zespół pasjonatów chirurgii kręgosłupa.

W 2010 roku członkowie AO Spine ustanowili program nauczania patologii i leczenia kręgosłupa i rozpoczęli tworzenie międzynarodowej sieci ośrodków do nauczania chirurgii kręgosłupa - AO Spine Centers. Szpitale należące do sieci zapewniają najwyższy, światowy standard szkoleń i edukacji z zakresu chirurgii kręgosłupa. Ośrodki te prowadzą krótkie i długoterminowe stypendia oraz w stosownych przypadkach, uczestniczą w inicjatywach badawczych i edukacyjnych.

Opinie (47) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje