Wiadomości

Co daje internetowa rejestracja w Laboratorium UCK? Zdaniem pacjentów niewiele...

Do Laboratorium Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego możemy umówić się przez internet. Co nam to da? Zdaniem pacjentów niewiele. Po odejściu od rejestracji, gdzie podaje się skierowanie, płaci za badania oraz odbiera probówki, pacjenci ustawiani są w jednej, tej samej kolejce do punktu pobrań. Niezależnie od tego, czy umawiali się przez internet, czy osobiście.Czy korzystasz z systemu rejestracji internetowej, kiedy masz taką możliwość?

tak, ponieważ to duża oszczędność czasu 62%
tylko wtedy, kiedy planuję wizytę z dużym wyprzedzeniem 11%
nie, ale chętnie to zrobię, jeśli faktycznie usprawnia obsługę 15%
nie i nie zamierzam - wolę rejestrować się w tradycyjny sposób, osobiście bądź telefonicznie 12%
zakończona Łącznie głosów: 478
Lepsze jest wrogiem dobrego - ta maksyma, zdaniem naszej czytelniczki, odnosi się do systemu internetowej rejestracji w laboratorium Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ul. Dębinki 7 zobacz na mapie Gdańska.

- Z usług świadczonych przez laboratorium UCK korzystam regularnie. Od kiedy pojawiła się taka możliwość, rejestrowałam się przez internet, co znacznie usprawniało wykonanie badań - opowiada Magda. - Umawiałam się przez internet na konkretną godzinę, a kiedy zjawiałam się w laboratorium, odbierałam odpowiedni numerek i z nim udawałam się do rejestracji. Tam załatwiałam niezbędne formalności i niebawem wzywano mnie do gabinetu. System może nie był idealny, ale znacznie usprawniał wykonanie badań. Szczególnie z rana, ok. godz. 7, kiedy w kolejce ustawia się po kilkadziesiąt osób - podkreśla.
O tym, że numerki na pobranie wyświetlają się w kolejności odejścia od rejestracji, pacjenci są informowani już przy wejściu do laboratorium. Osoby rejestrujące się przez internet skarżą się jednak, że podważa to sens umawiania się przez internet, bo niczego nie usprawnia.
O tym, że numerki na pobranie wyświetlają się w kolejności odejścia od rejestracji, pacjenci są informowani już przy wejściu do laboratorium. Osoby rejestrujące się przez internet skarżą się jednak, że podważa to sens umawiania się przez internet, bo niczego nie usprawnia. fot. mat. prasowe
Kiedy przed tygodniem nasza czytelniczka zgłosiła się na badania i zamierzała wykonać je znanym sobie trybem, okazało się, że system uległ zmianie. Jej zdaniem jest to zmiana nie tylko na niekorzyść, ale wręcz bezsensowna, która niczego nie usprawnia.

- Jak zwykle pobrałam numerek. O godzinie, na którą się umawiałam, zostałam poproszona do rejestracji. Tego jednak, co stało się później, nie jestem w stanie logicznie wyjaśnić - bulwersuje się Magda. - Odchodząc od rejestracji musiałam odczekać tyle samo czasu, co osoby, które przyszły do laboratorium "z marszu", bez wcześniejszego umawiania się na konkretną godzinę. Po co zatem oferować rejestrację przez internet, skoro w praktyce nic to nie daje? Przecież i tak zostałam potraktowana jak każdy inny pacjent - zamiast zrobić badania o umówionej godzinie, system ustawił mnie w kolejce za ostatnią z osób czekających na wezwanie do gabinetu - wyjaśnia.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, w odpowiedzi na zarzuty stawiane przez naszą czytelniczkę, informuje, że w systemie nie wprowadzano żadnych zmian, więc o pogorszeniu standardu obsługi wynikającym z dłuższego oczekiwania na pobranie nie może być mowy.

- W Punkcie Pobrań Materiału Biologicznego UCK w Gdańsku od kilku lat istnieje możliwość rejestracji elektronicznej przez internet. Od momentu wprowadzenia tego systemu nie wprowadzono żadnych zmian w tym zakresie - informuje Adam Sudoł, zastępca dyrektora naczelnego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego ds. logistyki medycznej. - Rejestracja elektroniczna polega na potwierdzeniu, że w umówionej przez pacjenta godzinie zostanie on obsłużony w zakresie rejestracji zlecenia na badania laboratoryjne. Cieszy mnie, że nasza pacjentka potwierdza fakt, że tak się też stało w jej przypadku. To jest właśnie wartość dodana wynikająca z rejestracji przez internet. Natomiast sam pobór krwi nie jest już regulowany systemem rejestracji online. W ten sam sposób system działa od lat. W ostatnim czasie, ze względu na zwiększoną liczbę pacjentów oraz wynikające stąd niedostatki kadrowe, zauważono opóźnienia w obsłudze pacjentów czekających na pobór krwi. Zarząd UCK jest świadomy istniejącego problemu i trwają intensywne prace nad logistyką, celem zwiększenia jakości obsługi pacjenta, zarówno w zakresie rejestracji zlecenia badań, jak i poboru krwi u pacjenta - dodaje.

Materiał z maja 2017 roku

Zobacz jak powstaje Centrum Medycyny Nieinwazyjnej - największy szpital na Pomorzu

Opinie (138) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje