Wiadomości

stat

Redłowo. Chirurgia dziecięca zamknięta na miesiąc

Zamiany w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
Zamiany w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Przez prawie miesiąc Oddział Chirurgii Dziecięcej w Gdyni Redłowie nie będzie przyjmował pacjentów. Jak informują Szpitale Pomorskie, utrudnienia są związane z zaplanowanymi wcześniej remontami. W tym czasie pomoc będzie udzielana w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie.Potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

tak 42%
nie 29%
tak, ale w sytuacji kryzysowej pewnie nie byłbym(a)bym w stanie działać, tylko wykonał(a)bym telefon na pogotowie 29%
zakończona Łącznie głosów: 231
Oddział Chirurgii Dziecięcej w Gdyni Redłowie na początku 2015 roku został zmodernizowany za niemal 2 mln zł. Dla małych pacjentów przygotowano wówczas nowe sale: cztery pomieszczenia dla starszych dzieci, do tego jedno z izolatką i dwie sale dla maluszków do lat 3. Dzieci mają też do dyspozycji świetlicę, a ich rodzice specjalne pomieszczenie, w którym mogą np. przygotować posiłek czy się wykąpać, jeśli czuwają przy swoim dziecku.

Już na początku roku mówiło się o tym, że działalność Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni stoi pod znakiem zapytania. Wówczas władze Szpitali Pomorskich zapewniały, że nie planują jego likwidacji. Teraz wstrzymano przyjęcia.

- W związku z zaplanowanymi remontami i zmianami w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych informujemy, iż w dniach od 10 czerwca do 7 lipca br. wystąpi czasowa przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych na Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. W tym czasie świadczenia z tego zakresu zabezpieczane będą w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie, natomiast w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni - w ramach Głównej Izby Przyjęć - zostanie zapewniony całodobowy dyżur lekarza chirurga dziecięcego. Planowane ponowne uruchomienie Oddziału Chirurgii Dziecięcej nastąpi od 8 lipca 2019 r. - poinformował zarząd Szpitali Pomorskich.
Według wcześniejszych planów zarządu Oddział Chirurgii Dziecięcej powinien być zlokalizowany w miejscu, gdzie jest Szpitalny Oddział Ratunkowy, czyli w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

- Tworząc nowy oddział ratunkowy tworzymy miejsce na powstanie nowej izby chirurgiczno-pediatrycznej, dlatego całą pediatrię i chirurgię dziecięcą lokalizujemy w szpitalu ratunkowym - wyjaśniał wówczas Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o.
Oddział miał zostać przeniesiony przed II połową 2019 roku.

Opinie (49)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje