• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ból zęba w święta? "Dzwoniłam 4 razy i za każdym razem bez odzewu"

Piotr Kallalas
5 maja 2023, godz. 17:00 
Opinie (31)
Gdzie i jak szukać pomocy w razie nagłego bólu zęba? Gdzie i jak szukać pomocy w razie nagłego bólu zęba?

Nie ma odpowiedniej pory na pojawienie się bólu zęba, czasem jednak dolegliwości dopadają w momencie ograniczonej dostępności opieki. Nasza czytelniczka próbowała, bezskutecznie, dodzwonić się do placówki w majówkę. - Do tego gabinetu nie trzeba się rejestrować, ale przyjechać tam bezpośrednio. Pacjenci bólowi obsługiwani są w kolejności przybycia. Nie jest prowadzona rejestracja umawiająca pacjentów na godziny - tłumaczą przedstawiciele gabinetu.W jakich sytuacjach chodzisz do stomatologa?

Pacjenci w ramach stomatologicznej pomocy doraźnej mają możliwość korzystania ze świadczeń również całodobowo oraz w weekendy i święta w wybranych placówkach. Chorzy szukają pomocy w takim niestandardowym czasie głównie z powodu nagłego i narastającego bólu zęba, który nie może czekać do otwarcia przychodni.

Po majówce otrzymaliśmy zgłoszenie od czytelniczki, która jednak miała problem z taką opieką.


"To nie powinno tak wyglądać"- Zaraz na początku weekendu majówkowego zaczęły się moje dolegliwości bólowe. Na początku myślałam, że wytrzymam, ale ból narastał, a leki przeciwbólowe nie pomagały. Próbowałam się dodzwonić do gdańskiej przychodni wskazanej przez NFZ przy ul. Górskiego. Dzwoniłam cztery razy i za każdym razem albo bez odzewu, albo urywało połączenie. To nie powinno tak wyglądać, tym bardziej, że miejsc przyjmujących w okresie świątecznym jest niewiele - poinformowała nas czytelniczka.
Przypominamy, że województwie pomorskim takie świadczenia realizują trzy placówki:
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Śródmieście", ul. Żwirki i Wigury 14 w Gdyni,
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 Katarzyna Szalewska, ul. Derdowskiego 23, w Rumi,
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SKIM Gabinety Stomatologiczne, ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.


"Do tego gabinetu nie trzeba się rejestrować"O komentarz poprosiliśmy wywołany Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SKIM Gabinety Stomatologiczne, ul. Kazimierza Górskiego 1.

- Pierwszy i trzeci maja są dniami ustawowo wolnymi od pracy, i nasze gabinety dzienne są, zgodnie z kontraktem z NFZ, zamknięte. Działa w tym czasie wyłącznie gabinet w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1, oferując pomoc doraźną. Telefon w czasie dyżuru jest odbierany w miarę możliwości, ponieważ obsługa jest jednoosobowa (lekarz dentysta), który jest zajęty obsługą pacjentów. Do tego gabinetu nie trzeba się rejestrować, ale przyjechać tam bezpośrednio. Pacjenci bólowi obsługiwani są w kolejności przybycia. Nie jest prowadzona rejestracja, umawiająca pacjentów na godziny - wyjaśnia Jarosław Malec, prezes Zarządu Gabinety SKIM sp. z o.o.
Serce ze Śląska do Gdańska w 2 godziny. Nie obyło się bez korków z lotniska Serce ze Śląska do Gdańska w 2 godziny. Nie obyło się bez korków z lotniska

"Błąd będzie naprawiony"Jednocześnie ośrodek zaznacza, że nie był włączony komunikat informujący o możliwości bezpośredniego stawiania się w placówce.

- Taka jest natura tej usługi i zdecydowana większość pacjentów zdaje sobie z tego sprawę (adres jest podany na stronie NFZ). Naszym błędem było to, że nie włączyliśmy na ten czas komunikatu na infolinii, że do tego gabinetu należy się udać bezpośrednio bez uprzedniej rejestracji. Ten błąd będzie naprawiony. Korzystne dla pacjentów byłoby, gdyby inne telefony firm, posiadających umowę z NFZ w ramach "stomatologicznej pomocy doraźnej", były szerzej dostępne w informacyjnej przestrzeni publicznej - informuje Jarosław Malec.
Narodowy Fundusz Zdrowia nie otrzymał żadnych zgłoszeń od pacjentów w tym zakresie.

- Nie dotarły do nas żadne zgłoszenia o problemach z uzyskaniem pomocy doraźnej w nagłych przypadkach stomatologicznych na Pomorzu w czasie długiego majowego weekendu. Z uzyskanych informacji od podmiotu medycznego NZOZ SKIM Gabinety Stomatologiczne przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku w czasie ostatniego długiego weekendu przyjęli bardzo dużo pacjentów - mówi Monika Kierat z pomorskiego oddziału NFZ.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dobry Wieczór z Mindfulness

Bezpłatne badania dla dzieci. W kierunku wad postawy i dysfunkcji integracji sensorycznej

badania, konsultacje

Cukrzyca ciążowa pod kontrolą

badania

Najczęściej czytane