badania, konsultacje

Biała sobota w UCMMiT

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
8 kwietnia 2017 (sobota)
godzina:
9:00 - 12:00
miejsce:

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej  mapa

adres:
Gdynia, Powstania Styczniowego 9B (Redłowo)
bilety:
wstęp wolny

W związku z rosnącą aktywnością kleszczy zapraszamy na darmowe konsultacje przed szczepieniem przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych oraz innym chorobom tropikalnym.Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej zaprasza na kolejną Białą Sobotę, która odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku w godzinach od 9:00 do 12:00 w Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9b, 81-519 Gdynia.

Przygotowując się do wyjazdu oraz do sezonu letniego warto zabezpieczyć się przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Aż 30 % kleszczy zarażonych jest boreliozą, od 3 do 15 % Kleszczowym zapaleniem Opon Mózgowych, przed szczepieniem przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych zapraszamy również na poradę dotyczącą profilaktyki chorób przenoszonych przez te owady.

Ponadto zapraszamy na standardowe konsultacje, gdyż z urlopu niestety można przywieźć dużo więcej niż wspomnienia z podróży czy zdjęcia. Dur brzuszny i malaria to zaledwie część chorób, na jakie niezorientowany podróżnik może zachorować podczas wakacji. Choroby zakaźne i pasożytnicze, powszechnie występują w krajach położonych w strefie klimatu gorącego. Podczas pobytu w tropiku można się uchronić przed zakażeniem przestrzegając prostych zasad profilaktyki, jak również poddając się szczepieniom ochronnym.

- Profilaktyka powinna być dostosowana nie tylko pod kątem kraju który planujemy zwiedzić - mówi specjalista w dziedzinie chorób tropikalnych lek. med. Leszek Mayer z UCMMiT - Trzeba też wziąć pod uwagę charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżnika oraz jego indywidualne uwarunkowania zdrowotne.

Ze względu na obowiązujące międzynarodowe przepisy sanitarne, niektóre ze szczepień ochronnych są wymagane od osób podróżujących do tropiku. Oprócz wymaganych szczepień, są też zalecane. Wskazania i przeciwwskazania do szczepień ustalane są indywidualnie w zależności od kraju docelowego oraz od stanu zdrowia jak i wieku podróżującego. Przed szczepieniem zawsze należy poddać się badaniom lekarskim. Planując wyjazd do tropiku szczepienia należy rozpocząć na 6-8 tygodni przed wyjazdem.

Zapraszamy w sobotę 8 kwietnia 2017 roku od godziny 9.00 do 12.00 do Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9B oraz do odwiedzania naszej strony www.ucmmit.gdynia.pl

Na wszelkie pytania odpowiemy pod numerem telefonu 58 699 85 90, 58 699 86 83 lub e - mail: przychodnia@ucmmit.gdynia.pl
Zadbaj o swój uśmiech

19 października - 31 grudnia 2017

Gdańsk,
targi, konferencje
Wstęp wolny
Konferencja Technologiczna 

8 listopada 2017 (środa) godz. 9:30

targi, konferencje
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij