badania, konsultacje

Bezpłatne badanie znamion

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
14 - 20 sierpnia 2017
godzina:
11:00 - 16:00
miejsce:

Plaża Gdynia Śródmieście  mapa

adres:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny

Mówimy stop czerniakowi skóry. To jeden z najniebezpieczniejszych nowotworów złośliwych, ale szybko wykryty jest w 90 proc. wyleczalny. Dlatego po raz kolejny charakterystyczny czarny namiot Rakoobrony stanie na plaży Gdynia Śródmieście. Podczas Letniej Akcji Edukacyjnej od 14 do 20 sierpnia w godzinach 11.00-16.00 będziemy zachęcać plażowiczów oraz mieszkańców do bezpłatnych badań znamion oraz informować o profilaktyce - także raka płuca i szyjki macicy. Na chętnych czekają materiały na temat diety antynowotworowej, drobne upominki i strefa dla najmłodszych plażowiczów. A wszystko pod znakiem dbania o zdrowie podczas wypoczynku.Badanie znamion przeprowadzą lekarze z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego i przy wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Letnia Akcja Edukacyjna stanowi odpowiedź na niski stan wiedzy Polaków na temat przyczyn powstawania czerniaka złośliwego i sposobów zapobiegania chorobie. Nasze badania wykazały, że aż 62 proc. młodzieży szkolnej nie potrafi określić objawów tego typu nowotworu. W ankietach wypełnianych podczas wydarzeń plenerowych Rakoobrony wiele osób błędnie wskazywało, że symptomem czerniaka są "czarne pieprzyki", nie wiedząc, iż zaniepokoić powinny również różnokolorowe zmiany.

Z roku na rok bezpłatne badania znamion, odbywające się w charakterystycznym czarnym namiocie kampanii, cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków, a statystyki akcji potwierdzają zasadność jej przeprowadzania. Od początku trwania kampanii Rakoobrona znamiona na skórze przebadało ponad 10 tys. osób, w tym 4400 podczas Letniej Akcji Edukacyjnej.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.