• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Na Różowej plaży pokazali, jak dbać o zdrowie

Ewa Palińska
22 lipca 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 

Zobacz naszą relację z wizyty na Różowej plaży

Już po raz kolejny przedstawiciele fundacji OmeaLife ruszyli na plażę, aby w niezobowiązującej, luźnej atmosferze, promować zdrowy styl życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne badanie piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV. W sobotę 21 lipca wydarzenie pod nazwą "Różowa plaża" odbyło się w Jelitkowie, a tydzień później, 28 lipca, z bogactwa atrakcji i porad specjalistów będzie można skorzystać w Sopocie, obok Zatoki Sztuki zobacz na mapie Gdańska.Organizatorzy Różowej plaży nie zamierzają czekać, aż ktoś przyjdzie do nich po poradę czy zgłosi się do lekarza na badanie. Wykorzystują fakt, że latem najbardziej tłoczno jest na nadbałtyckich plażach i tam organizują swoje akcje. A że na plażę ludzie przychodzą, aby rozerwać się i wypocząć, w takim samym klimacie utrzymana jest cała impreza.

To, że Różowa plaża, którą rozstawiono w sobotę na plaży w Jelitkowie, nie jest sztampową akcją profilaktyczną, było widać na pierwszy rzut oka. Uwagę plażowiczów przykuwały parasolki, leżaki czy różowe stoiska, ale tym, co najbardziej zachęcało do odwiedzenia, była panująca tam, radosna i serdeczna atmosfera.

Jeśli komuś nie udało się odwiedzić Różowej plaży w Jelitkowie, bądź chciałby skorzystać z pomocy ekspertów raz jeszcze, będzie miał ku temu okazję w przyszłą sobotę 28 lipca w Sopocie - "różowe miasteczko" rozłoży się w sąsiedztwie Zatoki Sztuki. Jeśli komuś nie udało się odwiedzić Różowej plaży w Jelitkowie, bądź chciałby skorzystać z pomocy ekspertów raz jeszcze, będzie miał ku temu okazję w przyszłą sobotę 28 lipca w Sopocie - "różowe miasteczko" rozłoży się w sąsiedztwie Zatoki Sztuki.
Zespół wolontariuszy, który tworzy "różowe miasteczko" to kobiety, które przeszły chorobę nowotworową piersi lub dalej się z nią borykają, a mimo tego cieszą się życiem. Swoją postawą i uśmiechem na twarzy łamią stereotypy związane z postrzeganiem osób dotkniętych rakiem piersi.

- Dookoła widzimy wiele pięknych, roześmianych kobiet. Część z nich ma za sobą walkę z chorobą nowotworową, amputację, ale i rekonstrukcję piersi. Są i takie, których walka nadal trwa. Swoją postawą pokazują, że rak nie musi oznaczać końca świata, że można prowadzić takie życie, jak dawniej - opowiadała Elżbieta Senkus-Konefka - onkolog, która udzielała porad podczas Różowej plaży. - Te kobiety są z nami nie tylko po to, żeby pokazać, że z rakiem piersi da się wygrać. Naszym wspólnym celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że wykryty wcześnie nowotwór piersi daje w wielu przypadkach stuprocentową gwarancję wyleczenia, dlatego należy regularnie się badać.
Każdy odwiedzający Różową plażę mógł się poczęstować świeżymi owocami. W końcu zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego stylu życia. Każdy odwiedzający Różową plażę mógł się poczęstować świeżymi owocami. W końcu zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego stylu życia.
Samobadanie nie jest trudne, ale wiele kobiet nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób wykonywać je prawidłowo. Eksperci, którzy udzielali porad w ramach Różowej plaży, nie przyjmowali jednak takich wymówek do wiadomości, tylko cierpliwie tłumaczyli każdej zainteresowanej pani w jaki sposób i z jaką częstotliwością powinna badać swoje piersi. Można było też skorzystać z porad m.in. dietetyka, kosmetologa, onkologa (dr Elżbieta Senkus-Konefka) i chirurgów onkologicznych (dr Paweł Kabata - chirurg z instagrama i dr Michał Kąkol), zjeść świeże owoce czy otrzymać w prezencie krem z filtrem.

Zobacz też: Dotykaj się na zdrowie, czyli o samobadaniu w profilaktyce raka

Na różowej plaży nie było białych kitli ani wyraźnej cezury między ekspertami, a osobami zadającymi pytania. Wszyscy bawili się wspólnie, nie zapominając jednak o celu imprezy - promocji zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, dbałość o dietę, regularne badanie piersi oraz ochronę skóry przed promieniami UV.

Jeśli komuś nie udało się odwiedzić Różowej plaży w Jelitkowie, bądź chciałby skorzystać z pomocy ekspertów raz jeszcze, będzie miał ku temu okazję już za tydzień, w sobotę 28 lipca w Sopocie, w sąsiedztwie Zatoki Sztuki zobacz na mapie Gdańska.

Wydarzenia

Różowa plaża

warsztaty, spotkanie, konsultacje

Wydarzenia

Opinie (8) 2 zablokowane

 • Fajna ta impreza (1)

  W Sopocie tez będę

  • 2 4

  • Seksizm

   Dlaczego są w różowym?
   To kolor mężczyzn!

   • 0 1

 • Ja przyjadę po darmowe jabłka

  Na szarlotkę wezmę ze dwa kilo

  • 1 4

 • Uważajcie na ścieki w Zatoce!

  • 5 1

 • Niech zaczna uczyc jak dbac o czystosc na plazy.

  Jest taki chlew ze strach wejsc na plaze Tyle ustaw i zakazow a wszyscy chleja i pala fajki w najlepsze. Ale nie ma sie co dziwic skoro radiowozem nie da sie wjechac na plaze a na nogach to juz nie da rady patrolowac nasza dzielna policja i sm.

  • 3 0

 • Nie wiem czy słyszeliście hit Polacy jako jedyna nacja na świecie jeżdzą z Chorwacji do Bośni po piwo. wiecie dlaczego? (1)

  Bo jest taniej!!!!!!!!!!!!!!! Z polski przywożą żubra i weki bo wtedy jest jeszcze taniej. Polska burakiem i kartoflem stoi. Wiecie jaka jest najlepsza restauracja w Polsce? każda która dużo kartoflów daje:)

  • 2 5

  • No to lemingi się zdecydujcie, czy to buractwo czy "niewidzialna ręka rynku".

   • 1 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Różowa plaża fundacji OmeaLife w Jelitkowie

  Naucz się najpierw poprawnie pisać "prostakwo"

  Nie podoba się Polska i Polacy to proszę granice otwarte. Spadaj udawać Greka gdzie indziej.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jak skompletować wyprawkę?

wykład, warsztaty

Akcja movember!

badania

Grupa wsparcia dla młodych mam

spotkanie

Najczęściej czytane