Wiadomości

stat

Awaria w nowej klinice CMN. "Pacjentki nie ucierpiały"

Oddział położniczy CMN oficjalnie ruszył w ubiegły piątek.
Oddział położniczy CMN oficjalnie ruszył w ubiegły piątek. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Kilka dni po otwarciu nowych oddziałów położniczo-noworodkowych w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK doszło do awarii. W wyniku pęknięcia złączki sieci wodnej zalane zostały trzy pomieszczenia znajdujące się w Klinice Położnictwa. Jak zapewniają władze szpitala, awaria nie zagrażała jednak żadnej z pacjentek.W ubiegły piątek oficjalnie otworzono Klinikę Położnictwa oraz Klinikę Neonatologii, które zajmują pomieszczenia na IV piętrze Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. W niedzielę 10 lutego doszło jednak do awarii na piątym, wciąż niezasiedlonym piętrze budynku.

- W wyniku pękniętej złączki sieci wodnej trochę wody przedostało się stropem do pomieszczeń znajdujących się piętro niżej, czyli do trzech sal Kliniki Położnictwa. Wpłynęło to na oderwanie się fragmentów styropianowego sufitu podwieszanego, które jednak są na tyle lekkie, że nie stanowiły zagrożenia dla przebywających w tych pomieszczeniach pacjentek. Żaden fragment nie spadł bezpośrednio na żadną z pań. Pacjentki zostały niezwłocznie przeniesione do innych sal - zapewnia Arkadiusz Lendzion, z-ca dyrektora naczelnego ds. administracyjno-technicznych UCK.
Jak dodaje, zlecony został audyt oraz ekspertyza wszystkich połączeń w tym obszarze, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji.

Czytaj też: Ostatni poród na Klinicznej. Rusza nowy oddział w CMN

Informacje o zdarzeniu dostaliśmy również od naszych czytelników.

Sala porodowa na nowym oddziale.
Sala porodowa na nowym oddziale. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Pierwsze porody w nowej kliniceKilka dni trwała w ubiegłym tygodniu przeprowadzka oddziałów z Klinicznej do budynku CMN. Ostatecznie cały sprzęt i pacjenci w nowej siedzibie są już od ubiegłego piątku, wtedy też oficjalnie otwarto kliniki.

W nowym budynku znajduje się 9-łóżkowy Oddział Izolacyjny, Oddział Położniczo-Noworodkowy, liczący 18 łóżek oraz Oddział Położnictwa Aseptycznego i Oddział Patologii Ciąży - każdy dysponujący bazą 20 łóżek. Ponadto w nowej siedzibie blok porodowy dysponuje sześcioma salami porodowymi, dwoma salami operacyjnymi, salą wybudzeń i miejscem dla odwiedzających.

Opinie (41) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje