• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Alkohol szkodzi urodzie. Dlaczego?

Joanna Stolp
18 sierpnia 2022, godz. 09:00 
Alkohol odwadnia cerę, pogłębia zmarszczki i sprzyja pojawianiu nowych. Szkodliwe działanie alkoholu na tym się jednak nie kończy. Alkohol odwadnia cerę, pogłębia zmarszczki i sprzyja pojawianiu nowych. Szkodliwe działanie alkoholu na tym się jednak nie kończy.

O ile stosowany zewnętrznie może pomóc w walce z niedoskonałościami skóry czy problemami skóry głowy, o tyle pity regularnie trwale szkodzi urodzie. Alkohol, bo to o nim mowa, przyczynia się do odwodnienia, pogłębiania zmarszczek, osłabienia włosów i paznokci, a także pojawiania się problemów skórnych czy worków i zasinień pod oczami.Dietetycy w Trójmieście


Jak często spożywasz alkohol?

Używki szkodzą naszemu zdrowiu i wpływają na jakość naszej urody, ponieważ są substancjami lub mieszaninami, które wcale nie zawierają składników odżywczych albo zawierają ich śladowe ilości.

- Po cukrze i wyrobach tytoniowych silnie rozpowszechnioną używką jest alkohol etylowy. W kosmetykach alkohol etylowy może działać jako konserwant lub substancja pomocnicza o działaniu bakteriostatycznym, bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. W wysokim stężeniu i zbyt często stosowany może działać wysuszająco, przez co powoduje podrażnienie, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej - mówi Anna Harbino, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Dopiero jednak spożywanie alkoholu doustnie działa najbardziej destrukcyjnie na nasze zdrowie i urodę.

Kosmetyki anti-aging. Jak szybko się odmłodzić? Kosmetyki anti-aging. Jak szybko się odmłodzić?

Jak alkohol wpływa na skórę?Nadmiar alkoholu powoduje odwodnienie organizmu. Po czym je poznać? Już po kilku lampkach wina czy drinkach na drugi dzień możemy zaobserwować sińce pod oczami, obrzęki. Wszystko dlatego, że organizm traktuje alkohol jako toksynę. Gdy trafia do nerek, które zaczynają go neutralizować, potrzeba dużej ilości wody. Możemy wtedy zaobserwować, że nasza skóra staje się matowa, sucha i szarawa, a także bardziej skłonna do podrażnień. Potrzeba kilku dni prawidłowego nawodnienia organizmu, aby wygląd skóry się poprawił. Z wiekiem stopniowo spada tempo metabolizmu alkoholu, dlatego skutki nadmiernego spożycia alkoholu stają się bardziej widoczne.

- Osobiście znam wiele pacjentek, które odstawiły nadmierną ilość alkoholu w swojej diecie i autentycznie po dwóch tygodniach było już widać ogromną różnicę w kolorycie skóry, mniejsze zasinienie wokół oczu. Należy pamiętać, że przez zbyt częste picie alkoholu dochodzi także do utraty witamin i składników mineralnych. Tylko prawidłowa dieta, suplementacja i nawodnienie może te niedobory wyrównać - wyjaśnia Dominika DietrichAkademii Skutecznej Diety.
Ponieważ alkohol wypłukuje z organizmu cenne składniki istotne dla jego właściwej pracy, szybciej na twarzy pojawiają się zmarszczki, a te, które już powstały, stają się bardziej widoczne i głębsze. Częste spożywanie alkoholu hamuje wydzielanie wazopresyny, czyli hormonu diuretycznego, co przekłada się na wolniejszą pracę nerek. Objawia się to zasinieniami i opuchniętą skórą w okolicach oczu.

Alkohol zaognia także stany zapalne i sprzyja powstawaniu nowych zmian. Poprzez wypłukiwanie cynku pogarsza kondycję włosów i sprawia, że stają się słabsze, bardziej łamliwe, rozdwojone i nadmiernie wypadają. Niedobór cynku przekłada się także na kondycję paznokci, które także częściej się łamią i rozdwajają. Nadmierne spożywanie alkoholu uwrażliwia skórę na promienie UV, co generuje powstawanie wolnych rodników, a w konsekwencji nie tylko przyspiesza proces starzenia, ale i zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Jak pokonać zatrzymywanie wody w organizmie? Sposoby na letnie obrzęki Jak pokonać zatrzymywanie wody w organizmie? Sposoby na letnie obrzęki

Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi także do pojawiania się zacienień i opuchlizny pod oczami. Nadmierne spożywanie alkoholu prowadzi także do pojawiania się zacienień i opuchlizny pod oczami.

Alkohol a uroda - zabiegi kosmetyczneSpożywanie alkoholu przed i po zabiegach kosmetycznych jest niewskazane ze względu na rozrzedzanie krwi. Ponadto skóra po spożyciu alkoholu słabiej się regeneruje, gdyż głównie skupia się na jego metabolizmie i wydalaniu szkodliwych substancji z organizmu.

Co alkohol robi ze skóra? Najważniejszy umiarOczywiście wszystko z umiarem. Kieliszek czerwonego wina raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a nawet może mieć pozytywny wpływ na skórę. Wszystko za sprawą antyoksydantów, które są nieocenione w walce z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za przyspieszony proces starzenia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (61)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Holistyczne spojrzenie na pacjentkę

1290 zł
wykład, konferencja

Ani się waż! Spotkanie z Lis i Urbańską

spotkanie

Światowy Dzień Zdrowia

warsztaty, dni otwarte

Najczęściej czytane