• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

5-letni chłopiec uratowany dzięki szybkiemu konwojowi

ms
12 maja 2022, godz. 18:00 
Opinie (88)
Duszącemu się i wstrząsanemu drgawkami 5-latkowi udzielono pomocy w szpitalu w Gdyni. Duszącemu się i wstrząsanemu drgawkami 5-latkowi udzielono pomocy w szpitalu w Gdyni.

Mały chłopiec spuchł, miał kłopoty z oddychaniem i drgawki. Wiozący go ojciec dotarł do szpitala na czas dzięki pomocy policjanta, który konwojował ich przez Sopot i Gdynię. Chłopca udało się uratować.Wstrząs anafilaktyczny to gwałtowna i zagrażająca życiu reakcja organizmu na pokarm, lek lub użądlenie owada, np. pszczoły lub osy. Może mieć charakter alergiczny (np. przy uczuleniu na alergeny w orzechach) lub niealergiczny (np. w razie reakcji na niską temperaturę).

Możliwe, że to właśnie taki wstrząs sprawił, że w środę wieczorem 5-letni chłopiec nagle spuchł, miał problemy z oddychaniem oraz drgawki.

Wiozący go do szpitala ojciec bał się, że nie dotrze na czas. Dlatego przejeżdżając przez Sopot aleją Niepodległości zatrzymał się przy zauważonym na ulicy policjancie i poprosił go o pomoc.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie dlatego sierżant Radosław Kotwicki podjął decyzję o eskortowaniu samochodu z chłopcem do szpitala.

Sierżant Radosław Kotwicki pomógł zestresowanemu ojcu 5-letniego chłopca szybko dowieźć syna do szpitala. Sierżant Radosław Kotwicki pomógł zestresowanemu ojcu 5-letniego chłopca szybko dowieźć syna do szpitala.
Policjant pilotował samochód z potrzebującym pomocy chłopcem, najpierw aleją Niepodległości w Sopocie, a potem ulicami Gdyni.

W szpitalu chłopcu udzielono pomocy, dzięki czemu jego życie udało się uratować.

5-latkowi życzymy dużo zdrowia, jego ojcu gratulujemy stalowych nerwów, a policjantowi dobrej i szybkiej decyzji.
ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rehabilitacja kregosłupa jogą

joga

Konferencja Fizjoterapia ortopedyczna

wykład, warsztaty, konferencja

Międzynarodowe Targi Curatio

targi

Ogłoszenia polecane