40-latek: zaszczepiłem się przez błąd systemu

- Skorzystałem z błędu systemu i w czwartek rano zarejestrowałem się na szczepienie przeciwko COVID-19. Cała procedura w UCK w Gdańsku zajęła mi może 15 minut, przy czym 10 straciłem na szukanie punktu szczepień - opowiada nasz czytelnik, pan Marek. Oto jego list.Chcesz się zaszczepić przeciwko COVID-19 jak najszybciej?

Zobacz wyniki (3378)
"Kto rano wstaje, temu minister szansę na szczepienie daje" - chyba tak mogę podsumować mój czwartkowy poranek. Gdy tylko dowiedziałem się, że można zapisać się na szczepienie, zalogowałem się na moje konto pacjenta i to zrobiłem. Udało mi się pewnie dlatego, że - dzięki wciąż małemu dziecku - wstaję wcześniej niż inni, mimo że pracuję zdalnie.

Co ciekawe, podczas wyboru daty szczepienia mogłem wybrać ten sam dzień, więc - wciąż nie wierząc w swoje szczęście, bo nie należę do żadnej grupy, której przysługiwało wcześniejsze szczepienie - wybrałem popołudniową godzinę w czwartek.

Po informacjach rządowych, że to jednak pomyłka, entuzjazm opadł. Postanowiłem zadzwonić jednak i dopytać co dalej, ale usłyszałem, że mam przyjść, bo już nikogo na moje miejsce nie będą na ostatnią chwilę szukać.

Samo zaszczepienie się w UCK w Gdańsku zajęło mi może 15 minut, przy czym 10 minut szukałem punktu szczepień, bo w skierowaniu nie było dokładnie napisane, w której części wielkiego kompleksu szczepienie ma miejsce. Pech chciał, że wszedłem do złego budynku, w którym oznaczenie było śladowe. No, ale udało się.

Gdy już trafiłem do punktu szczepień, cała procedura nie zajęła więcej niż 5-6 minut. Pracownicy UCK płynnie prowadzą pacjentów przez kolejne pomieszczenia. Myślę, że dba o to z 10-15 osób. Tyle samo jest stanowisk do szczepienia, przy których spędza się maksymalnie dwie minuty. Po szczepieniu trzeba jeszcze odczekać 15 minut na ewentualną reakcję organizmu na szczepionkę i można iść do domu.

I tak zostałem Krystyną Jandą ;)
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (346)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Konsultacje dietetyczne
Konsultacje dietetyczne
badania, konsultacje
sty 27
czwartek, g. 10:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.
Pogotowie implantologiczne
Pogotowie implantologiczne
spotkanie
lut 16
środa, g. 17:30
Gdańsk, Ziemia
Nieśmiałość, czy może fobia społeczna?
Nieśmiałość, czy może fobia społeczna?
badania, konsultacje
lut 19
sobota, g. 09:00
Gdynia, Medyczna Gdynia Sp. z o.o.

Najczęściej czytane