Wiadomości

2 mln szczepionek trafi w kwietniu do punktów

Minister Dworczyk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek.
Minister Dworczyk zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek. mat. KPRM

- Drugi kwartał to znaczne przyspieszenie szczepień. Wymaga większej pracy nie tylko od tych, który to koordynują, ale też od punktów szczepień - mówił Michał Dworczyk, pełnomocnik ds. szczepień przeciw COVID-19. Apelował szczególnie do punktów szczepień, by dla pacjentów powyżej 60. roku życia przesuwały terminy szczepień z maja na kwiecień.- W ciągu najbliższych dwóch tygodni trafi do punktów szczepień w całej Polsce ponad 2 miliony szczepionek. Będą na bieżąco wykorzystywane. Chcemy przyspieszyć szczepienie osób powyżej 60. roku życia. Chcemy, by wszystkie z nich były zaszczepione jeszcze w kwietniu - mówił podczas konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.
Apelował do seniorów, by zgłaszali się do punktów i pytali o możliwość przyspieszenia szczepienia.

- Można też zadzwonić na infolinię pod numer 989, by poszukać najbliższego punktu. Apelujemy do punktów szczepień, by przesuwały pacjentów powyżej 60. roku życia z maja na kwiecień - mówił.
Poinformował, że 12 kwietnia ruszają zapisy osób, które urodziły się w 1962 r., a każdego następnego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów.

Czytaj też: 40-latek: zaszczepiłem się przez błąd systemu

12 kwietnia ruszają zapisy osób, które urodziły się w 1962 r., a każdego następnego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów.
12 kwietnia ruszają zapisy osób, które urodziły się w 1962 r., a każdego następnego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów. fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl
Dworczyk wyjaśnił też, że formularz, za pośrednictwem którego można było zgłosić gotowość do szczepienia, działał między styczniem a marcem.

- W tej chwili ten formularz już nie działa. Rejestrujemy się na konkretne terminy. Rejestracja dla osób w wieku 18-39 lat, dla tych, którzy za pomocą formularza zgłosili chęć między styczniem a marcem, ruszy wtedy, gdy zbliży się ich grupa wiekowa. Na razie rejestrują się starsze roczniki - podkreślał.
Czytaj też: Szczepienia w drive-thru, aptekach i pracy. Zmiany w programie

Jak zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19?
  • Zadzwoń pod nr 989.
  • Zarejestruj się na pacjent.gov.pl.
  • Wyślij SMS o treści "SZCZEPIMYSIE" pod nr 880 333 333.
  • Skontaktuj się z punktem szczepień.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Badania, konsultacje