• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

15.01 rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Na początek seniorzy

Wioleta Stolarska
14 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień. Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień.

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Również 15 stycznia uruchomiony zostanie formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia, który będzie umieszczony na specjalnej stronie. Serwis rusza o północy z czwartku na piątek. Podpowiadamy, jak się rejestrować i gdzie odbędą się szczepienia w Trójmieście.



Skorzystasz z możliwości zgłoszenia chęci szczepienia/rejestracji, jeśli tylko pojawi się ta możliwość?

Na szczepienie przeciw COVID-19 jako pierwsi od piątku, 15 stycznia, mogą umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Tydzień później - 22 stycznia - ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla tej grupy rozpoczną się 25 stycznia. Łącznie seniorzy liczą 4,62 mln osób - w grupie 80+ jest 1,75 mln osób, a w grupie 70-79 - 2,87 mln.

Jak wygląda rejestracja?



Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989 (dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych - 22 62 62 989). Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Oba te systemy ruszą o północy z czwartku na piątek.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. W samym Trójmieście takich miejsc od 15 stycznia będzie 110.

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy w zarejestrowaniu się na szczepienie przeciw COVID-19, mogą kontaktować się z infolinią Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (22 505 11 11). Konsultanci tej infolinii kontaktują się z ośrodkami pomocy społecznej i przekazują im informacje o tym, że dana osoba potrzebuje wsparcia.

Na podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień po podaniu pierwszej.

Chcesz się zaszczepić, zgłoś potrzebę już 15.01



Również od 15 stycznia każda osoba po 18. roku życia będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia wypełniając specjalny formularz. Nie oznacza to jednak pełnej rejestracji.

Kiedy tylko ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby, dostanie ona e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Zgodnie z informacją na rządowej stronie formularz zgłoszenia będzie dostępny 15.01 o godz. 00:01.

Zaświadczenie o szczepieniu



Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

Status osoby zaszczepionej będzie obowiązywał po przyjęciu drugiej dawki.

Jak będą działały punkty szczepień?



Każdy z punktów będzie mógł zamówić maksymalnie 30 dawek na tydzień.

- Teoretycznie jest możliwość, że jakiś punkt będzie chciał rozłożyć szczepienia też na weekend, ale trzydzieści dawek to na tyle mało, że jestem przekonany, że większość punktów będzie realizowała je od poniedziałku do piątku - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
W samym Trójmieście po zweryfikowaniu przez NFZ jest 110 punktów szczepień - pełna lista z Trójmiasta.

- Z harmonogramu wynika, że do Polski do końca I kwartału dotrze nieco powyżej 6 mln dawek szczepionek dwóch producentów: Pfizer i Moderna. Dzięki temu zaszczepimy około 3 mln osób. Na podstawie tego harmonogramu wystawiamy centralny kalendarz, w którym będą zarejestrowane wszystkie 6 tys. punktów szczepień. Każdy z tych punktów będzie miał wystawiony slot, czyli miejsca zaznaczone w tygodniu, w których można się zapisać konkretnego dnia i o konkretnej godzinie. Zdolności operacyjne do szczepień, które zbudowaliśmy, to 3,7 mln miesięcznie. Ze względu na ograniczenia w dostawie powoduje to, że nie wykorzystujemy naszych wszystkich zdolności w zakresie szczepień. Wierzymy, że szczepionki będą docierać do Polski coraz szerszym strumieniem - mówił minister Dworczyk.
Szczepienia dostępne będą:
  • stacjonarnie w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS),
  • u lekarzy, którzy mają prywatną praktykę, a zgłosili się do programu oraz w innych placówkach medycznych,
  • w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

Zobacz, gdzie zaszczepić się na COVID-19 w Trójmieście. Jest lista punktów



Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepień.

Pacjent po zgłoszeniu się do wyznaczonego punktu szczepień zostanie zbadany przez lekarza. Specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad na temat stanu jego zdrowia. Pacjent wypełni też ankietę. Szczegóły badania zostaną wpisane do dokumentacji medycznej. Jeśli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań, to pacjent zostanie zaszczepiony. Po szczepieniu będzie musiał odczekać 15-30 minut, by upewnić się, że nie wystąpiła żadna gwałtowna reakcja organizmu (np. wstrząs anafilaktyczny).

Druga dawka szczepionki zostaje podana po 21 dniach. Szczepionka może nie zapewnić pełnej ochrony przed upływem co najmniej siedmiu dni od otrzymania drugiej dawki szczepionki.

15 stycznia ruszy też specjalny elektroniczny system zgłaszania działań niepożądanych szczepionki.

Opinie (285) ponad 20 zablokowanych

  • kiedy zrozumiecie, że te tzw szczepionki i tak nie maja wpływu na zachorowalność (8)

    Pandemia się skończy wtedy kiedy starsi i mądrzejsi to ogłoszą. Wtedy nasz rząd warszawski idąc śladem innych rządów (bo sam nie ma nic do powiedzenia) ogłosi koniec pandemii i tzw bezprawnych obostrzeń.

    • 47 41

    • a kiedy ty (i inni dyletanci) zrozumiecie (5)

      że nie macie ani wykształcenia, ani wiedzy ani kompetencji, żeby się wypowiadać na tematy medyczne ?

      • 16 22

      • A Wiceminister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny też nie ma prawa? (2)

        bo tak się składa że mowię o Dr Zbigniewie Hałacie (ekspert epidemiolog, były wiceminister zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny) który nazwał szczepionkę na Covid-19 eksperymentalną terapią genową. stwierdził: "Szczepionki mają ustalony sposób wytwarzania i prowadzenia badań nad nimi, sięgający kilku lub kilkunastu lat. Tym razem mamy do czynienia z preparatem terapii genowej. Wiele eksperymentalnych prób terapii genowej zawiodło i wycofano się tych prób". Wyjaśniał również: "Jeśli chodzi o SARS CoV-2,messenger RNA (mRNA)ma spowodować ekspresję genów człowieka w kierunku wytwarzania antygenu podobnego do kolca SARS CoV-2.Już w 2000 roku amerykański odpowiednik Polskiej Akademii Nauk stwierdził, że ekspresja genów jest dużym zagrożeniem. Nawet genetycznie modyfikowana żywność może powodować taki proces u człowieka. Tutaj mamy ekspresję umyślną. W związku z powyższym organizm wytworzy antygen podobny do kolca wirusa, a na niego oczekiwany jest wysiew, uruchomienie przeciwciał w postaci limfocytów odporności. Nie wiemy, jakie będą tego następstwa, bo nie ma żadnych badań na ten temat. Firma, która to tak mocno promuje, zupełnie niedawno zapłaciła jedną z najwyższych kar na świecie, ponad 2 miliardy dolarów za fałszywą reklamę produktu, który nie spełniał podawanych w reklamie kryteriów. A więc, po pierwsze, nie wiemy, czy to szkodzi i jak szkodzi".

        • 11 4

        • To tylko dr medycyny wykształcony w komunie, a nie naukowiec. (1)

          Jest autorem felietonów pt. Spróbuj pomyśleć w Radiu Maryja oraz publicystą Telewizji Trwam. Wg niego WHO, zajmuje się ona głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych.

          • 1 4

          • No i ma rację co do WHO

            • 0 1

      • Sam jesteś dyletant (1)

        60 polskich naukowców podpisało się pod apelem z dnia 14.12.2020 do rządu o wstrzymanie akcji szczepień. Więc środowisko naukowców też jest podzielone. Ta szczepionka nie jest tradycyjna bo oparta na replikującym się mRNA. Szczep się ale nie zmuszaj innych do szczepień. A przymuszasz bo nawołujecie to odbierania 500+ i wyrzucania z pracy tym którzy nie chcą szczepionek.

        • 12 3

        • Co to za bzdura, wyślij link a nie tworzysz teorie spiskowe

          • 0 2

    • Może mieć wręcz odwrotny wpływ jak we Włoszech po akcji rekordowych szczepień w 2019..

      • 4 1

    • Jak zachorujesz, co nie zycze, to sie dowiesz co to covid, wlasniw waracam do pracy po covidzie, 4 tyg. chorowania, i tylko stres czy sie przezyje

      • 0 0

  • Nie szczepcie się! ;) (8)

    A ja chętnie skorzystam i się zaszczepię. Szczepionek nie wystarczy dla wszystkich, więc jak ktoś nie chce się szczepić, to niech się nie szczepi - więcej będzie dla nas. A potem, gdy już my będziemy odporni, to wy dzielnie walczcie z wirusem. Wiem - nie każdy z was tę walkę wygra, wielu z was umrze, ale jestem gotów na takie poświęcenie.

    • 41 45

    • (1)

      Oddam moja i mojej rodziny nie trzeba tyle zamawiać w sumie 8 mniej

      • 11 2

      • Jaka moja? Nie ma moja twoja, nie szczepowa się to kolejna osoba w kolejce się zaszczepi.

        • 1 6

    • (1)

      Ty tez umrzesz za jakiś czas po szczepieniu

      • 7 6

      • Każdy kiedyś umrze, tylko pytanie, ile to jest ten "jakiś czas".

        • 4 0

    • A to ktoś obiecał odporność po szczepieniu?

      • 10 0

    • oj głupiutka głupiutka (1)

      Widzę, że informację pobierasz wyłącznie z TVP. Znany polityk i propagandysta Goebels powiedział kiedyś, że kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą.

      • 8 4

      • 2+2=4

        klamstwo wbijane do glowy od najmlodszych lat....

        • 3 4

    • Szcze pie sie.

      Tu masz racje

      • 0 0

  • Bezmózgi (12)

    Moja mama ma 88 lat i nie ma telefonu komórkowego. Ma tylko stacjonarny. Niby jak ona ma teraz otrzymać ten SMS? Z uwagi na lekką demencję nie jest już w stanie nauczyć się obsługi komórki, a ten profil zaufany dla 80+ to chyba jakiś pawian zatrudniony w Ministerstwie Zdrowia wymyślił.

    • 68 18

    • a jak mamy być powiadamiani ? listem poleconym ? nie narzekaj - tak jest najłatwiej - tylko pomóż Mamie zgłosić się i zarejestrować - Ty SMS potrafisz odczytać - chyba,
      pozdrawiam i zdrowia życzę :)

      • 30 8

    • Zrób to za nią i podaj swój numer telefonu "bezmózgu".

      • 29 7

    • otrzyma sms bo ma ukochane dziecko, które zadba - to chyba normalne

      j.w.

      • 13 5

    • Bezmózgi

      A od czego są dzieci??? Tylko kasa???

      • 9 3

    • Bezmózgi

      A od czego ty jesteś??? Tylko od kasy???

      • 10 1

    • Wystarczy że ktoś z rodziny zarejestruje albo będzie przy rozmowie telefonicznej

      I zapisze termin . Ludzie, czy wy przestaliście myśleć? Wystarczy minimum inicjatywy własnej . Nikt niczego za was nie zrobi. Myślenie nie boli, łatwiej się wyżywać i miec pretensje

      • 6 3

    • Demonie intelektu z dwoma mózgami, SMS

      przychodzi również na telefon stacjonarny w postaci wiadomości głosowej. Uprzedź matkę, przygotuj kartkę i długopis. Może dasz radę zanotować.

      • 5 2

    • Od tego ma ciebie zebys o to zadbal , mozesz podac swój nr telefonu.

      • 4 1

    • Nie dość ze ma demencje to jeszcze chcesz jej dowalic skutki uboczne po szczepionce? No super;/

      • 2 3

    • podpowiedź

      Ja rejestrowałam ojca telefonicznie i nie było problemu z podaniem mojego numeryu telefonu .

      • 0 0

    • Ja.

      Przecież mama cię wychowała,załatw to za nią i po problemie..

      • 0 0

    • Telefon sms

      Może Pani podać swój nr telefonu przy rejestracji i na Pani nr przyjdzie SMS. Ja tak zrobiłam jak rejestrowałam tatę. Życzę zdrówka dla naszych seniorów.

      • 0 0

  • (1)

    To czy ktoś się zaszczepi to jego indywidualna sprawa, nie rozumiem tego psioczenia jednych na drugich... Polska to dziwny kraj ...
    Wprowadzane są ograniczenia, nikomu to się nie podoba, każą siedzieć w domach i co ? Mam swoje prawa , konstytucja itd nikt mnie nie zmusi itd, kazaliby wszystkim wyjść i co by się stało ? To samo .. mam swoje prawa, konstytucji, nikt mnie nie zmusi do wychodzenia ...

    Zawsze znajdzie się ktoś , komu coś nie będzie się podobało i nie będzie potrafił zaakceptować wyboru czy zdania większości

    • 30 9

    • czy aby na pewno indywidualna ....

      • 2 1

  • (4)

    "Powoli dojdzie do serc i umysłów znana od lat prawda, że witaminy, zioła, mikroskładniki odżywcze są skuteczniejsze od chemii stosowanej przy nowotworach, chorobach serca i chorobach zakaźnych. Terapie naturalne w końcu zastąpią szemrany interes korporacji farmaceutycznych. W niektórych krajach już to się dzieje i państwo refunduje sesje hipnozy, bioenergoterapii czy homeopatię. To jest śmiertelne zagrożenie dla medycyny rockefellerowskiej, bo tych naturalnych metod nie da się opatentować."

    • 17 19

    • jestem za! leczcie sie u Ziemby! przynajmniej nie bedzie takich kolejek w przychodniach :D

      • 10 3

    • Tak tak, lecz się homeopatią...
      Przynajmniej nie będę musiał na twoją emeryturę płacić.

      • 6 4

    • Homeopatię refundują?

      Gdzie, ja też chcę mieć refundowane cukierki!

      • 2 2

    • Wiele lat temu moja babcia rozpuszczała

      kamienie nerkowe cudowną metodą ojca Pio. Mikstura z oliwy z oliwek, cytryny i coś tam jeszcze. Skończyło się operacją w szpitalu....

      • 0 1

  • ważne

    Pamiętaj ! Najpierw należy zaszczepić się przeciwko grypie. Grypa nie zniknęła i nie zniknie. Ona nadal jest i ma się dobrze.
    Jak już się zaszczepisz, odczekaj tydzień może dwa i zgłoś się na kolejne szczepienie przeciwko koronie. Jak już będziesz zaszczepiony przeciwko grypie i koronie pomyśl o szczepieniu przeciwko wzw typu B. Twój organizm pragnie tych szczepionek, ponieważ widzisz co się dzieje na świecie, a żadna telewizja nie okłamie swego narodu. Kobiety nie pomyślą o szczepieniu szczepionką przeciw HPV. Chroni organizm przed infekcją wirusem brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus). Wirus jest najczęściej przenoszony drogą płciową. Jest jeszcze parę szczepionek, ale to już temat na inną kampanię. Każdy rząd troszczy się o swoich obywateli niezależnie czy jest to PZPR, Pis. po, sld, psl i śp. Liga Polskich Rodzin

    • 11 16

  • Najpierw powinni zaszczepić osoby w wieku produkcyjnym. (19)

    Żeby ruszyli do pracy, żeby gospodarka ruszyła. Seniorzy nie chodzą po restauracjach, nie uprawiają sportu w klubach, nie chodzą raczej na koncerty.
    Tu nie chodzi tylko o zdrowie i życie-choć to ważne-ale gospodarka też jest ważna, a PKB wytwarzają głównie osoby w wieku 18-67.
    Przeciętna osoba po 80 z domu nie wychodzi, nie jest tak narażona na zachorowanie.
    Ja muszę wychodzić, muszę pracować, mam kontakt z dziećmi które najcześciej przechodzą bezobiawowo ale zarażają. Muszę żyć w strachu i już mam tego dość.
    Ile mam jeszcze czekać na szczepionkę?
    2-3 lata-bo mam tylko 40 lat?

    • 28 38

    • (9)

      a po co zdrowym ludziom to g..?

      • 18 6

      • Sądząc po tym komentarzu to zdrowy jesteś jedynie na ciele (8)

        Ale to też do czasu.

        • 9 14

        • (7)

          ponawiam pytanie po co chemiczny syf w ciele zdrowej osoby po co?Byś ty paranoiku poczuł się lepiej?

          • 15 4

          • Poważnie jesteś taki głupi (6)

            że nie wiesz że szczepi się właśnie zdrowe osoby-po to żeby nie zachorowały? Poza tym ja nigdzie nie napisałem że szczepienia mają być obowiązkowe. Jak nie chcesz to się nie szczep. Ja bym chciał-ale muszę niestety jeszcze długo poczekać.

            • 6 7

            • (1)

              Praktycznie każdy senior ma kontakt z osobami w wieku produkcyjnym, jest od nich zależny, od ich pomocy itp. I najciężej przejdzie koronę, więc to logiczne, że powinien być w pierwszej kolejności szczepiony.

              • 9 2

              • No to teraz pomyśl

                Jak osoby w wieku produkcyjnym się zaszczepią to nie zachorują-i nie zarażą seniora którym się opiekują.
                Czyli szczepiąc najpierw osoby w wieku produkcyjnym ratujemy gospodarkę, ale też chronimy seniorów.

                • 4 9

            • (3)

              ale ja nie chcę tego g..wna czy możesz to pojąć?Nie mam zamiaru wstrzykiwać sobie syfu który oficjalnie zakończy testowanie w 2023 r mam dla czyjegoś hajsu ryzykować zdrowiem tak bo taki głupek jak ty tak sobie chce?Won ode mnie

              • 9 4

              • A ktoś cie zmusza? (2)

                Skutki uboczne to masz ewidentnie już od urodzenia. Matka ćpała czy co żeś się taki głupi urodził?

                • 2 6

              • (1)

                Kto mnie zmusza chociażby ten baranie który mówi o ograniczeniach moich praw obywatelskich jeśli tego syfu nie przyjmę

                • 6 1

              • d**il to mało powiedziane

                Jesteś tak zaprogramowanym trollem że nawet nie widzisz w jakiej dyskusji bierzesz udział, klepiesz wszędzie to samo pewnie. Nikt tu nic nie pisał o obowiązkowych szczepieniach ani o odbieraniu praw.
                Wątek dotyczy tego że najpierw prawo do szczepiania powinny mieć osoby w wieku produkcyjnym, bo to nam szybciej pozwoli wrócić do normalnego życia i uratuje gospodarkę.

                • 1 1

    • Bo to seniorzy obciążają budżet państwa... (1)

      Resztę sobie dopowiedzcie

      • 7 4

      • Nie prawda

        Najpierw szczepić służbę zdrowia, potem seniorów i resztę kto chce. Życzę zdr

        • 0 0

    • Nie bądź naiwny (1)

      Przecież na kimś trzeba przetestować tę szczepionkę. Dziadki to najlepsza grupa, bo ZUS po nich nie będzie płakał, szpitale też, jedynie rodziny... A firmy farmaceutyczne mają wieeeeelką grupę do testów. Pogratulować pomysłowości.

      • 12 2

      • To co piszesz, a co mają powiedzieć medycy którzy zostali zaszczepieni przed seniorami. To też eksperyment?! nie będzie miał kto nas leczyć!!! . Pomyśl co piszesz, zdr życzę

        • 0 0

    • Nie szczepią ludzi w wieku produkcyjnym bo boją się, że powikłania skasują im ludzi do roboty

      Co innego dziadki - potestują "szczepionkę" na nich, a jak testy nie wyjdą dobrze, to trudno.

      • 7 3

    • A kto będzie na masonów tyrał?

      • 3 0

    • dokładnie tak!

      • 0 0

    • Nie prawda

      Najpierw służba zdrowia, potem seniorzy. Potem reszta. Zdrowia zycze

      • 0 0

    • Masz dość słabe pojęcie nt. funkcjonowania osób starszych, tych jeszcze mobilnych (a jest ich sporo). Osoby takie chodzą do kościoła, do przychodni, na rynek, do sklepów, niektóre na spotkania do domów seniora, na koncerty, wykłady czy zorganizowane spacery. Zatem w miejsca, gdzie mają kontakt z dużą ilością ludzi. One właśnie, należąc do grupy najbardziej zagrożonej Covid-19, powinny być szczepione jako jedne z pierwszych.

      • 0 0

  • Podczas testów tej szczepionki, jakie były ewentualne długoterminowe (kilka lat) skutki uboczne szczepień? (5)

    Proszę o odpowiedź fachowców w tej dziedzinie.

    • 19 12

    • Machnij sete to samo dezynfekcja albo kuracja 1 kielon wieczorem czystej bez popity przez miesiac bedziesz jak mlody bug

      • 4 4

    • Jakie były skutki po paru latach? (1)

      Zapraszamy do wehikułu czasu do roku 2030.

      • 8 0

      • No właśnie, nikt nie wie, i nie bierze odpowiedzialności.

        • 7 1

    • jako fachowiec i podroznik w czasie

      powiem bez kozery 1000!

      • 3 1

    • Bo na pewno specjaliści czytają te wypociny

      • 3 2

  • i 30 szczepień tygodniowo w punkcie hahaha/ .

    • 8 3

  • (1)

    Wszystko fajnie, tylko, że emeryci nie tworzą PKB, a przejadają wszystko. Dlaczego nie szczepi się w pierwszej kolejności osób w wieku produkcyjnym? Czyżby osoby 26+ byli gorszym sortem? Emeryci nie będą żyć wiecznie pisiory

    • 9 29

    • Tez kiedys bedziesz emerytem.....mam nadzeje ,ze wtedy ktos Ci powie cos podobnego :)

      • 10 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Z psychodietetyczką przy herbacie: Q&A z Aleksandrą Spychalską

spotkanie, spotkanie

Distinguished Gentleman's Ride

w plenerze, zlot, imprezy i akcje charytatywne

Biologia totalna | wykład wprowadzający 10 maja (piątek), godz. 20:30-22:30

70 zł
warsztaty, spotkanie

Najczęściej czytane