Wiadomości

stat

12 historii walki z chorobą. Kalendarz kampanii "Tak warto żyć!"

Historie 12 osób mierzących się na co dzień z poważnymi chorobami cywilizacyjnymi lub rehabilitujących się po nagłych wypadkach są motywem przewodnim kalendarza wydanego w ramach kampanii "Tak warto żyć!" zainicjowanej przez fundację Emandi.Co jest najistotniejsze w zwalczaniu chorób cywilizacyjnych?

świadomość pacjentów i kampanie informacyjne 20%
dostęp do lekarzy i rozbudowanej diagnostyki 67%
wsparcie bliskich i terapeutów w walce z chorobą 13%
zakończona Łącznie głosów: 125
12 osób, jak 12 miesięcy i 12 różnych historii walki z chorobami, z którymi zetknąć się może każdy z nas. Są tu osoby mierzące się z nowotworami, depresją, bulimią, zawałami serca, wylewami, ale i chorobą alkoholową.

Wśród nich jest Patryk Kaczmarek, który wygrał walkę z nowotworem:

- Wierzę, że wszystkie osoby, które tak jak ja zdecydowały się wziąć udział w kampanii i pozować do kalendarza, łączy kilka istotnych kwestii. Każde z nas stanęło twarzą w twarz z chorobą i każde z nas wygrało. Ponadto każdego choroba wystawiła na wielką próbę, z której wyszliśmy jako lepsi ludzie, osoby aktywne i korzystające z życia.
Fundacja Emandi, która powstała w 2019 roku, wzięła sobie za cel pomoc i profilaktykę galopujących chorób cywilizacyjnych, które są przyczyną 80 proc. zgonów. Założycielami fundacji są Dariusz WieczorekEmilia Salach.

- Tym kalendarzem chcemy zdestygmatyzować choroby cywilizacyjne pozytywnym przekazem. Pokazujemy ludzi, którzy przeżyli trudne życiowe historie. Opowiadamy je i mówimy: zobaczcie, mimo wszystkich przeciwności oni żyją z wielkim impetem. I właśnie tak warto żyć. Nakłaniamy do tego, żeby się badać, żeby się nie bać choroby, żeby się wspierać najbliższymi, żeby ponad wszystko walczyć - mówi Emilia Salach, kalendarzowa bohaterka kwietnia, dziś wicedyrektor gdańskiego Zoo, która sama kilka lat temu pokonała chorobę nowotworową.
Zobacz cały kalendarz "Tak warto żyć!"(PDF)

Premiera kalendarza odbyła się 4 grudnia w Galerii Sztuk Różnych w Gdańsku. Zdjęcia do kalendarza wykonali fotoreporterzy Kosycarz Foto Press. Kampania finansowana jest przez miasto Gdańsk.

Film promujący kampanię "Tak warto żyć!"


W ostatnich dniach informowaliśmy m.in. o premierze kalendarza wydanego przez entuzjastów motoryzacji oraz kalendarza wydanego przez trójmiejskich kucharzy.

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Badania, konsultacje