Promocja!

Promocja

15 % zniżki na stomatologię dla młodzieży uczącej się

01.10.2014 do 31.12.2014

oferta ważna do 31.12.2014r.

badania, konsultacje

Uwaga!

Impreza już się odbyła.
dodaj kanał RSS prześlij artykuł drukuj artykuł

Dni Krwi Pępowinowej

konsultacje

data:
22 - 23 września 2011
miejsce:

Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha  mapa

adres:
Gdańsk, Jana Pawła II 50 (Zaspa)
bilety:
wstęp wolny
W dniach 22-23 września w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha Adalberta przy al. Jana Pawła II 50 w Gdańsku odbędą się "Dni Krwi Pępowinowej" organizowane przez Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM). Kobiety rodzące w tym terminie będą miały możliwość bezpłatnego oddania oraz zdeponowania krwi pępowinowej w publicznym banku krwi pępowinowej.

W trakcie dwóch dni w gdańskim szpitalu rodzące kobiety będą miały możliwość bezpłatnie oddać i zbankować krew pępowinową w banku publicznym. Zdeponowane porcje krwi będą mogły być wykorzystywane u potrzebujących chorych. Przez cały czas trwania akcji w placówce będzie dostępna konsultantka medyczna z Polskiego Banku Komórek Macierzystych, która odpowie na pytania dotyczące pobierania, przechowywania i wykorzystania komórek macierzystych w medycynie klinicznej.

- Dni Krwi Pępowinowej" to odpowiedź na potrzeby społeczne - mówi Jakub Baran, wiceprezes PBKM - Chcemy nie tylko edukować społeczeństwo na temat możliwości wykorzystania krwi pępowinowej jako źródła cennych komórek macierzystych stosowanych w leczeniu wielu ciężkich chorób, ale przede wszystkim zwiększyć zasoby przechowywanej krwi pępowinowej i jednocześnie zwiększyć jej wykorzystanie do przeszczepień. Chcielibyśmy, aby w Polsce transplantacje z wykorzystaniem krwi pępowinowej były równie często przeprowadzane, jak w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych.

"Dni Krwi Pępowinowej" to ogólnopolska akcja mająca na celu zwiększenie zasobów krwi pępowinowej w Polsce. Projekt realizowany jest przez PBKM w ramach wieloletniego programu rozwoju transplantologii POLGRAFT finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia a koordynowanego przez Centrum Organizacyjno - Koordynacyjne ds. Transplantacji POLTRANSPLANT.

Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. Jest polską firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej w celu późniejszego, ewentualnego ich wykorzystania w leczeniu.
Dodatkowe informacje: http://www.pbkm.pl
Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor:
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij